نقش اصناف در رونق اقتصادی کشور برجسته است

کرمانشاه- نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش اصناف در رونق اقتصادی کشور برجسته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رشیدی عصر چهارشنبه در دیدار با رؤسای اتحادیه‌های اصناف با بیان اینکه اصناف بزرگ‌ترین بخش اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند که بعد از نفت بالاترین نقش و جایگاه را در تأمین مالی اقتصاد ایران دارند، اظهار کرد: اصناف گرچه در ظاهر به کسب‌وکار مردم گره خورده و با محل معاش آنها در ارتباط است اما برخی آن را بزرگ‌ترین نهاد مدنی می‌دانند که اداره آن به‌دست خود مردم بوده و بدون شک نتایج آن در سرنوشت مردم و جامعه نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه بی‌توجهی به نقش و جایگاه سیاسی اصناف می‌تواند پیامدهای جبران‌ناپذیری برای جامعه داشته باشد، افزود: از نظر جامعه‌شناسی اصناف به‌نوعی میانجی و واسط بین افراد از یک سو و ساختارهای سیاسی به‌ویژه دولت از سوی دیگر هستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این میانجی‌گری از چند جهت دارای اهمیت است و مهم‌ترین موضوع اینکه اصناف به‌ویژه صنوف خدماتی به‌طور مستقیم با بخش زیادی از افراد جامعه در ارتباط هستند و به همین دلیل کیفیت و چگونگی عملکرد صنفی آنها می‌تواند دیدگاه، نگرش، باور و قضاوت مردم درباره حاکمیت به‌طور کل و دولت به‌طور خاص را شکل دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث داغ مالیات بین بازاریان و اصناف و معافیت یک میلیونی اصناف به خواست رئیس جمهور، بیان کرد: باید در این خصوص بیشتر به دنبال دانه درشت‌های مالیات گریز باشیم نه آن مغازه دار زیر پله‌ای که فرار مالیاتی ندارند.

وی گفت: در سال‌های گذشته به علت تورم و کاهش قدرت خرید مردم اصناف دچار مشکل شدند و وظیفه مجلس شورای اسلامی است که حمایت ویژه برای عبور از این بحران از این قشر داشته باشد.

رشیدی با بیان اینکه صنعت و معدن و مسئولان باید شأن اصناف را حفظ کند و برای تسریع امور آنها بیشترین همکاری را داشته باشد، بیان کرد: مردم و اصناف در این شرایط سخت اقتصادی پشت نظام ایستاده‌اند ولی ظلم و تبعیض را از هیچ مسئولی نمی‌پذیرند و باید تمام مسئولان باید در خدمت مردم و اصناف باشند.

در این دیدار روستای اتحادیه رئیس صنعت و معدن و رئیس اتاق بازرگانی استان مشکلات و مطالبات خود را با نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند.

کد خبر 5532669

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha