کشورهای منطقه در دعوت از سران رژیم صهیونیستی مسابقه گذاشتند

اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: کشورهای به ظاهر اسلامی در پی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، برای دعوت از سران این رژیم به کشورشان مسابقه گذاشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: تنها کشوری که در خط مقاومت ایستاده، ایران اسلامی است که همواره در دفاع از آرمان قدس شریف در صحنه حاضر است.

وی با بیان اینکه امسال روز قدس را در یک شرایط کاملاً استثنایی برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: دولت‌های به ظاهر اسلامی روابط خود را تماماً با اسرائیل عادی کرده‌اند و حتی در دعوت از رئیس جمهور اسرائیل به کشور خودشان از همدیگر سبقت می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رئیس رژیم جعلی اسرائیل چند ماه پیش به امارات و اخیراً به ترکیه آمد و حالا یک ماه دیگر به آذربایجان می‌آید وزرای اسرائیل نیز به طور کامل در کشورهای اسلامی و کشورهای منطقه هر روز پرسه می‌زنند و لیوان‌های شراب را با رؤسای جمهور کشورهای به اصطلاح اسلامی به افتخار اسرائیل به هم می‌زنند و تنها کشوری که مانده و تن به سازش نداده فقط ایران و خط مقاومت است.

آیت‌الله عاملی افزود: تمام ملت‌های مسلمان نیز در کنار ایران ایستادند و با صراحت می‌گویند امیدها از تمام دولت‌ها جز ایران قطع شده اسرائیل نیز از این خضوع و رکوع دولت‌های اسلامی کاملاً مغرور شده و باد به غبغب انداخته که کار تمام شده بنابراین اخیراً جری شد و یک تصمیم بسیار خطرناک گرفت و آن تقسیم مسجدالاقصی از حیث زمان و مکان بین یهودی‌ها و فلسطینی‌ها بود اما در همین شرایط بسیار سنگین، فلسطینی‌ها با شجاعت تمام قیام کردند و با تقدیم چند شهید یک ماه است به شدت با اسرائیل درگیر هستند و تمام امید اسرائیل را به یأس مبدل کرده‌اند.

وی روز قدس را کابوسی برای صهیونیست‌ها دانست و خاطرنشان کرد: روز قدس نیز که شاهکار امام است، به یک کابوس عظیم برای صهیونیست‌ها تبدیل شده چون مسئله فلسطین را از میز مذاکره‌های خائنانه به داخل امت اسلامی آورده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حکام به ظاهر اسلامی اگر مایحتاج اسرائیل را تأمین نکنند، اسرائیل در کمترین زمان زمین می‌خورد، اضافه کرد: کل هزینه اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه را عربستان تأمین کرد در حالی که ۴۰ درصد نفت عربستان را یکی از همسایه‌های ما تأمین می‌کند و بسیاری از پروژه‌های بزرگ کشورهای اسلامی توسط حکومت‌های به ظاهر اسلامی به اسرائیل واگذار شده است.

آیت‌الله عاملی خطاب به کشورهای اسلامی که پیمان دوستی با اسرائیل بستند، بیان کرد: من به حاکمان کشورهای اسلامی که با اسرائیل پیمان دوستی و همکاری بستند و از پشت به امت محمد (ص) خنجر زدند، چند مطلب می‌گویم و آن اینکه در تقویت اسرائیل زحمت بی‌جا می‌کشید، روی آب می‌نویسید چون خداوند تقدیر حتمی نوشته که صهیونیست‌ها تا آخرین روز دنیا در ذلت، مسکنت و در غضب خداوند بمانند.

خطیب جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود اظهار کرد: من یک جمله عبرت‌آمیز به این حاکمان می‌گویم که شاه بیشتر از شما در خدمت اسرائیل بود و بدترین رابطه را با عرب‌ها که آن زمان با اسرائیل می‌جنگیدند، داشت اما آن همه خدمت نتوانست شاه را نگه دارد و به تعبیر خودش آمریکا او را مثل تفاله به دور انداخت وقتی ملتی بخواهد برای خود سرنوشتی بنویسد هزاران آمریکا، اسرائیل و اروپا نمی‌تواند اراده آن ملت را بشکند.

وی تصریح کرد: آبراهام برگ که مدت چهار سال رئیس کنیسه اسرائیل بود، می‌گوید شمارش معکوس فروپاشی اسرائیل آغاز شده است.

آیت‌الله عاملی با تشریح دومین مطلب خطاب به حاکمانی که پیمان دوستی با اسرائیل بسته‌اند، گفت: در طول تاریخ هیچ حاکمی با زیر پا گذاشتن آیات قرآن و با آتش زدن آنها نتوانسته برای خود بقا و امنیت درست کند، شما با پیمان با اسرائیل بخش مهمی از آیات قرآن را آتش زده‌اید.

وی افزود: من به این حکام می‌گویم فردای قیامت چگونه به صورت خداوند، قرآن و هزاران کودکی که مظلومانه شهید شدند، نگاه خواهید کرد در روایت است که در روز قیامت یک قطره خون به پیشانی کسی می‌زنند، او می‌پرسد این لکه ننگ چیست، می‌گویند یک نفر کشته شده تو به اندازه این قطره در قتل او شریک بودی کاملاً روشن است که اگر آن معامله را با حکام سازش‌گر و عادی‌ساز امروز انجام دهند قطعاً در اثر عادی‌سازی که موجب شراکت در جنایات صهیونیست‌هاست باید کل صورت آنها را با خون رنگرزی کنند.

آیت‌الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از آمریکا و اروپا هم یک سوال مهم و کلیدی داریم، چطور می‌شود که اشغال یک کشور توسط روسیه ممنوع، محکوم و موجب تحریم‌های وحشتناک می‌شود ولی اشغال از طرف اسرائیل نه تنها ایرادی ندارد بلکه موجب حمایت و تأیید هم هست؟ این مطلب فقط یک چیز را ثابت می‌کند و آن اینکه معیار حس و قبح در دنیای امروز هوا و هوس و منافع غربی‌هاست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اضافه کرد: اسرائیل حتماً دقت کند که سازش حتی کل دولت‌های کشورهای مسلمان او را نجات نخواهد داد امروز اسرائیل خیلی خوشحال است که کشورهای اطراف ایران به غیر از عراق، پاکستان و افغانستان رئیس اسرائیل را به کشورهای خود دعوت می‌کنند و ایران را به خیال اسرائیل در محاصره قرار داده‌اند اما اسرائیل باید بدانند که فصل‌الخطاب ملت ما هستند و ملت‌ها با فلسطین هستند و هر روز در فضای مجازی خروار خروار به دولت‌های عادی‌ساز خود فحش می‌نویسند، این ملت‌ها زمانی به سیلی خروشان تبدیل خواهند شد و آن زمان به صهیونیست‌ها حتی مجال فرار به وطن اصلی خود را نخواهند داد.

کد خبر 5478695

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =