شانس آزادکاران ایران برای کسب یک مدال طلا و سه برنز

رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی آزاد جوانان جهان در حالی پیگیری شد که یک نماینده از ایران به فینال راه یافت و یک ملی‌پوش دیگر راهی رده بندی شد. دو آزادکار کشورمان هم به گروه شانس مجدد رفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله مقدماتی پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان شب گذشته در شهر صوفیه بلغارستان شد که در پایان سبحان یاری در وزن ۷۹ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، امیرعلی آذرپیرا در دیدار رده بندی وزن ۹۷ کیلوگرم حضور دارد و احمد محمدنژاد جوان و حسین محمدآقایی به گروه بازنده‌ها رفتند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر سیمون پیرودو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب جوری وولک از آمریکا شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. محمدنژاد جوان در این گروه به مصاف عزیزبک نایموف از ازبکستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف، راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا مقابل لوکا گوینجیلیا از گرجستان قرار بگیرد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۳ موحامد بکتمیروف از اتریش را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب روبرت کورنلا از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان حذف شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم حسین محمد آقایی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ بگیجان کولداشیف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۴ مارسل ناگی از مجارستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب میشل مسنبرینک از آمریکا شد و با توجه حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، نماینده کشورمان به گروه بازنده‌ها رفت. محمدآقایی در این گروه مقابل برنده کشتی گیران بلژیک و قرقیزستان قرار می‌گیرد و در صورت گذر این کشتی گیران راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا به مصاف هایک پاپیکیان از ارمنستان برود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ از سد برایدیو تامپسون از آمریکا گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر صفر اویج بکایر از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۶ از سد اوتاری آدیشویلی از گرجستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. یاری برای کسب مدال طلا به مصاف موشق مکرتچیان از ارمنستان می‌رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر تویوکی هامادا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب ریفات گیداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف برنده کشتی میان مچدلیدزه از اوکراین و خاچاتریان از ارمنستان می‌رود.

رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت ۱۹:۳۰ امروز برگزار می‌شود.

کد خبر 5564276

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha