نامزدی به شمشیربازی نزدیک نمی‌شود/ ادامه راه با «رئیس» تکراری!

مهلت تعیین شده برای نام‌نویسی از کاندیداهای ریاست فدراسیون شمشیربازی در حالی وارد نیمه دوم شده که تا به امروز رئیس فعلی این فدراسیون تک کاندیدای آن به حساب می‌آید.

به گزارش خبرنگار مهر، در فاصله سه ماه مانده تا پایان دوره ریاست فضل الله باقرزاده در فدراسیون شمشیربازی، مهلت نام نویسی از متقاضیان ریاست در این فدراسیون آغاز شده است. این مهلت که از دوم بهمن ماه آغاز شد از امروز شنبه وارد نیمه دوم می شود و این در حالی است که طی روزهای گذشته این انتخابات تنها یک متقاضی داشته است.

فضل الله باقرزاده تنها کاندیدای ریاست فدراسیون شمشیربازی تا به امروز است. وی که سومین دوره متوالی ریاستش در این فدراسیون را سپری می کند در اولین روز از مهلت نام نویسی کاندیداها اقدام به ثبت نام کرد. چه بسا ورود زودهنگام وی باعث شده تاکنون دیگر کاندیداهای احتمالی دورِ انتخابات شمشیربازی را خط بکشند.

به هر حال باقرزاده طی ادوار گذشته هم به عنوان «تک کاندیدا» در انتخابات فدراسیون شمشیربازی شرکت داشت و رای اکثریت اعضای مجمع را می گرفت. باقرزاده برای انتخابات ۱۲ خردادماه سال ۸۹ و ۵ خردادماه سال ۹۳ تک کاندیدا بود و در هر یک از آنها به جز یک رای سفید، رای موافق دیگر اعضای مجمع را به خود اختصاص داد.

در مجمع انتخاباتی ۲۵ اردیبهشت ماه سال ۹۷ البته انوش جهانی دیگر کاندیدای ریاست شمشیربازی بود اما استعفای وی بازهم باقرزاده را در رای گیری بی رقیب گذاشت. باقرزاده در آن مجمع بدون هیچ رای سفید و باطل و مخالفی ریاست فدراسیون را عهده دار شد.

«رئیس» تک کاندیدای انتخابات فدراسیون شمشیربازی

در هر صورت از امروز شنبه مهلت نام نویسی از متقاضیان ریاست در فدراسیون شمشیربازی وارد نیمه دوم می شود و تا ۱۳ بهمن ماه هم پیگیری خواهد شد تا شاید گزینه دیگری در کنار باقرزاده قرار بگیرد و انتخابات پیش روی شمشیربازی از حالت تک کاندیدایی خارج شود.

فضل الله باقرزاده در حالی برای چهارمین دوره متوالی ریاست در فدراسیون شمشیربازی اعلام آمادگی رسمی کرده است که اولین دوره ریاستش در این فدارسیون را طی سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۵ تجربه کرد. او بهمن‌ماه سال ۸۵ یعنی دو ماه بعد از دو مدال برنزی انفرادی و تیمی که شمشیربازان اپه در بازی‌های آسیایی دوحه کسب کردند، از سمت خود برکنار شد.

بعد از این برکناری فدراسیون شمشیربازی به ترتیب توسط مهدی محمدزاده (۸ ماه سرپرستی)، جواد یزدان‌پناه (۳ ماه سرپرستی)، غلامحسین عسگری (۱۰ ماه سرپرستی + یک و نیم سال ریاست) اداره شد تا اینکه باقرزاده دوباره مدیریت این فدراسیون را بر عهده گرفت. باقرزاده در بازگشت به فدراسیون شمشیربازی (سال ۸۸) پنج ماه سرپرست بود تا اینکه در مجمع انتخاباتی سال ۸۹ برگزار شد و وی با رای اعضای مجمع به صندلی ریاست بازگشت و تا به امروز هم آن را تحویل نداده است.

کد خبر 5410320

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =