پیگیر بازگشت تغذیه رایگان به مدارس کشور هستیم

ارومیه –معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: پیگیر دایر شدن روند توزیع تغذیه رایگان در مدارس بخصوص مناطق محروم هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم احمدی لاشکی در شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه برای تغذیه رایگان دانش آموزان یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برای آن در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است، افزود: برای ایاب و ذهاب دانش آموزان نیز ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که لازم است از مجلس و وزارتخانه برای در نظر گرفتن این میزان اعتبار و بودجه قدردانی کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال بودجه محرومیت زدایی ۲۲ هزار میلیارد تومان لحاظ شده که پنج هزار میلیارد تومان آن به آموزش و پرورش پرداخت شده است.

احمدی لاشکی یادآور شد: با توجه به عقب بودن استان از نظر سرانه استاندارد که ۸.۳۱ متر مربع است مسؤولان استانی باید تلاش کنند تا سهم استان را از این اعتبار تخصیصی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه توزیع بودجه و تخصیص مکان برای مدرسه سازی باید براساس عدالت محوری باشد، ادامه داد: اینکه در نقطه‌ای از استان سرانه فضا ۱.۷ و در نقطه‌ای بالاتر میانگین استانی باشد بیانگر عدم توجه به تخصیص صحیح منابع و اعتبار است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای تأمین و نگهداری سیستم‌های گرمایشی مدارس از محل هدفمندسازی یارانه‌ها ۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: برای تأمین وسایل خوابگاهی مدارس شبانه روزی هم ۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه امسال لحاظ شده است.

احمدی لاشکی با بیان اینکه بیمه اماکن آموزشی پرورشی و ورزشی حتماً پیگیری شود، اضافه کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان برای این منظور لحاظ شده است.

معاون وزیر آموزش تاکید کرد: در حوزه ساخت و ساز تا حد امکان ساخت هنرستان مد نظر باید باشد تا دانش آموزان بیکار نباشند و مهارت یاد بگیرند ضمن اینکه برای تجهیزات هنرستان‌ها ۳۳۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

کد خبر 5494546

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =