فرسودگی ۴۵۰ کیلومتر از شبکه آب و فاضلاب قم

قم- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت:۲۰۰ کیلومتر از شبکه آب و ۲۵۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب در استان قم دچار فرسودگی است.

حسن بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طول شبکه آب در شهر قم بیش از ۲۲۰۰ کیلومتر است که از این میزان شبکه، ۲۰۰ کیلومتر آن فرسوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به میزان شبکه فاضلاب در قم ابراز داشت: در حال حاضر ۱۰۷۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر قم وجود دارد که ۲۵۰ کیلومتر آن دچار فرسودگی است.

بختیاری عنوان داشت: در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۶ کیلومتر شبکه آب در قم اصلاح شد و توسعه یافت که در مقایسه با سال گذشته رشد خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه قم در منطقه گرم و خشک قرار دارد و از سویی در کشور و استان با کمبود منابع آبی مواجه هستیم ابراز داشت: کم آبی مشکلی است که به صورت دائمی در قم با آن مواجه هستیم به همین دلیل مدیریت تولید و توزیع آب با جدیت دنبال می‌شود و با اقدامات صورت گرفته، تابستان را به خوبی پشت سر گذاشتیم.

تولید ۶۸ میلیون مترمکعب آب برای توزیع در استان قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ادامه بیان داشت: در شش ماه نخست امسال ۶۸ میلیون مترمکعب آب برای توزیع در استان قم تولید شده است که از نظر بهداشتی هیچ گونه مشکلی نداشته و این امر به تأیید و نظارت نهادهای مربوطه نیز رسیده است.

بختیاری همچنین با اشاره به چگونگی تأمین آب استان قم عنوان داشت: ۵۷ درصد آب شرب قم از سدکوچری، ۱۸ درصد از سد ۱۵ خرداد، ۱۸ درصد از چاه‌های موجود در شهر و ۷ درصد نیز از چاه‌های آب علی آباد تأمین شده است.

وی علت شوری و افت کیفیت آب قم در سال جاری را کاهش سهم قم از سدکوچری عنوان کرد و افزود: برای جبران کمبود آب مجبور به استفاده از منابع زیرزمینی شدیم که این امر باعث کاهش کیفیت آب شده است.

کد خبر 5630123

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha