ردیف بودجه بیمارستان‌های مناطق محروم جدا شود

دهاقان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: باید در قانون بودجه، به ردیف بیمارستان‌های مناطق محروم از جمله دهاقان ویژه و مجزا نگریسته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین شیرانی شامگاه پنج شنبه در حاشیه سفر وزیر بهداشت به دهاقان در جمع خبرنگاران دهاقان اظهار کرد: در سال ۸۵ قرار بود که در شهرستان دهاقان یک مرکز «درمان بستر» راه اندازی شود اما با توجه به اینکه چنین مرکزی مشکلات درمانی مردم را پوشش نمی‌داد، تصمیم به ساخت بیمارستان گرفته شد.

وی با بیان اینکه باید ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را افزایش دهیم، افزود: دستگاه‌های درمانی شهرستان دهاقان خوب و مناسب است اما بیمارستان دهاقان به پزشک متخصص نیاز دارد و در طرحی استفاده از نیروهای بومی مد نظر قرار گرفته است تا این نیاز رفع گردد اما اجرای این طرح چهار سال طول می‌کشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه به زودی تغییرات مناسبی در بیمارستان دهاقان رخ می‌دهد، اضافه کرد: شهرضا در این زمینه یک قطب محسوب می‌شود و ما می‌توانیم با استفاده از وقت آزاد پزشکان آن منطقه و خرید خدمت پزشکان متخصص نیاز بیمارستان دهاقان را رفع کنیم.

وی اعلام کرد: درصدد هستیم تا طی چند ماه آینده نیروهای انسانی خود را افزایش دهیم، ما همیشه به شهرستان دهاقان نگاه ویژه داشته‌ایم زیرا از مردمانی شریف و مهربان برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: در جلسه‌ای که با رئیس جمهور تقاضا نمودم که در قانون بودجه به ردیف بیمارستان‌های مناطق محروم ویژه نگاه شود و مجزا شوند و جمعیت کم، مانع نبود پزشک در این مراکز نباشد زیرا به نیاز این افراد باید احترام گذاشت.

شیرانی خاطرنشان کرد: در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اصفهان، دو میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان دهاقان اختصاص داده شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: به پیروی از فرمایش پیامبر اکرم که فرمودند «فرمودند «دستمزد کارگر باید قبل از خشک شدن عرق پیشانی‌اش پرداخت شود» کارانه پزشکان این منطقه هم باید زود پرداخت شود.

بهداشت و درمان رایگان، حق مردم است

در ادامه فرماندار شهرستان دهاقان اظهار کرد: بیمارستان دهاقان خیرساز است و کمبودهایی دارد که باید مرتفع شود.

علی جمشیدیان بهداشت و درمان را امری ضروری و نیاز مبرم مردم دانست و افزود: حقیقت امر این است که بهداشت و درمان رایگان یکی از مواردی است که نظام جمهوری اسلامی برعهده گرفته تا در اختیار مردم قرار دهد.

وی عنوان کرد: مردم شهرستان دهاقان انتظار دارند که هنگام مراجعه به تنها بیمارستان شهرستان، شاهد نبود پزشک متخصص نباشند و این مشکل اساسی رفع شود.

فرماندار شهرستان دهاقان افزود: باید خدمات بهتر به بخش طب فیزیکی برای ارائه خدمات بهتر به بیماران و رفع کمبودها و تهیه دو دستگاه دیالیز برای بیمارستان دهاقان که کاملاً خیرساز بوده است مدنظر قرار گیرد و گویا در مصوبات سفر رئیس جمهور دو میلیارد تومان اعتبار به این امر اختصاص داده‌اند.

گفتنی است امروز پنج شنبه؛ بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد شهرستان دهاقان شد و پس از بازدیدی بسیار کوتاه از بیمارستان دهاقان به سرعت از این شهرستان خارج شد؛ هیچ‌گونه سخنرانی در جمع مسئولان و خبرنگاران صورت نگرفت و مردم دهاقان که تقاضای گفت‌وگو با وی برای رفع مشکلاتشان را داشتند از این فرصت بی‌بهره ماندند.

کد خبر 5527603

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha