حکام سعودی و اماراتی رؤیاپردازی نکنند و عاقلانه تصمیم بگیرند

«هشام شرف» با تأکید بر اینکه صنعا حق دفاع از یمن و ملت آن را در مقابل خطرات و تهدیدات برای خود محفوظ می داند، به حکام سعودی و اماراتی توصیه کرد رؤیاپردازی نکنند و عاقلانه تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هشام شرف وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: اظهارات نماینده امارات در سازمان ملل و درخواست کمک او از آمریکا برای مقابله با موشک‌های دفاعی صنعا، نمایشی بود و بیشتر به فریادهای ساختگی گناهگاران و مجرمان در مقابل دیدگان جهان شباهت داشت. این اظهارات، تلاشی پیشدستانه برای جلوگیری از انجام تحقیقات بین المللی است که کشورهای متجاوز را مسئول کشتار و زخمی کردن بیش از ۳۰۰ یمنی در جریان حمله هوایی به زندان صعده معرفی خواهد کرد.

هشام شرف که با خبرگزاری سبأ مصاحبه می‌کرد، افزود: ما به نماینده امارات یادآوری می‌کنیم این کشور او بوده است که در جنگی بیهوده که هیچ ارتباطی به آن نداشته شرکت کرده است و هدفش از حضور در این جنگ فقط ظاهر شدن در قالب یک «اسپارت کوچک» بوده است، آنگونه که «جیمز ماتیس» وزیر جنگ سابق آمریکا این کشور را فریب داده و به این لقب خوانده بود.

وی ادامه داد: حکام امارات توهم اشغال اراضی و جزایر یمنی را در سر دارند و امکانات و منابع مالی، تمایل به سلطه جویی و گردنکشی را در آنها ایجاد کرده است.

وزیر خارجه یمن تصریح کرد: صنعا تلاش می‌کرد امارات را در دایره اهداف دفاعی خود قرار ندهد، به ویژه که این کشور بارها اعلام کرده بود از دخالت در یمن عقب نشینی کرده است اما رویکرد امارات برای تحمیل یک واقعیت سیاسی و نظامی جدید در عرصه تحولات یمن، واکنش مناسب و حتمی صنعا را اقتضا کرده است. صنعا با تمام توان دفاعی و امکانات و تجهیزات نظامی، حق پاسخ را برای خود در دفاع از حقوق یمن و یمنی‌ها علیه هر گونه منبع خطر که دولت نجات ملی تشخصی بدهد، محفوظ می‌داند.

این مقام ارشد یمنی خاطرنشان کرد: از مقامات اماراتی و حکام ابوظبی و ریاض می‌خواهیم وعده‌های متحدان آنها به حمایت‌های فرامرزی فریبشان ندهد، عاقلانه تصمیم بگیرند، مسیر صلح را در پیش بگیرند و از رؤیا پردازی برای حکمرانی بر یمن خودداری کنند.

وزیر خارجه یمن در پایان گفت: یمن، وطن همه فرزندانش است البته تا زمانی که زیر پرچم خدمت به کشور، ملت و فرماندهی آن به سوی آینده‌ای نویدبخش و به دور از خدمت به برنامه‌ها و اردوگاه دشمن و ائتلاف خارجی حرکت کنند.

کد خبر 5410130

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =