ایجاد ۸۴۰ فرصت شغلی در استان مرکزی توسط بسیج سازندگی

اراک - مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به اینکه الگوی حرکتی این مجموعه مبتنی بر نقش آفرینی مردم است، گفت: در سال جاری ۸۴۰ فرصت شغلی در استان مرکزی توسط بسیج سازندگی ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ امید محترمی در تشریح برنامه‌های این سازمان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به همت بسیج سازندگی سپاه روح الله در ۹ ماه ابتدایی سالجاری بیش از ۸۴۰ فرصت شغلی پایدار در استان مرکزی ایجاد شده است.

وی افزود: در سالیان اخیر با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری که ۲۴ بند مهم در آن تاکید شده و در راستای تحقق و اجرای این سیاست‌ها بسیج برنامه ریزی های لازم برای اقدامات مؤثر در این راستا انجام داده است.

محترمی ادامه داد: ایجاد بستر لازم و مناسب برای نقش آفرینی مردم و فعالین اقتصادی بخصوص در مناطق محروم و مردمی کردن اقتصاد مهمترین اهداف اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط بسیج است.

وی اضافه کرد: هدف گذاری بسیج سازندگی در این مسیر ایجاد ظرفیت‌ها و بسترها برای تشکیل اقتصاد درون زا است و به دنبال این هستیم الگویی جامع و الهام بخش برای سایر بخش‌ها ایجاد کنیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: بسیج سازندگی استان در سال جاری ضمن گسترش برنامه‌های آموزش و توانمندسازی به دنبال ایجاد زنجیره ارزش محصولات واحدهای تولیدی، برندسازی محصولات و کمک به بازاریابی را در صدر اولویت‌های خود قرار داده است.

وی با اشاره به دستاوردهای اقدامات حمایتی بسیج سازندگی گفت: خوشبختانه در طول این سال‌ها اقدامات قابل توجهی در این راستا در بسیج انجام شده که افزایش تولید، کمک به امنیت و تأمین غذایی، ایجاد اشتغال و در نهایت رفع فاصله‌های طبقاتی، کاهش تبعیض و ایجاد عدالت را به همراه داشته است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محترمی افزود: برخی متقاضیان بدون نیاز به تسهیلات بسیج سازندگی تنها با دریافت آموزش‌های مهارتی نسبت به ایجاد شغل اقدام می‌کنند که این مهم ضرورت تقویت و گسترش دوره‌های آموزشی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: دوره‌های توانمند سازی در عرصه‌های تولیدی، خدماتی، فنی و کشاورزی برگزار می‌شود که دستگاه‌های متولی از جمله فنی و حرفه‌ای نیز مشارکت می‌کنند و بسیجیان و جهادگران در دوره‌ها توانمند مهارتی می‌شوند و این یک اصل مهم در بسیج است که همواره به آن توجه می‌شود چراکه اعتقاد داریم افراد در ابتدا باید توانمند شوند و پتانسیل‌های آن شکوفا شود و در نهایت در راستای تولید و اشتغال آفرینی گام بردارند.

۷۲۰ صندوق قرض الحسنه مردم محور در استان ایجاد شده است

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات در مسیر اقتصاد مقاومتی ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه است، گفت: در سطح استان مرکزی ۷۲۰ صندوق قرض الحسنه مردم محور ایجاد شده و بیش از ۳۰ هزار نفر در استان مرکزی سازماندهی شدند که در سه سال اخیر این صندوق‌ها بیش از ۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

وی افزود: در کنار ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه با مشارکت اداره کل کار ۵۰ تعاونی اشتغال ایجاد شده که موضوعات مربوط به اشتغال را پیگیری می‌کنند.

محترمی ادامه داد: در سال گذشته با پرداخت بیش از ۴۲ میلیارد تومان بیش از ۹۵۰ فرصت شغلی ایجاد شد که رویکرد بیشتر در مناطق محروم و خصوصاً کمک برای زدودن فقر و محرومیت از این مناطق بود.

وی تصریح کرد: اعتقاد داریم پرداخت تسهیلات تنها نمی‌تواند به ایجاد اشتغال منجر شود بلکه تسهیلات یک مشوق در کنار سایر اقدامات است و بسیج سازندگی به هیچ عنوان رویکرد تصدی گری ندارد و تنها هدف تسهیل گری و حمایت از افراد ضعیف است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی تاکید کرد: بسیج سازندگی به عنوان خادمین ملت با حفظ کرامت و منزلت خدمت بی منت به محرومین ارائه می‌کند و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی ثابت کرده اند می‌توانند نقش بسیار مؤثری داشته باشند و البته الگوی حرکتی بسیج سازندگی مبتنی بر نقش آفرینی مردم است.

حضور مردم ضامن موفقیت است

وی با اشاره به نقش مهم مردم بیان کرد: در هرجایی که می‌خواهیم نقش آفرینی کنیم اگر مردم همراه باشند و بسیج مردمی اتفاق بیفتد موفقیت‌های بزرگ حاصل خواهد شد و اگر مردم پای کار نباشند موفقیتی حاصل نخواهد شد.

محترمی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ عنوان عرصه اشتغال در بسیج سازندگی وجود دارد که می‌توان حمایت‌های لازم انجام داد، گفت: از پرورش آبزیان و کشاورزی گرفته تا واحدهای خدماتی و ایجاد فروشگاه‌ها برای ارائه محصولات و حمایت از طرح‌های دانش بنیان و صنایع دستی از جمله بسترهای لازم است.

وی با اشاره به شعار سال و ضرورت تحقق آن گفت: با توجه به ضرورت تحقق شعار سال بسیج سازندگی به دنبال نقش آفرینی گسترده است و عزم جدی در این مسیر داریم که به یاری خداوند سعی داریم گام‌های بلندی برای مبارزه با بیکاری و فقر برداریم و تحقق اقتصاد مقاومتی را با قوت اجرا خواهیم کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی افزود: در سال جاری ۱۰۵ میلیارد تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفته است که بیش از ۹۰ میلیارد تومان از این اعتبار به صورت قرض الحسنه است.

وی بیان کرد: در سال جاری با تلاش جهادگران کارآفرین سطح استان بیش از ۸۴۰ فرصت شغلی پایدار در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ ایجاد شده است و که پیش بینی می‌شود تا پایان سال بیش از ۱۳۰۰ فرصت شغلی توسط بسیج سازندگی در سطح استان ایجاد شود.

محترمی تصریح کرد: تمامی علاقه مندان به ایجاد کسب و کار و واحدهای تولیدی می‌توانند با مراجعه به بسیج سازندگی شهرستان‌ها از حمایت‌ها و تسهیلات بسیج استفاده کنند.

کد خبر 5399674

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =