۱۲۲ کیلومتر از راه‌های استان اردبیل روکش آسفالت شد

اردبیل- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۷ ماه سال‌جاری در ۱۲۲ کیلومتر از راه‌های استان اردبیل روکش آسفالت انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کلیم‌اله وثوقی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل اظهار کرد: در راستای ارتقای ایمنی راه‌ها، ۲۸۶ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان اردبیل آسفالت شده است.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی اولویت اصلی راهداران است، تصریح کرد: در ۷ ماه گذشته ۳۰۰ عدد از رمپ‌های ورودی و خروجی در راه‌های استان ایمن‌سازی شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل از ۹۰۰ عدد استوانه ایمنی در دماغه‌ها و نقاط پربرخورد در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان با هدف جلوگیری از پرت شدن وسایل نقلیه خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری ۱۸۵ کیلومتر از سیستم روشنایی موجود راه و تونل به صورت مستمر توسط راهداران نگهداری می‌شود.

وثوقی رفع افتادگی یک‌هزار و۶۰۰ کیلومتر از شانه راه اصلی، فرعی و روستایی استان در ۷ ماه گذشته را یادآور شد و افزود: تسطیح ۸ هزار کیلومتر از حریم راه‌های استان اردبیل در این مدت انجام شده و یک‌هزار و۵۰۰ متر از حفاظ‌های انجام شده در راه‌های اصلی و فرعی استان ارتقا داده شده است.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی برخی رانندگان به قوانین راهور و یا نواقص احتمالی خودرو از دلایل مهم بروز حوادث رانندگی در جاده‌هاست، خاطرنشان کرد: طبق اعلام نظر کارشناسان پلیس راه و راهداری، علت اصلی تصادفات استان سبقت و سرعت غیرمجاز است که امیدواریم با فرهنگسازی، انجام آموزش‌های لازم از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی رانندگان نیز قوانین راهور را بیش از پیش رعایت کنند تا سفری ایمن داشته باشند.

وثوقی اصلاح ۲۷۲ هزار متر از شیب شیروانی راه‌ها را در استان یادآور شد و اضافه کرد: در این مدت راهداران یک‌هزار و۵۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی را خط‌کشی کرده‌اند.

وی از تهیه و نصب ۲ هزار متر مربع تابلوهای اطلاعاتی و ۶ هزار و۵۰۰ عدد تابلوهای الزامی راه‌ها در محورهای مواصلاتی به منظور آگاهی‌بخشی به رانندگان خبر داد و بیان کرد: یک‌هزار و ۶۰۰ عدد سرعت کاه پلاستیکی، مجازی و آسفالتی در راه‌های استان اصلاح، رنگامیزی تهیه و نصب شده است.

وثوقی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: نصب سه هزار و ۲۰۰ متر حفاظ در پرتگاه‌ها، آبروها و رفوژمیانی، ارتقای ۳۵۰ شاخه گاردریل، تعمیر سه هزار و ۵۰۰ شاخه گاردریل، شستشوی ۱۰۴ هزار عدد از علائم، تهیه و نصب ۱۷ عدد از چراغ‌های چشمک‌زن، رنگامیزی سه هزار و ۶۰۰ عدد از پایه تابلو وعلائم، رنگامیزی ۱۴۰ عدد از پایه روشنایی و چراغ‌های چشمک‌زن از دیگر اقدامات مهم راهداران در هفت ماهه گذشته است.

وی ۲۷۰ هزار متر مربع لکه‌گیری و رفع چاله‌های راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان را در هفت ماهه گذشته یادآور شد و تصریح کرد: در مدت یاد شده ۱۲۲ کیلومتر از راه‌های استان روکش آسفالت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از ۱۰۶ هزار متر مکعب خاکبرداری و اصلاح پیچ در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان خبر داد و گفت: ۷ هزار کیلومتر از کانال‌های طرفین راه بازسازی و اصلاح شده است.

کد خبر 5636359

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha