فلسفه ارتش ازخودگذشتگی و فداکاری در راه دین و ملت است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: فلسفه ارتش ازخودگذشتگی و فداکاری در راه دین و ملت است و این مورد اگر در ارتشی وجود نداشته باشد، رسالت مورد انتظار از او محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در نشست شورای عالی فرماندهان نیروی هوایی ارتش، ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: مقام معظم رهبری انتظاراتی از ارتش و نیروهای مسلح دارند که این انتظارات از مهم‌ترین شاخصه‌ها و خصوصیات یک ارتش دینی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران است

وی تصریح کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از ارتش آراستگی به ایمان است، به طوری مقام معظم رهبری در این خصوص می‌فرمایند اگر ایمان نباشد تعداد جمعیت یا کثرت عِده و عده نظامی و تجهیزات سرنوشت ساز نخواهد بود و وجود ایمان یکی از پیش نیازهای ارتشی در تراز نظام اسلامی است.

حجت الاسلام محمد حسنی خاطر نشان کرد: صبر، استقامت و توکل به خدا از نگاه رهبری از دیگر خصوصیات یک ارتش دینی است، چرا که برای غلبه بر مشکلات و دشواری‌ها و از میان برداشتن موانع موجود نیاز به توکل به خداوند و اعتماد به هدایت و کمک او بوده و این همان چیزی است که شما فرماندهان برای رهبری مجموعه‌های تحت امر خود به آن نیاز دارید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: یکی دیگر از مطالبات مقام معظم رهبری خودسازی فردی است که در قرآن نیز می‌فرماید به داد خود برسید، لذا انسان باید قبل از هر چیزخود را دریابد و بشناسد چرا که در غیر این صورت خود را از دست خواهد داد و بی شک کسی که خود را از دست بدهد همه چیز را از دست خواهد داد، از این رو مقام معظم رهبری تاکید دارند من به شما عزیزان در نیروهای مسلح سفارش می‌کنم که به خود سازی بپردازید و در همه ابعاد چه در بعد تربیتی، آموزشی، انضباطی، اگاهی و در سطوح برادری و صمیمیت در بین رده‌های مختلف خود را تقویت کنید چرا که اینها همان نشانه‌های ارتش اسلامی و دینی است.

وی در ادامه با بیان اینکه تقویت روحیه فداکاری و ایثار نیز از دیگر مطالبات مقام معظم رهبری است اظهار کرد: فلسفه ارتش ازخودگذشتگی و فداکاری در راه دین و ملت است و این مورد اگر در ارتشی وجود نداشته باشد، ولو اینکه همه ی ویژگی‌های دیگر را دارا باشد رسالت مورد انتظار از او محقق نخواهد شد.

حجت الاسلام حسنی گفت: چرا که ارتش و ارتشی یعنی خودگذشتگی و ایثار. همانگونه که خلبانان فلاحی و حنیفه زاد به این ویژگی جامه عمل پوشاندند و با فدا کردن جان خود مانع از بروز فاجعه‌ای عظیم شدند. و این نکته یعنی گذشت و فداکاری راه دین و ملت از بزرگترین شاخصه‌های فرهنگ سازمانی ارتش در تراز است.

کد خبر 5443721

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha