سفر سیاهی لشگرها به سود کمیته نیست/ حضور برخی به صلاح نیست

رئیس فدراسیون تیراندازی پس از ثبت نام برای عضویت در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: اگر سفر برخی اعضا به عنوان سیاهی لشگر باشد به سود کمیته نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی قربانی پس از ثبت نام در پست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: در هیئت اجرایی ثبت نام کردم دلیل آن این است که دوستان و شخصیت‌های عزیزی هستند که توان مدیریت را دارند. در تیراندازی وسعت کاری زیادی در سطح استان‌ها و ۳۱ هیات تیراندازی داشتیم. خوشبختانه کار با سرعت در فدراسیون پیش می رود لذا احساس وظیفه کردم به کمک مجموعه کمیته ملی المپیک بیایم.

وی در ادامه افزود: کار کمیته سخت است زیرا وظیفه آن توسعه ورزش‌های المپیکی و پر مدال است و با سرعت و دقت به مجموعه کمیته ملی المپیک کمک کنیم. در این رابطه راهبری مناسب برای ارتقای جایگاه کشور در المپیک و بازی‌های آسیایی یکی از اهداف من است.جایگاه ورزش کشور باید در بازی های المپیک و جهان و آسیا ارتقا یابد.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: در سند تحول دولت به رشته های پر مدال اشاره شده و باید به سمتی برویم که از مدال های جهانی و آسیایی بیشتر بهره مند شویم.

وی با تاکید بر اینکه ما برای حفظ منافع ملی، همه فدراسیون‌ها را مد نظر داریم و صرف حمایت از تیراندازی نیامدم، گفت: با ارتباط با مجلس و دولت و نیروهای مسلح در جهت رفع مشکلات فدراسیون ها گام های موثر و مفید بر می‌داریم. این برنامه‌ها در حوزه مدیریت کلان در حوزه قانوگذاری در داخل کشور و توسعه روابط بین المللی دنبال می شود و صرفا به فدراسیون خود نمی پردازیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: کمیته ملی المپیک محل ایجاد هم گرایی است و باید در هیات اجرایی تصمیمات درست و در جهت منافع همه فدراسیون ها باشد. آنچه مسلم است باید هیات اجرایی به دنبال تصمیم گیری و تصمیم سازی منافع همه فدراسیون ها گام بردارد. باید به فدراسیون‌های المپیکی و غیر المپیکی در جهت درست کمک کنیم همه فدراسیون ها نیاز به کمک دارند.

وی ادامه داد: ما در مجمع رشته‌های پر مدال و رشته های پایه و در مجموع ۵۸ عضو در مجمع داریم و از همه درخواست می کنم رایی که می‌دهند به کسانی باشد که توانایی بالایی داشته باشند و به ارتقای کمیته در داخل و خارج از کشور کمک کنند.

وی در خصوص انتقادات به سفرهای غیر ضروری برخی از اعضای هیئت اجرایی و اینکه آیا وی اگر عضو هیئت اجرایی شود به اینگونه سفرها اعتقاد دارد، گفت: کسی که فقط به عنوان عضو اجرایی جایی را تصاحب کند و پیگیر کارها نباشد، حضورش صلاح نیست هر فردی که آمد باید یار و مددکار رییس کمیته ملی المپیک باشد و برای کمیته و فدراسیون ها گام بردارد. فقط صرف تصاحب یک کرسی نمی‌آیم‌.

قربانی تاکید کرد: اگر لازم باشد در کار اجرایی حضور داشته باشد و آن عضو کارایی و مسولیت دارد حضورش در اعزام بد نیست و اما اینکه تفریحی و سیاه لشگر باشد به صلاح کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و بودجه کشور نیست. بودجه‌ کمیته ملی المپیک برای ورزشکاران، مربیان و داوران و کسب مدال است و کسانی که به سفر می روند باید دلیل منطقی و اصولی داشته باشند. در غیر این صورت سفرهای خارجی سیاه لشگر نمی‌خواهد.

کد خبر 5560021

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha