۵۰ درصد مردم سمنان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

سمنان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با انتقاد از کاهش یک باره روند واکسیناسیون کرونا، گفت: ۵۰ درصد مردم تحت پوشش دانشگاه دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

سعید کسائیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا و همچنین واکسیناسیون مرتبط با پیشگیری این بیماری در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، تاکید کرد: کاهش موارد بستری و مراجعه کرونایی در مجموعه دانشگاه خوشبختانه صورت محقق شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در هفته اخیر مورد فوتی کرونایی در سمنان نداشتیم، ابراز کرد: وضعیت کرونا خوشبختانه کنترل شده است اما این به معنای کاهش رعایت پروتکل‌ها مانند ماسک و تجمعات و … نیست چرا که مدرکی دال بر اینکه بیماری کرونا به صورت کامل از بین رفته، وجود ندارد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه متأسفانه روند واکسیناسیون بسیار کاهش پیدا کرده است، بیان کرد: ۵۰ درصد مردم سمنان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند این در حالی است که اصلاً نمی‌توان گفت، بیماری کرونا از بین رفته یا دیگر باز نمی‌گردد.

کسائیان بیان کرد: آنتی بادی حاصل از تزریق دو دز واکسن کرونا کاهش می‌یابد و برای بهبود سطح ایمنی بدن مقابل کرونا تزریق دز سوم واکسن الزامی است.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا، سرخک و آبله میمون، رعایت فاصله گذاری و زدن ماسک مد نظر افراد باشد، گفت: روند تزریق واکسن کاهش یافته و هنوز ۵۰ درصد از جمعیت تحت پوشش این دانشگاه واکسن نزده‌اند

به گزارش مهر، استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است همچنین از شهرستان‌های شاهرود و میامی نیز خبر می‌رسد در هفته‌های اخیر کسی بابت شیوع کرونا جان خود را از دست نداده است.

هم اکنون چهار شهرستان شاهرود، دامغان، سمنان و گرمسار در وضعیت آبی کرونایی و دیگر شهرستان‌ها شامل میامی، مهدی شهر، سرخه و آرادان در شرایط زرد یا همان هشدار قرار دارند.

کد خبر 5501758

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =