عادلانه‌سازی یارانه‌ها معیشت دهک‌های پایین جامعه را تقویت می‌کند

وزیر کشور، اصلاح نظام پرداخت یارانه را برای جهش اقتصادی کشور ضروری دانست و گفت: این طرح باعث تقویت توان معیشتی دهک‌های پایین جامعه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست مردمی‌سازی و عادلانه کردن یارانه‌ها که با حضور محمد مخبر معاون اول و محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری و وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین استانداران سراسر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد، اصلاح نظام پرداخت یارانه را برای جهش اقتصادی کشور ضروری دانست و گفت: این طرح باعث تقویت توان معیشتی دهک‌های پایین جامعه خواهد شد.

وی افزود: موضوع شفاف‌سازی یارانه‌ها و در مرحله بعدی عادلانه کردن آن همواره مطرح بوده و از جمله تصمیم‌های مهم و راهبردی در کشور است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه این طرح برای رشد و توسعه اقتصاد کشور ضروری است، بر لزوم اقناع دقیق و کامل مردم نسبت به مزیت‌های اجرای آن تاکید کرد.

وحیدی ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم که اصلاح اقتصاد کشور با اصلاح یارانه‌ها آغاز می‌شود و تا شفافیت در حوزه یارانه‌ها شکل نگیرد، بهره‌وری ممکن نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در پس یارانه‌های مخفی، بهره‌وری گم می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به تصمیم دولت مردمی و عدالت‌محور سیزدهم برای اصلاح نظام پرداخت یارانه در نخستین سال فعالیت خود، اظهار کرد: تصمیم به اجرای این کار در سال نخست، نشان می‌دهد که دولت با شفافیت، صداقت و اتکا به سرمایه اجتماعی، به دنبال تحولی بزرگ و اساسی به نفع مردم است.

وحیدی اضافه کرد: برای برداشتن قدم‌های بلند، نیاز به اصلاح یارانه‌هاست و این اقدام، نشان می‌دهد که دولت با دغدغه وافر به اقتصاد و معیشت مردم گام برمی‌دارد.

ضرورت تبیین ابعاد اصلاح یارانه‌ها برای عموم مردم از دیگر محورهای مورد اشاره وحیدی در نشست امروز بود که گفت: مردم به خصوص دهک‌های پایین جامعه باید شیرینی اجرای طرح مهم اصلاح یارانه‌ها را بچشند.

وی با تصریح این واقعیت که دشمن نمی‌خواهد اقتصاد کشور روی ریل صحیح قرار گیرد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصاد ایران نظیر منابع فراوان، نیروی انسانی و وجود اراده و همت، با اصلاح یارانه جهش‌های بزرگ اتفاق خواهد افتاد.

وزیر کشور تأکید کرد: اگر مردم به درستی در جریان موضوع عادلانه‌سازی یارانه‌ها قرار گیرند، با توجه به مزیت‌های این طرح برای معیشت، بی تردید همراهی خواهند کرد.

وحیدی خاطرنشان کرد: مقدمات اجرای طرح آماده شده است و جزئیات اجرای طرح را رئیس‌جمهور اعلام خواهند کرد.

کد خبر 5485906

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha