خراسان شمالی در جایگاه پنجم اعتیاد در کشور ایستاده است

بجنورد- استاندار خراسان شمالی با اشاره به جایگاه پنجم استان در اعتیاد، گفت: تنها دلخوشی به اقدامات انتظامی و اطلاعاتی دردی را دوا نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا حسین نژاد ظهر یک شنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی اظهار کرد: توجه به حوزه فرهنگی و فراهم کردن بستر اشتغال از ارکان مهم مبارزه با مواد مخدر است که تمامی دستگاه‌های اجرایی متولی تحقق این مهم هستند.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه موضوع مبارزه با مواد مخدر جهانی است، گفت: نمی‌توانیم برای مبارزه با مواد مخدر دور کشور را حصار کشیده و از ورود آن جلوگیری کنیم؛ این کاری بسیار سخت است زیرا این مبارزه باید جهانی باشد.

وی تصریح کرد: یک کشور به تنهایی نمی‌تواند وارد مقوله مبارزه با مواد مخدر بشود بلکه نظارت سازمان ملل هم از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم در دو بخش پیشگیری و مبارزه شفاف‌تر عمل شود، گفت: ارائه برنامه‌های خاص برای بهبود یافتگان از اعتیاد الزامی است به طوری که نباید شاهد بیکاری و انحراف بهبود یافتگان از اعتیاد باشیم.

حسین نژاد با بیان اینکه خراسان شمالی متأسفانه پنجمین استان کشور است که به این بلای خانمان سوز دچار شده، خاطرنشان کرد: اگر تنها دلخوش به اقدامات نیروهای انتظامی و اطلاعاتی باشیم کاری عبث و بیهوده‌ای را دنبال کرده‌ایم زیرا این مورد زمانی جواب می‌دهد که ما مسائل فرهنگی را در سطح جامعه نهادینه کرده باشیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم قوی‌تر و با برنامه بیشتری موضوع مبارزه با مواد مخدر را پیگیری و دنبال کنیم ضمن آنکه تقویت صنایع موجود نسبت به اشتغال جوانان نیز دارای اهمیت است.

کد خبر 5524086

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha