سمن‌های شهرستان گناوه بازوان توانمند بخش دولتی هستند

گناوه- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: سازمان‌های مردم نهاد نقش مهمی در کمک به دولت‌ در امور مختلف ایفا می‌کنند و بازوی توانمند دولت محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسدی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه تکریم و معارفه مسئول خانه سمن‌های شهرستان گناوه اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد با مشارکت مردمی فعالیت می‌کنند و اینگونه شیوه فعالیت و مشارکت مردمی دارای سابقه طولانی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری افزود: از گذشته تا کنون در هر جایی که عموم مردم در انجام اموری مشارکت می‌کردند به نوعی فعالیت سازمان مردم نهاد بوده که به مرور تغییراتی یافته است و تکامل یافته تر شده است.

وی گفت: انجام همه امور جامعه تنها از طریق بخش دولتی ممکن نیست و مشارکت و همراهی مردمی در یک جامعه نقش اساسی در اداره جامعه و کمک به دولت‌ها دارد.

اسدی بیان کرد: سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) با مشارکت دادن مردم نقش مهمی در کمک به دولت در امور مختلف ایفا می‌کنند و بازوی توانمند دولت محسوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: این سازمان‌ها با بهره گیری از توانمندی‌های خود و استفاده از نیروی مردمی مسائل و مشکلات جامعه را به مسئولان منعکس می‌کنند و لذا جایگاه ویژه‌ای در تصمیم‌گیری ها دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه افزود: در صدر اسلام و همچنین انقلاب اسلامی نیز از ابتدا بر مبنای همین مشارکت‌های عمومی مردمی و اقشار مختلف مردم پایه گذاری شدند و سپس تشکل‌های و نهادهای مختلف ایجاد شد.

سمن‌های شهرستان گناوه بازوان توانمند بخش دولتی هستند

وی ادامه داد: در زمینه دینی و مذهبی نیز به همین گونه است و در مساجد و اماکن مذهبی هیئت امنا با مشارکت خود مردم شکل می‌گیرد و امور مربوط اداره می‌شود.

وی تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد وظیفه سازماندهی و مشارکت عموم مردم در امور مختلف فرهنگی، علمی، دینی، اطلاع رسانی، درمانی و موارد دیگر را در سطح جامعه برعهده دارند و با فعالیت‌های خود باری را از دوش دولت‌ها بر می‌دارند.

اسدی گفت: دوران دفاع مقدس از نمونه‌های بارز مشارکت مردمی در کشور ما است که با تشکیل بسیج مردمی همه مردم با همدلی و اتحاد بزرگترین سازمان مردم نهاد با مشارکت عمومی جامعه را شکل دادند و همه اقشار جامعه در یک تشکل بزرگ به نام بسیج به فرمان رهبری به میدان آمدند و در کنار هم به مقابله با دشمن و دفاع از کشور پرداختند تا امنیت و آسایش را به کشور هدیه کنند.

وی با تقدیر از تلاش‌های مسئول پیشین خانه سمن‌های گناوه برای مسئول جدید در این سمت آرزوی توفیق کرد و افزود: مسئول پیشین خانه سمن‌های شهرستان در زمان تصدی این مسئولیت فعالیت خوبی انجام داد و امروز ما در اینجا جمع شدیم تا از وی تکریم و مسئول جدید که وی نیز فردی توانمند است را برای این مسئولیت معارفه کنیم.

سمن‌های شهرستان گناوه بازوان توانمند بخش دولتی هستند

در این نشست مصطفی خرمی مسئول پیشین خانه سمن‌ها شهرستان گناوه گزارشی از عملکرد دوران مسئولیت خود ارائه کرد و در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های وی در زمان تصدی این مسئولیت از حجت رهروان سحر به عنوان مسئول جدید خانه سمن‌های گناوه معرفی شد.

همچنین در این نشست احمد منصوری نژاد به عنوان مشاور جوان فرماندار گناوه معارفه شد.

کد خبر 5532382

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha