آغاز رقابت ۵۵۸ هزار کنکوری در گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی

۵۵۸ هزار و ۱۴۰ داوطلب کنکور سراسری ۱۴۰۱ امروز پنجشنبه ۹ تیر رقابت خود را در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ امروز پنجشنبه ۹ تیرماه با برگزاری آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی ادامه یافت.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای چهارشنبه ۸ تیر، پنجشنبه ۹ تیر، جمعه ۱۰ تیر و شنبه ۱۱ تیر سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

در گروه علوم ریاضی و فنی تعداد ۱۴۵ هزار و ۶۱۵ نفر، در گروه علوم تجربی ۵۷۴ هزار و ۷۵۱ نفر، در گروه علوم انسانی ۴۱۲ هزار و ۵۲۵ نفر، در گروه هنر تعداد ۱۶۷ هزار نفر و در گروه زبان‌های خارجی ۱۹۴ هزار و ۹۵۱ نفر شرکت کرده اند.

جدول زمان برگزاری آزمون گروه های آزمایشی پنج گانه کنکور ۱۴۰۱

گروه آزمایشی تاریخ و روز ساعت شروع فرآیند آزمون
گروه آزمایشی هنر چهارشنبه ۸ تیر در حوزه ها ساعت ۷:۳۰ صبح بسته می شود. فرآیند آزمون ۸ صبح آغاز می شود.
گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی پنجشنبه ۹ تیر
گروه آزمایشی علوم انسانی پنجشنبه ۹ تیر
گروه آزمایشی علوم تجربی جمعه ۱۰ تیر
گروه آزمایشی زبان های خارجی شنبه ۱۱ تیر

شخصی سازی تمام دفترچه های کنکور ۱۴۰۱

براساس مصوبه جلسات هفدهم ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ و بیست و چهارم ۲۲ مهر ۱۳۹۹ و بیست و پنجم ۲۰ آبان ۱۳۹۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و برمبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ انجام می شود.

دفترچه های سوالات آزمون عمومی و اختصاصی (دفترچه شماره ۲ و ۳ و ۴) داوطلبان در هر پنج گروه آزمایشی، شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد دفترچه آزمون وی درج شده است.

این دفترچه ها دارای تنوع است و دفترچه سوالات همراه با پاسخنامه هر آزمون مربوط به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی در یک بسته نایلونی بسته بندی شده و در زمان مشخص تحویل داوطلبان خواهد شد.

با توجه به اینکه دفترچه سوالات داوطلبان (عمومی و اختصاصی) در یک بسته نایلونی به صورت جداگانه بسته بندی شده و در جلسه آزمون منحصرا شخص داوطلب باید از محل مشخص شده، بسته نایلونی را باز کرده و به سوالات مندرج در دفترچه سوالات پاسخ دهد، در صورتی که مشاهده کرد نایلون بسته تحویلی قبلا ً باز شده لازم است موضوع را به نزدیکترین مراقب اطلاع دهد.

پس از برگزاری آزمون داوطلب می تواند از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سنجش به آدرس http://darkhast.sanjesh.org موضوع را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کند.

جدول آزمون عمومی همه گروه های آزمایشی

عنوان سوال تعداد سوال از شماره تا شماره مدت لازم برای پاسخگویی شماره دفترچه و پاسخنامه
زبان و ادبیات فارسی ۲۵ ۱ تا ۲۵ ۱۸ دقیقه

دفترچه شماره یک با ۱۰۰ سوال و ۷۵ دقیقه زمان پاسخگویی

پاسخنامه شماره یک

زبان عربی ۲۵ ۲۶ تا ۵۰ ۲۰ دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی ۲۵ ۵۱ تا ۷۵ ۱۷ دقیقه
زبان انگلیسی ۲۵ ۷۶ تا ۱۰۰ ۲۰ دقیقه

* داوطلبانی که بر اساس علامتگذاری بند ۲۵ تقاضانامه ثبت نام، به سوالات مربوط به معارف غیر اسلام پاسخ می دهند و یا زبان خارجی امتحانی آنان بر اساس علامتگذاری بند ۳۹ تقاضانامه ثبت نام، غیر انگلیسی است، لازم است به ترتیب به سوالات مربوط به ادیان (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) و زبان خارجی غیرانگلیسی (فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و روسی) که در اختیار آنان قرار داده می شود، پاسخ دهند.

آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی (گروه آزمایشی ۱)

دفترچه های آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی (گروه آزمایشی ۱) برای داوطلبان دو دفترچه به نام دفترچه شماره ۲ و ۳ است. این دفترچه ها همراه با پاسخنامه های شماره ۲ و ۳ در یک بسته نایلونی به صورت شخصی سازی شده، در جلسه آزمون تحویل داوطلب خواهد شد.

جدول آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی (گروه آزمایشی ۱)

عنوان سوال تعداد سوال مدت لازم برای پاسخگویی شماره دفترچه و پاسخنامه
ریاضیات ۵۰ ۸۰ دقیقه

دفترچه شماره ۲ با ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی

پاسخنامه شماره ۲

فیزیک ۴۰ ۵۰ دقیقه

دفترچه شماره ۳ با ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی

پاسخنامه شماره ۳

شیمی ۳۰ ۳۰ دقیقه

آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی (گروه آزمایشی ۳)

دفترچه های آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی (گروه آزمایشی ۳) برای داوطلبان دو دفترچه به نام دفترچه شماره ۲ و ۳ است. این دفترچه ها همراه با پاسخنامه های شماره ۲ و ۳ در یک بسته نایلونی به صورت شخصی سازی شده، در جلسه آزمون تحویل داوطلب خواهد شد.

جدول آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی (گروه آزمایشی ۳)

عنوان سوال تعداد سوال مدت لازم برای پاسخگویی شماره دفترچه و پاسخنامه
ریاضی ۲۰ ۲۵ دقیقه

دفترچه شماره ۲ با ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی

پاسخنامه شماره ۲

اقتصاد ۱۵ ۱۰ دقیقه
زبان و ادبیات فارسی (اختصاصی) ۳۰ ۳۰ دقیقه
علوم اجتماعی ۲۰ ۱۵ دقیقه
زبان عربی (اختصاصی) ۲۰ ۲۰ دقیقه

دفترچه شماره ۳ با ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی

پاسخنامه شماره ۳

تاریخ ۱۵ ۲۵ دقیقه
جغرافیا ۱۵
فلسفه و منطق ۲۰ ۲۰ دقیقه
روانشناسی ۲۰ ۱۵ دقیقه

برای داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت می کنند، منابع درس امتحانی «فرهنگ و معارف اسلامی» کتاب های «اصول عقاید ۱ و ۲و ۳»، منابع دروس امتحانی«زبان عربی عمومی و تخصصی» کتاب های«عربی، زبان قرآن ۱ و ۲ و ۳» و منابع درس امتحانی «تاریخ» کتاب های «تاریخ اسلام ۱ و ۲ و تاریخ ۳ (ایران در دوره اسلامی)» درنظر گرفته می شود.

در زمان ثبت نام آزمون سراسری در گروه آزمایشی علوم انسانی، داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی باید (با علامتگذاری بند ۳۸ تقاضانامه) انتخاب می کردند که به یکی از دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی از «منابع دیپلم علوم انسانی» پاسخ می دهند یا به دفترچه سئوالات گروه آزمایشی علوم انسانی که «منابع چهار درس الهیات و معارف اسلامی، زبان عربی عمومی و تخصصی و تاریخ آن»، کتاب های دیپلم علوم و معارف اسلامی است.

لذا نوع دفترچه های سئوالات عمومی و اختصاصی برای این دسته از داوطلبان در گروه آزمایشی علوم انسانی براساس درخواست خودشان در نظر گرفته شده و در جلسه آزمون به آنها تحویل خواهد شد.

کد خبر 5526820

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha