کمتر از یک درصد تولید کشور با فناوری‌های دانش بنیان صورت می‌گیرد

نیشابور ـ رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کمتر از یک درصد تولید کشور با فناوری‌های دانش بنیان صورت می‌گیرد که امیدواریم در سال جاری به این حوزه توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احد ضابط ظهر یکشنبه در مراسم عقد تفاهم نامه همکاری شرکت مجتمع فولاد خراسان با مراکز علمی و شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: کمتر از ۱ درصد تولید کشور با فناوری‌های دانش بنیان صورت می‌گیرد که امیدواریم در سال جاری کارخانجات و شرکت‌های تولیدی به این حوزه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد افزود: با کلی گویی نمی‌توان دانش بنیان را به عرصه‌های تولید آورد و با جزئی نگری می‌توان پیوند میان فناوری‌های نوین و شرکت‌ها و کارنجات تولیدی شاهد بود.

وی گفت: مسئله کارورزی در این تفاهم نامه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد تا تولید و دانش به درستی در صنایع صورت گیرد.

با حضور شرکت‌های دانش بنیان و علمی هزینه‌های تولید کاهش پیدا می‌کند

ابوطالب جوان، فرماندار نیشابور در این مراسم اظهار کرد: اقدام مجتمع فولاد خراسان در راستای حمایت از شعار سال و انتقال شعارها به عمل جای تقدیر دارد که باید سر لوحه همه مدیران باشد.

فرماندار نیشابور افزود: با حضور شرکت‌های دانش بنیان و علمی شاهد اصلاح فرآیند تولید با بازدهی بالا خواهیم بود و همچنین هزینه‌های تولید کاهش پیدا می‌کند و عرصه‌های تولید مبتنی بر دانش افزایش می‌یابد.

وی افزود: ثمره عقد تفاهم نامه‌ها باید موجب خیر و برکت برای کشور باشد و اگر می‌خواهیم اشتغال و کارآفرینی گسترش پیدا کند باید شجاعت، مقاومت و ایستادگی را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

جوان بیان کرد: با ورود بر عرصه‌های تولید می‌توان خرمشهرهای زیادی را فتح کرد و موجب خیر و برکت برای کشور بود.

اشتغال ۶ هزار نفر در شرکت‌های فناوری و دانش بنیان خراسان رضوی

در ادامه این مراسم همچنین محمد اخلاقی، مشاور پارک علم و فناوری خراسان رضوی اظهار کرد: کشور ما دارای ۳ درصد از مواد معدنی جهان است و از ۶۰ نوع ماده معدنی شناسایی شده در کشور تنها ۲۰ نوع مورد استفاده و بهره‌وری قرار گرفته است و فناوری‌های نوین می‌تواند موجب استفاده از این مواد معدنی و زمینه اشتغال را فراهم کنند.

مشاور پارک علم و فناوری خراسان رضوی افزود: نیاز فناوری‌های نوین امروز در شرکت‌های تولیدی استان بیشتر از قبل احساس می‌شود و باید بتوانیم زمینه‌سازی این مهم را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰۰ شرکت فناوری و دانش بنیان در استان خراسان رضوی داریم که موجب اشتغال ۶ هزار نفر در استان خراسان رضوی شده است.

اخلاقی اظهار کرد: ۵۰ شرکت فناوری در خراسان رضوی آماده فعالیت در حوزه فولاد هستند که طرح‌های خوبی را در جهت توسعه و تولید فولاد را برنامه ریزی کرده‌اند.

کد خبر 5496547

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha