کشف ۳کیلو تریاک در ترمینال جنوب/ پایان زندگی مخفیانه زن کلاهبردار

در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف ۵۳ هزار قلم انواع کالای قاچاق از یک تریلی

سردار مسعود مصدق در نخستین خبر این بسته خبری گفت: در راستای اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نا امن ساختن بستر ارتکاب این جرم، اکیپی از مأموران پلیس آگاهی شهرستان ری روز گذشته محور مواصلاتی به شهرستان ری را تحت نظارت قرار دادند.

وی افزود: مأموران این شهرستان موفق شدند یک دستگاه تریلی مشکوک که توسط یک خودروی سواری اسکورت می‌شد شناسایی و هر ۲ خودرو را متوقف کنند.

معاون هماهنگ کننده پلیس تهران به عدم ارائه هرگونه سند و یا مدرک قانونی توسط راننده تریلی اشاره کرد و گفت: مأموران انتظامی در بررسی‌های تخصصی بالغ بر ۳۵ هزار قلم انواع کالای قاچاق از این خودرو کشف کردند.

سردار مصدق با بیان اینکه در این عملیات ۲۹ هزار و ۶۸۴ عدد لیوان، ۱۶ هزار و ۲۰۰ عدد طی نخی، یک هزار و ۳۲ عدد چسب شیشه ایی کشف شد، افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۱۴ میلیارد ریال محاسبه و رانندگان خودرو به قاچاق بودن این اقلام اعتراف کرد.

معاون هماهنگ کننده پلیس تهران بزرگ گفت: در این رابطه رانندگان خودروها دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات لازم هر ۲ متهم به مراجع قضائی مربوط معرفی شدند.

کشف تریاک ها در ترمینال جنوب/ پایان زندگی مخفیانه زن کلاهبردار

کلاهبرداری اینترنتی با سرقت هویت یک فرد مشهور

سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار داشت: یکی از افراد مطرح در کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد یک صفحه جعلی با نام و تصاویر وی در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده و اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان می‌کند.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد یک صفحه اینستاگرامی با بیش از ۹۰ هزار نفر دنبال کننده با سوءاستفاده از جایگاه اجتماعی شاکی با جعل هویت وی با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترفند کمک به نیازمندان از کاربران کلاهبرداری می‌کند.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پایتخت با بهره گیری از روش‌های فنی مجرم را در فضای مجازی شناسایی و با به دست آمدن اطلاعات هویتی وی پس از تشریفات قضائی متهم در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی بیان داشت: مجرم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به ساخت صفحه جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دریافت وجه از بیش از ۲۸ نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد، وی همچنین انگیزه خود را کسب مال نامشروع و مطرح شدن در فضای مجازی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به طور معمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته شده اقدام به فریب قربانیان خود کرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

دستگیری مالخر مسلح محله شهرک قدس

سرهنگ سلیمان شکری در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به اخبار واصله مبنی بر خرید و فروش اموال سرقتی توسط فردی در شهرک قدس تیمی از مأموران کلانتری عملیات کلانتری شهرک قدس بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

وی با بیان اینکه مأموران در پایش اطلاعات، هویت و مخفیگاه متهم را در شهرک قدس شناسایی کردند، افزود: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش در یک عملیات منسجم دستگیر و در بازرسی از این مکان یک قبضه سلاح جنگی و اموال سرقتی اعم از ۲۰۰ متر کابل برق، ۵ دستگاه ضبط صوت خودرو، ۳ قبضه سلاح سرد، ۵ عدد جک خودرو، تعدادی زیادی انواع آچار و پیچ گوشتی‌های مختلف کشف شد.

رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس تصریح کرد: متهم در کلانتری به بزه انتسابی و خرید لوازم سرقتی از سارقان معترف و تا کنون ۸ تن از مال باختگان شناسایی شده اند.
سرهنگ شکری با بیان اینکه متهم سابقه سرقت و خرید لوازم سرقتی و تحمل حبس در زندان دارد در پایان خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

کشف ۳ کیلو تریاک در ترمینال جنوب تهران

سرهنگ امیرهوشنگ امیری اظهار داشت: تیم عملیات کلانتری ۲۰۸ پایانه مسافر بری جنوب حین گشت زنی در قسمت پایانه به فردی که از اتوبوس پیاده و به نظر می‌رسید شئی را در زیر لباسش پنهان کرده است، مشکوک شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم به محض مشاهده مأموران از محل متواری شد، افزود: در یک عملیات تعقیب و گریز متهم دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از زیر کاپشن متهم، ۳کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک کشف شد.

سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهم در کلانتری به بزه انتسابی معترف و اظهار داشته با تهیه مواد مخدر از شهرهای شرقی کشور قصد داشته به شخصی در جنوب تهران تحویل دهد. تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی همدستان وی ادامه دارد.

کشف تریاک ها در ترمینال جنوب/ پایان زندگی مخفیانه زن کلاهبردار

پایان زندگی مخفیانه زن کلاهبردار ۵۵۰ میلیاردی

سردار حمید هداوند در این خصوص اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده‌ای به قرارگاه جلب پلیس پیشگیری تهران بزرگ مبنی بر بازداشت یک زن کلاهبردار، شناسایی مخفیگاه متهم و بررسی موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که متهم در سال ۱۳۹۱ تحت پوشش شرکت فروش اتوبوس اقدام به تأسیس شرکت خصوصی در شهر تهران کرده و با تبلیغ ذی نفوذ بودن در دستگاه‌های اجرایی و توانایی واگذاری اتوبوس با برند شرکت‌های معروف جهانی، اقدام به جذب مشتری و دریافت مبالغ هنگفتی از شهروندان کرده بود.

این مقام ارشد پلیسی با اشاره به اینکه متهم پس از کلاهبرداری با هویت جعلی به زندگی مخفیانه پرداخته و به طور مرتب محل سکونتش را تغییر می‌داد، گفت: مأموران انتظامی این پلیس با تحقیقات دقیق‌تر موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در محله بریانک شدند.

جانشین پلیس تهران از دستگیری متهم در مخفیگاهشان خبر داد و گفت: متهم با ۲۰ شاکی روانه مرجع قضائی شد و کارشناسان ارزش کلاهبرداری انجام شده را ۵۵۰ میلیارد ریال محاسبه کرده اند.

بازداشت فروشنده سلاح و مهمات جنگی غیر مجاز

سرهنگ نجم الدین رشیدی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای برخورد با عوامل نا امنی و برخورد با دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز، خبری مبنی بر نگهداری و فروش سلاح‌های غیر مجاز دریافت کردیم.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع مأموران پایگاه پنجم پلیس امنیت بلافاصله دست به کار شده و با انجام اقدامات اطلاعاتی هویت این فرد و مخفیگاهش را در حوالی شاد اباد تهران شناسایی کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و از بررسی از این مکان ۳ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز ۱۱۲ عدد فشنگ و ۳ قبضه سلاح سرد کشف کنند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان با اشاره به دستگیری متهم معرفی وی به مراجع قضائی تصریح کرد: پلیس با کسانی که بخواهند امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیاندازند برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

کد خبر 5417494

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =