۶ ماه تمرین و بازی بدون یک ریال دریافتی/ بحران مالی در تیم اکسون

لیگ برتر بسکتبال به پایان مرحله برگشت نزدیک است با این حال میزان پرداختی در یکی از تیم‌های شرکت کننده به اندازه «صفر» بوده و همین مسئله جرقه قهر و اعتراضات را در این تیم زده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مصائب مالی و بروز مشکلات عدیده حاصل از آن مسئله عجیب و تازه ای در ورزش و مسابقات باشگاهی نیست کمااینکه در لیگ برتر بسکتبال این موضوع برای یکی از تیم های شرکت کننده به شکل بغرنجی درآمده و حتی موضوعات فنی را تحت الشعاع قرار داده است.

داستان مربوط به تیم اکسون تهران می شود که بازیکنانش از ابتدای فصل هیچ مبلغی از قراردادشان را دریافت نکرده اند و همین موضوع پای اعتراض و قهر را به تمرینات و دیدارهای‌شان باز کرده این در حالی است که ۱۰ هفته از لیگ برتر بسکتبال گذشته و این رقابت ها به پایان مرحله مقدماتی (رفت و برگشت) نزدیک است.

فصل جاری رقابت های باشگاهی بسکتبال از ۲۴ مهرماه آغاز شد، بازیکنان تیم اکسون با هدایت البرز آبکناری از اوایل تیرماه تمرینات‌شان را آغاز کردند تا بتوانند در سومین سال حضور در این رقابت ها عملکرد بهتری داشته باشند اما نتیجه این حضور تا به امروز متحمل شدن ۷ شکست و کسب تنها ۳ پیروزی از مجموع دیدارهایی بوده که بازیکنان اکسون تا هفته دهم لیگ برتر برگزار کرده اند.

آخرین دیدار این تیم در این رقابت ها یکشنبه برابر تیم مهرام برگزار شد که طی آن بازیکنان اکسون همچون مرحله رفت متحمل شکست شدند. بدتر از این شکست اما عیان شدن بحران مالی در تیم اکسون بود که حتی به غیبت «کورین هنری» در این بازی منجر شد. این گارد راس آمریکایی در اعتراض به مشکلات مالی که با آن مواجه است از حضور در این بازی امتناع کرد.

امتناع کورین هنری از بازی البته نمونه ای از غیض و غضب بازیکنان تیم بسکتبال اکسون است چراکه هیچ یک از آنها طی ۶ ماه گذشته - ازتیرماه که زمان آغاز تمرینات است تا به امروز- دریافتی از باشگاه و بابت قراردادشان نداشته اند و همین مسئله سرخوردگی و بی انگیزی شان را موجب شده است.

بدهی بازیکنان اکسون البته تنها به مربوط به فصل جاری لیگ برتر نمی شود چون آن دسته بازیکنانی که سال گذشته هم در ترکیب این تیم حضور داشتند بابت فصل گذشته لیگ نیز به اندازه ۱۰ درصد قراردادشان از باشگاه طلبکار هستند.

مجموع بدهی که باشگاه اکسون به بازیکنانش دارد بحران مالی در این تیم را موجب شده و طبیعی است که توجیه اول بازیکنان و مربیانش برای شکست های پی در پی‌شان باشد.

 ۶ ماه تمرین و بازی بدون یک ریال دریافتی/ بحران مالی در تیم اکسون

وعده پرداخت ۳۰ درصد قراردادها طی روزهای آینده

بازیکنان و مربیان تیم اکسون در حالی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند که مسعود عماری مدیریت باشگاه آنها را بر عهده دارد. سرپرست امروز تیم ملی بسکتبال که پیش از این دبیر فدراسیون بود و قاعدتا باید اشراف لازم را به قراردادها و تعهد به آنها داشته باشد.

البته که وی می گوید مشکلات ایجاد شده ناخواسته بوده و به زودی اوضاع مالی بازیکنان و مربیان سروسامان پیدا می کند.

عماری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: عدم عمل به تعهدات مالی و پرداختی به بازیکنان و مربیان از طرف مجموعه اکسون به خاطر مطالباتی است از دیگر بخش ها داریم. در واقع مشکل مالی ایجاد شده ناخواسته است و به محض دریافت مطالبات‌مان به آن رسیدگی خواهیم داشت.

وی با تایید مطالبه ۱۰ درصدی برخی بازیکنان اکسون بابت قرارداد سال قبل گفت: تلاش‌مان رسیدگی به مشکل است. پیگیر موضوع هستیم و رایزنی هایی هم داشته ایم. قول می دهیم طی روزهای آینده بخشی از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم.

مدیریت تیم بسکتبال اکسون در مورد میزان پرداختی که در اولین مرحله به بازیکنان ومربیان خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد قرارداد آنها را دراولین مرحله پرداخت می کنیم. بخش باقی مانده هم طبق روال طبیعی و در مراحل مختلف پرداخت می کنیم.

وی در مورد غیبت «کورین هنری» در دیدار برابر مهرام و اینکه طلبکاری این بازیکن باعث امتناعش از بازی شده است، گفت: خیلی درجریان موضوع نیستم. شاید هم ترجیح داده شده هنری به خاطر شرایطش در این بازی استراحت داشته باشد. در هر صورت به زودی به مشکلات مالی رسیدگی شده و بخشی از مطالبه ها پرداخت خواهد شد.

عماری در مورد اینکه «امکان دارد مسائل مالی و ادامه اعتراضات بازیکنان به کناره گیری اکسون از لیگ برتر منجر شود؟»، گفت: بازیکنان ما با معرفت هستند و مشکلات ما را درک می کنند. تلاش ما هم این است در اولین فرصت بخشی از قراردادها را پرداخت کنیم. دیدارهای اکسون در لیگ برتر ادامه خواهد داشت و اجازه نمی دهیم وضعیت از این پیچیده تر شود.

کد خبر 5380078

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =