ضرورت فراگیری آموزش سواد رسانه ای در جامعه

همدان-مسئول بسیج رسانه همدان گفت:از مسئولین می‌خواهیم ضمن توجه به ضرورت و فراگیر کردن موضوع سواد رسانه و اهمیت آن در جنگ شناختی به فکر تربیت رسانه‌ای فرزندان این مرز و بوم باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر قوامی مشفق مسئول در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی که همچنان که در مسیر تحقق گام دوم انقلاب قدم برمی دارد، علی رغم همه دشمنی‌ها و سنگ اندازی ها، همچون کوه با صلابت و استوار در مسیر تعیین شده با زعامت مقام عظمای ولایت طی طریق می‌کند.

وی با بیان اینکه به موازات این رشد و پیشرفت‌ها، دشمنان انقلاب اسلامی جنگ هوشمند و ترکیبی، جنگ اداراکی و جنگ رواینها را با هدف تحریف انقلاب اسلامی یا به تعبیری استحاله انقلاب اسلامی به راه انداخته است، ادامه داد: در این جنگ به دنبال وارونه کردن واقعیت‌های انقلاب اسلامی و زدن عقبه‌های ارزشی این انقلاب تنومند است، بنابراین مهمترین ابزار دشمن در گام دوم انقلاب ابزار تحریف است.

قوامی افزود: از مسیر رسانه آن را عبور می‌دهد و راه حل مقابله با آن فقط و فقط جهاد تبیین است و جهاد تبیین است که بارها و بارها از لسان مبارک ولی امر مسلمین شنیده‌ایم و آن را فریضه قطعی و فوری قلمداد نموده‌اند.

مدرس سواد رسانه‌ای استان همدان گفت: در این عصر رسانه و در جنگ روایتها باید همچو زینب کبری (س) علم عدالتخواهی و روشنگری را بلند کرد. بانوی بزرگی که با رسالت جهاد تبیین عاشورایی، عاشورا را هم به بلوغ رساند و هم به کمال و موجبات جهانی شدن عاشورا را رقم زد.

وی افزود: سابقه مأموریت جهاد تبیین ریشه‌ای به درازای تاریخ انقلاب‌های الهی دارد که در هر عصری علمداران این امر، قلمداران رسانه‌ها، صاحبان نطق‌های زیبا اگر کوتاهی کرده باشند امروز خود را در مقابل تاریخ بشریت سر افکنده پیدا خواهند کرد.

قوامی، با اشاره به برخی مصادیق این کوتاهی‌ها در انجام فریصه جهاد تبیین گفت: داستان قوم بنی اسرائیل برای عبرت تاریخ باید مطالعه شود تا از تاریخ سیلی مجدد خورده نشود.

وی با بیان اینکه قوم موسی، آنگاه که معجزات الهی را امت با چشمان خود می‌دیدند، از عصایی که به سنگ می‌خورد و چشمه جوشان از ان جاری می‌شد، تا عصایی که سحر ساحران را بلعید و عصایی که دریا با آن عظمت را شکافت و موجب فتح و ظفر شد به موسی ایمان داشتند، افزود: اما در حد فاصل ۴۰ روز که حضرت موسی ع به طور رفتند تا بازگشت شبکه نفوذ به سرمداری فتنه گری چون سامری با دستگاه رسانه‌ای قوی ای که داشت بر افکار عمومی غلبه کرد و موفق شد تا امت را از ولایت جدا کند.

مدرس سواد رسانه‌ای استان همدان با بیان این سوال چراکه صاحبان قلم و خواص در آن عصر کوتاهی کردند، ادامه داد: صاحبان نطق‌های نافذ کوتاهی کردند و ننوشتند و نگفتند و نسراییدند و شد آنچه شد و مورد غضب الهی نیز واقع شدند.

وی با اشاره به داستان غدیر خم، ادامه داد: شبکه نفوذ با شروع جنگ روایتها و روایتهای غلط و گمراه کننده، فقط و فقط در عرض ۷۵ الی ۹۰ روز موفق شد تا امت را ولایت جدا کند.

قوامی داستان عاشورا سراسر عبرت دانست، و ادامه داد: حدفاصل چند ماه بود که نظر امتی که ولی خدا را فراخواندند تا تبعیت کنند اما با فعالیت شبکه نفوذ که هدفش تحریف وافعیتها بود او را به قتلگاه بردند،. مردم عزیز این است هنر قلم و قلم فرسایی، هنر اطلاع رسانی که خداوند متعال به این قلم و ارزش ان در قرآن کریم قسم یاد کرده است.

وی افزود: این قلم‌ها و نطق‌ها می‌توانند هم مایه هدایت و هم مایه ضلالت در جامعه باشند اگر کوتاهی کنند همچون عاشوراها را رقم می‌زنند.قلک در تراز انقلاب قطعاً مایه هدایت در جامعه است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان همدان اضافه کرد: امروز بحمدالله به لطف وجود خبرنگاران و اهالی رسانه‌ای در تراز انقلاب اسلامی که در خط مقدم مقابله با تحریف هستند جنگ روایتهای دشمنان اسلامی شکست خورده است این یعنی صاحبان قلم در این انقلاب اجازه نداده‌اند که تاریخ تکرار شود و الحمدالله امروز مایه مباهات انقلاب اسلامی اند و باید قدردان تلاش‌های بی وقفه این عزیزان بوده ودر راستای حل مشکلات صنفی انها مسئولان پیشقدم شوند.

قوامی مشفق تاکید کرد: از مسئولین و متولیان امر می‌خواهیم ضمن توجه به ضرورت و فراگیر کردن موضوع سواد رسانه و اهمیت آن در جنگ شناختی به فکر تربیت رسانه‌ای فرزندان این مرز و بوم مبتنی بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی باشند، مسئولین به فکر قائده مند شدن فضای مجازی و عدم رهاشدگی در حین استفاده از خدمات راحت و آسان فضای مجازی باشند.

وی با بیان ویژگی‌های قلم تراز انقلاب اسلامی، افزود: قلمی که در اجاره هیچ حزب یا جریان یا فرد سیاسی نباشد و حریت خود را حفظ کند می‌تواند قلم تراز باشد.

قوامی تصریح کرد: قلمی که آگاهانه و مدبرانه بنویسد، قلمی که منصفانه و عادلانه بنویسید، قلمی که امید آفرین باشد.، قلمی که مساله محوری با رویکرد حل مسائل و مشکلات مردم از شاخصه‌های آن باشد. این رسانه و قلم در تراز انقلاب اسلامی است.

کد خبر 5561436

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha