جزییات پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعداد محدودی از فارغ‌­التحصیلان و دانشجویان سال آخر کارشناسی‌­ارشد را برای ورود به دوره دکتری سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بدون آزمون پذیرش می­‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر این اساس، شرایط عمومی برای پذیرش درخواست متقاضیان این دوره، داشتن معدّل حداقل ۱۶ در مقطع کارشناسی پیوسته و داشتن معدّل حداقل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در مقطع کارشناسی‌ارشد و همچنین داشتن حدّاقل نمره ۱۸ یا درجه "عالی" و "بسیار خوب" پایان‌نامه در مقطع کارشناسی‌ارشد اعلام شده است.

براساس اعلام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، متقاضیان باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

داشتن مقاله معتبر در نشریه مجله علمی پژوهشی داخلی یا خارجی پذیرفته شده مستخرج از پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد که نام متقاضی بعد از حذف نام استاد راهنمای پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد، نفر اوّل باشد.

یک ثبت اختراع با داوری و تأیید نهایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، یک رتبه اوّل تا سوّم انفرادی یا اوّل گروهی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی، داشتن رتبه اوّل تا پانزدهم نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور و یا متقاضیانی که مقطع کارشناسی‌ارشد خود را در دوره‌های روزانه و نوبت دوّم دانشگاه‌های دولتی گذرانده‌اند و دارای رتبه‌های اوّل، دوّم یا سوّم و یا جزو ۱۵ درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد که تا موعد ثبت‌نام در مقطع دکتری، تمامی مدارک نهایی کارشناسی‌ارشد باید ارائه گردد و رشته مورد درخواست در مقطع دکتری باید مرتبط با رشته کارشناسی‌ارشد باشد و داوطلبان میتوانند حدّاکثر در دو رشته (مرتبط با رشته کارشناسی‌ارشد) درخواست بدهند.

در اطلاعیه دانشگاه صنعتی امیرکبیر آمده است که دانش‌آموختگی در مقطع کارشناسی‌ارشد تا پایان شهریور ماه قبل از شروع دوره دکتری الزامی است و فقط پرونده فارغ‌التحصیلان کارشناسی‌ارشد که تا شهریور ماه ۱۴۰۱ از زمان فراغت از تحصیل آنها کمتر از دو سال گذشته باشد قابل بررسی است.

همچنین مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور، دوره‌های خودگردان سایر دانشگاه‌ها (دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره های خودگردان امیرکبیر که از طریق آزمون کارشناسی‌ارشد پذیرفته شده‌اند میتوانند متقاضی شوند)، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان‌ها، علمی کاربردی، اتباع غیر ایرانی و فارغ‌التحصیلان کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌های خارج از ایران، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد برای ورودی دکتری بدون آزمون، بررسی می‌شود.

در این اطلاعیه درباره نحوه ثبت‌نام این متقاضیان آمده است که این افراد باید ثبت نام اینترنتی خود را در بازه زمانی ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ الی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ از طریق سایت اینترنتی pgrad.aut.ac.ir/۳/applicant تکمیل کنند و نیازی به مراجعه حضوری آنها نیست.

هزینه ثبت نام متقاضیان یک میلیون ریال است که همزمان با تکمیل پرونده در سامانه ثبت‌نام دریافت خواهد شد و وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی‌گردد.

کد خبر 5430586

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha