برای کم‌ کاری‌هایمان باید از مردم عذرخواهی کنیم

اصفهان - رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: برای تحقق عدالت باید کم کاری هایمان را بپذیریم و از مردم عذر خواهی کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اسدالله جعفری صبح یکشنبه با حضور در چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: پیام عید فطر، پیام حریت و آزادگی است و در مکتب رمضان شاخص‌ترین دستاورد برای مسئولان فهم این است که عبادت چیزی جز خدمت به خلق نیست.

وی با اشاره به جایگاه شورای شهر در بین مردم گفت: حاکمیت مردم بر مردم از آرمان‌های بلند نظام جمهوری اسلامی است بنابراین این شعار، تنها یک راهبرد نیست بلکه حقیقتی است که مردم آن را در زندگی خود احساس می‌کنند.

شورای شهر خط مقدم تجلی مردم سالاری

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خاطر نشان کرد: خط مقدم تبلور و تجلی مردم سالاری حقیقی شوراهای اسلامی است و باید توجه کرد که انسان‌های صالح و شایسته و عاشق خدمت شبانه‌روزی در شوراها حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: انقلابی و ولایت‌مدار بودن مؤلفه اصلی انتخاب اعضای شورای شهر است که مردم بر اساس آن می‌توانند به خواسته‌ها و مطالبات خود برسند و همین انتظار را نیز دارند.

حمایت همه جانبه دستگاه قضا از مبارزه با فساد

حجت‌الاسلام جعفری با بیان اینکه دستگاه قضائی از مدیران شجاع و خادم، حمایت همه جانبه می‌کند، گفت: هر نوع و هر میزان از تلاش در هر دستگاه اداری که در راستای خدمت به مردم و مبارزه با فساد باشد از سوی ما مورد حمایت قرار دارد. دستگاه قضائی در مبارزه همه جانبه با فساد مصمم است و هر نهاد و مجموعه‌ای که در جبهه مبارزه با فساد و مفسد قرار بگیرد را حمایت می‌کند.

وی تعیین اولویت‌ها در خدمت‌رسانی را در این مسیر ضروری دانست و افزود: اولویت‌ها باید به صورت کارشناسی و واقعی تشخیص داده شوند. پرداختن به مسائل مردم به علت گستره آن در یک زمان خاص ممکن نیست و مطالبات انباشته شده است و منطقی‌ترین راه این است که نیازها اولویت بندی شوند.

در حوزه عدالت باید از مردم عذرخواهی کرد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به شعارزدگی برخی از اعتقادات معتقد است که انقلاب ما زمینه ساز حکومت محرومان است و خداوند در قرآن وعده صریح داده و توجه به محرومان را نباید فقط در همایش‌ها و سخنرانی‌ها بیان کرد بلکه باید این اعتقاد وجود داشته باشد که سهام‌داران اصلی این نهضت، مردم هستند.

وی افزود: شهرداری در وسط میدان خدمت‌رسانی و زمینه تحقق عدالت واقع شده است و موفقیت در این عرصه را مدیون اعتماد به جوانان هستیم اما در حوزه عدالت باید از مردم عذرخواهی کنیم و عدالت یک مفهوم وسیع و دامنه‌دار که یکی از وجوه آن عدالت قضائی است.

اهتمام در اجرای عدالت در شورای شهر و دادگستری اصفهان

حجت الاسلام جعفری خاطر نشان کرد: شناسایی تخلف در حوزه عدالت به عهده قوه قضائیه است و باید به آن رسیدگی کند، از این رو اهمیت عدالت اجتماعی شامل توزیع خدمات عمومی و ثروت، منابع و سلامت از عدالت قضائی نیز بالاتر است.

وی افزود: شورای اسلامی شهر اتاق فرمان شهرداری در زمینه توزیع عادلانه خدمات است، پس باید با موضع عدالت‌خواهانه به میدان بیاید و شهرداری را نیز به میدان آورد.

مذمت اطاله در هر فعالیتی

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به تکمیل طرح‌های نیمه تمام در شهر اصفهان به عنوان یک معضل همیشگی گفت: شهرداری در میدان کار و پروژه‌های عظیم قرار دارد که نباید اجازه داد این پروژه‌ها فرسایشی شود، اطاله در هر کاری بد است و در این صورت در خدمت‌رسانی به مردم نمره قبولی نخواهیم گرفت.

وی ابر چالش دستگاه قضائی را اطاله دادرسی عنوان کرد و گفت: در اصفهان، با مجاهدت کارکنان، بالاترین آمار خدمت قضائی از حیث رسیدگی به پرونده‌ها را داریم. میزان رسیدگی به پرونده‌ها در حوزه‌های قضائی اصفهان گاهی تا بالاتر از ۳۰۰ مورد نیز می‌رسد که قابل توجه است. با این حال هیچ گونه اطاله دادرسی را برنمی‌تابیم.

حوزه پیشگیری تقویت می‌شود

حجت‌الاسلام جعفری ایراد ازدیاد پرونده‌ها را عدم نظارت و اجرای دقیق قوانین ادارت دولتی دانست و گفت: باید در حوزه پیشگیری خود را قوی کنیم و در این راستا همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند.

وی با تاکید بر صحت و پاک دستی مدیران گفت: به هر قیمتی نباید مدیر بود و شد و مدیران باید برای حل مشکلات مردم در میدان حضور داشته باشند و قابل دسترسی برای عموم واقع شوند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اعلام آمادگی در مشارکت بیشتر با شهرداری گفت: کارگروهی را برای رسیدگی به مسائل مرتبط با شهرداری تشکیل دهیم تا با حضور مسئولان مرتبط دو مجموعه مشکلات مرتفع شود.

پیگیری طرح بن -بروجن

وی با اشاره به بحران آب که مطالبه عموم مردم است، گفت: اولویت همه دستگاه‌ها در اصفهان باید مسئله آب باشد و همانطور که جلسات در این زمینه در حال انجام است به آخرین موضوع یعنی طرح بن- بروجن پرداخته شد که از طریق استاندار و دستگاه‌های نظارتی قول پیگیری داده‌اند. بنده نیز شرح مفصلی نوشتم و به تبعات منفی احتمالی آن اشاره و دغدغه‌ها را به رئیس قوه قضائیه اعلام کردم.

حجت‌الاسلام جعفری تصریح کرد: به دنبال این شرح و توضیحات، قول پیگیری از سوی رئیس قوه قضائیه اعلام شد که دادستان کل کشور را مأمور به رسیدگی کرده‌اند. دادستان نیز به موضوع ورود کرد و در پی همین پیگیری‌ها تا کنون طرح اجرا نشده است. از سویی دیگر از طریق استاندار نیز این موضوع در وزارت کشور پیگیری خواهد شد.

کد خبر 5480148

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha