خشونت عریان «زن، زندگی، آزادی»/ وقتی قاتلان مدیحه‌سرا می‌شوند

این روزها «زن،زندگی،آزادی» پرده از نقاب انداخته و مردم دریافته‌اند که این اعتراضات آغشته به خون پاسخگوی مطالباتشان نیست و از نسخه خشونت و تحریم و جنگ براندازان، آزادی بیرون نمی آید.

خبرگزاری مهر؛ گروه سیاست- زینب رجایی: اعتراضاتی که در پی برخی مطالبات اجتماعی با مرگ مهسا امینی در کشور شکل گرفت با موج سواری بیگانگان و نسخه پیچی اپوزیسیون خارج نشین از مسیر اصلی خود منحرف شد و سعی کردند با ترویج خشونت این اعتراضات را به سمت شورش و جنگ خیابانی هدایت کنند. تا جائیکه رسانه‌های لندن نشین با خشونت‌ورزی عیان به صورت صریح و آشکار به مخاطبان خود «دستور حمله و کشتن پلیس و مأموران امنیتی» دادند. آنها با ترویج بی اخلاقی، خشونت‌طلبی بی حد و مرزی سعی کردند جوانان را به خیابان‌ها بکشاند و هرج‌ومرج طلبی را مساوی با تحرکات اعتراضی جلوه دادند. آنچنان که اکثر کسانی که به اتهام شورش علیه امنیت ملی و جنایت دستگیر شده‌اند، ادعا می‌کنند تحت تأثیر آنچه در فضای مجازی و رسانه‌های ضد جمهوری اسلامی منتشر شده قرار گرفته‌اند و با محتوای آنها تهییج شده‌اند که دست به چنین اقداماتی بزنند. نمونه این خشونت طلبی عریان حمله به روح الله عجمیان شهید مدافع امنیت بود که به روایت قاتلانش به فجیع‌ترین روش ممکن به شهادت رسید.

دستگاه قضائی کشور بعد از فاصله کوتاهی تمام این افراد را دستگیر کرد و رسیدگی به پرونده آنها در سه جلسه دادگاه علنی رقم خورد. امروز (سه‌شنبه ۱۵ آذر ماه) حکم دادگاه برای متهمان این پرونده صادر شده است. براساس احکام صادره ۵ نفر از متهمان به اتهام «افساد فی الارض» به اعدام و ۱۱ متهم دیگر از جمله سه جوان کمتر از ۱۸ سال به حبس‌های طویل‌المدت محکوم شدند.

خشونت عریان «زن زندگی آزادی»/ وقتی قاتلان مدیحه‌سرا می شوند

البته پرونده‌ای که پانزده نفر در آن دست داشته باشند، پرونده‌ای که از «مشت و لگد» گرفته تا «چوب و چاقو و سنگ و بلوک سیمانی و پنجه‌بوکس» آلت آن شده باشد صرفاً پرونده یک جرم نیست، پرونده جنایتی عمدی است که هر چه متهمان جزئیات بیشتری از آن را بازگو کردند، باور آنچه اتفاق افتاده سخت‌تر شد.

در سه جلسه‌ای از دادگاه عاملان شهادت «روح‌الله عجمیان» برگزار شد، «افساد فی‌الارض»، «جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد» و «اخلال شدید در نظم عمومی و ناامنی در کشور» مهم‌ترین اتهامات علیه این پانزده نفر بود؛ اما خواندن این عبارات و اصطلاحات حقوقی و قضائی از اعترافات متهمان، اعترافات آنها و حکم نهایی دادگاه، تصویر درستی از آنچه ۱۲ آبان رخ داده را عیان نمی‌کند.

حقیقت این جنایت آنجا آشکار می‌شود که متهمان پرونده، جزئیات نحوه ضرب و شتم این جوان دهه هفتادی را بازگو می‌کنند. حقیقت آنجایی آشکار می‌شود که یکی از پانزده متهم، دست چپ را روی شانه شهید بیندازد و با یک سنگ طوری به سرش ضربه بزند که سنگ از شدت ضربه در دستش خرد شود؛ باز هم دلش راضی نشود، جوان بی‌حال که روی زمین افتاد، با مشت به سر شکسته‌اش سه ضربه دیگر بکوبد.

«قتل» در لغت، به معنای «کُشتن یا گرفتن جان» است؛ اما اینکه قاتل روی پهلو و شکم مقتول بالا و پایین بپرد در حروف محدود واژه «قتل» نمی‌گنجد. کدام واژه حقوقی و قضائی زجرکش کردن را در میان اتهامات در نظر می‌گیرد؟ در میان قوانین نوشته و نانوشته، نام کسی که منتظر می‌ماند اطراف مضروب خلوت شود تا بتواند با خیال راحت، ضربه محکمی بزند، چیست؟ مضروب سه ضربه چاقو خورده باشد، مچ پاهایش را بگیرند و روی آسفالت بکشانند و وقتی در حین کشاندنِ پیکر نیمه‌جان، کفش از پایش دربیاید، کفش را بردارند و به سر و صورت زخمی و خون‌آلودش بکوبند؛ مصداق کدام قسم از اعتراضاتی است که در راستای شعار «زن، زندگی، آزادی» آغاز شده و جان گرفته است؟

متهم دیگری می‌گوید «چاقو» را به نیت کندن خاک اطراف مزار پدرش همراه خود داشته تا آنجا گل بکارد. اما به جای خاک قبرستان، چاقو سه مرتبه بدن «روح‌الله عجمیان» را زیر و رو می‌کند. از پشت کتف راست، ضربه چاقوی دیگری وارد بدن مضروب شده است. این یکی کار متهم دیگری است؛ یک جوان هفده ساله که ضربه اول را که به کتف عجمیان می‌زند، قانع نمی‌شود و برای ضربه دوم چاقو را به سمت کتف شهید می‌برد، اما دست متهم دیگری که پیکر رو به احتضار را بر زمین می‌کشانده، زخمی می‌کند. گویا بر خلاف آن ضرب‌المثل معروف، چاقو دسته خودش را بریده است. دستی که بریده شد، دست چپ «حمید قره‌حسنلو» بود. متهم ۵۳ ساله‌ای که پزشک است.

او هم حتماً مثل هر پزشک دیگری در سوگندنامه‌ای که خوانده به کتاب آسمانی خود، قسم یاد کرده که همواره حدود الهی، احکام مقدس دینی و اصول حرفه‌ای و قانونی را در انجام وظایف انسانی و پزشکی نسبت به بیماران و خانواده آنها، فارغ از ملیت، نژاد، عقاید سیاسی و دینی، جنسیت و موقعیت اجتماعی‌شان، رعایت کند و حفظ و ارتقای سالمت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی بیماران، خانواده‌هایشان و آحاد مردم جامعه را مسئولیت اساسی خویش بداند و آن را بر منافع مادی و نفسانی خویش ترجیح دهند.

اما این پزشک با درآمد ماهانه ۵۰ تا صد میلیون تومان که نسبت به آخرین آمار تورم، شاید چند متر بالاتر از خط فقر زندگی می‌کرده به پیکر روح‌الله عجمیان لگد زده است؛ به پیکر جوانی که کارگر روزمزد بود و شغل ثابتی نداشت. قره‌حسنلو در شرایطی که به عنوان یک پزشک و بر اساس رسالت شغلی خود، باید برای نجات جان مضروب تلاش می‌کرد یا دست کم جمعیت را از ادامه خشونت بازمی‌داشت، پیکر او را بر زمین کشاند و از لحظات حمله دیگران به شهید، فیلمبرداری کرد.

خشونت عریان «زن زندگی آزادی»/ وقتی قاتلان مدیحه‌سرا می شوند

همه این وقایع در نگاه رسانه‌های غربی، اخلاقی است! کارشناس ایران‌اینترنشنال در یکی از گفتگوهای زنده این رسانه، بدون آنکه در انتخاب کلمات خود فیلتری داشته باشد و سعی کند محتوای خشونت‌زا را در لفافه بپیچد، هرگونه بی‌اخلاقی را عادی‌سازی می‌کند و می‌گوید: «درباره اعتراضات در ایران در زمان جنگ نمی‌توان به خصوصیات اخلاقی پایبند بود».

خشونت عریان «زن زندگی آزادی»/ وقتی قاتلان مدیحه‌سرا می شوند

آنها معتقدند آنچه بر سر عجمیان‌ها آمده، نه تنها کاری غیرانسانی نیست؛ بلکه کاملاً اخلاقی است و اینگونه بی‌پرده مردم عادی را به قتل و کشتار دعوت می‌کنند: «کشتن مأمور، اخلاقی است و اگر بتوانی و مأمور را نکُشی، این کاری غیراخلاقی است!» ‏تاریخ فراموش‬ نمی‌کند ترویج خشونت و نفرت روح‌الله عجمیان کارگر گچ‌کاری را زیر ضربات پانزده نفر، ذره ذره به شهادت رساندند.

حالا احکام دادگاه برای متهمانی که در این پرونده دست داشته‌اند، صادر و اطلاع‌رسانی شده است، اما همه آنچه تا این لحظه در جلسات دادگاه رسیدگی به پرونده قتل روح‌الله عجمیان گذشت و همه تصاویری که از واقعه تلخ ۱۲ آبان و اغتشاشات کرج منتشر شد، روضه مجسمی بود که ایران را به یاد یک روضه مشترک و سوزناک می‌اندازد. «غریب گیر آوردنت!»

اما این اولین بار نیست که براندازان، این چنین افسار پاره می‌کنند و دست به ارعاب در خیابان و قداره‌بندی علیه مدافعان امنیت می‌زنند. حمله به آرمان علی‌وردی نمونه دیگری از جنایت هولناک اغتشاشگران بود که همگی در بازجویی‌ها مدعی شدند تحت تأثیر فضای مجازی و جنگ رسانه‌ای بیگانگان قرار گرفته و فریب خورده‌اند. همچنین در غرب کشور نیز صحنه‌های وحشی‌گری براندازان نمود خاصی به خود گرفت؛ مانند حمله به یک پاسدار در مهاباد و تعرض به منزل و اعضای خانواده او. سر دادن شعارهای مستهجن در اغتشاشات و هتک حرمت از افراد، اقدام دیگر هنجارشکنان بود. شعارهای چاله میدانی که نه تنها کف خیابان بلکه دانشگاه‌ها که اساساً باید محیطی روادار باشد را نیز در نوردید.

اما این روزها که با فراخوان اعتصاب مواجه هستیم می‌بینیم که جنبش «زن، زندگی، آزادی» پرده از نقاب انداخته و مردم هرچند که معترض هم باشند دریافته اند که این اعتراضات آغشته به خون و خشونت پاسخگوی مطالباتشان نیست و کسانیکه برایشان نسخه خشونت و تحریم و جنگ می‌پیچند هرگز آزادی نتیجه آن نخواهد بود.

خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کد خبر 5648148

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   3 1
   ببین خانم رجایی همه اینها به کنار متن را هم کلمه به کلمه خواندم سوالم این است آن زن به اعدام محکوم شد یا نه؟ به همسرم قول دادم روز و شبی که عفریته اعدام شود، برایش شیرینی بخرم.
  • US ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   26 38
   اين بيشرفان را زودتر إعدام كنيد تا دل مادر داغديده شايد قدرى آرام بگيريد. آيا با اعترافات همگى اين قاتلين كه فريب رسانه هاى دروغين و فريب سلبريتى هاى خائن را خورده اند هنوز هم اجازه ميدهيد آن سلبريتى هاى جنايت كار بدون مجازات و بدون توبه در زندگى مرفه خود مشغول توطئه و فريب باشند؟
  • IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   20 39
   بگیرید بکشیدشون بیشرفای داعشی وخاینا
   • رامین IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
    4 3
    اونا که منفی میدن و طرفداری اون بی شرفای شبکه های من و تو و اینتر نشنال را میکنن حتما یه سری به گذشته شون بزنن که چطور تربیت شدن و حالا جدا از بحث سیاست چقدر در بچگیشون فشار روانی داشتن....
   • IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
    1 0
    اون بیشرفا یی که منفی میدن باید خواهر مادرشون دست این داعشی صفتان بیفتد تا قدر این شهیدان عزیز را بدانند
  • مجید IR ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   17 37
   این وحشی ها رو زودتر از صفحه روزگار محو کنید این میزان وحشی گری در هیچ حیوانی یافت نمیشد
  • . IR ۱۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   15 14
   کار این عناصر غیر انسانی بوده و بحثی نیست اما کجا چنین اعمالی را آموختند؟ ایا شکنجه گران شما در زندان ها چنین کارهایی حتی بدترش را نمی کنند؟ بله اعدام و قتل کشتن است اما شکنجه، زجر کش کردن هست ریشه خشونت را پیدا کنید حکومت خشن مستبد زورگو چنین افرادی را تربیت کرده
   • IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
    5 2
    بنام خدا آیا شما مدرکی در باره بر شکنجه کردن زندانیان در ایران دارید؟ آیا می توانید ویژگی های یک حکومت مستبد را نام ببرید و بعد با ذکر مستندات و به طور منطقی اثبات کنید که این نظام آن ویژگی ها را دارد؟ خداوند همه ما را هدایت کند.
   • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
    5 2
    جنابعالی یا از احوال روزگار خبر ندارید یا خودتونو زدید به بی خبری ،اگر با دقت تحقیق کنید متوجه میشید که این اشرار وحشی از طریق فضای مجازی وابسته به امریکا انگلیس و اسراییل کثیف اموزش دیده اند ،وبخاطر دلارهای کثیفی که اونها وعده دادند دست به همچین جنایتی زدند ،وگرنه مسئولان ایران ونظام بیش از اندازه
  • کاظم IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   14 15
   کسی که ماهی ۵۰الی ۱۰۰ملیون درآمد دارد چه اعتراضی می‌تواند داشته باشد جز این که با اسلام مشکل داشته‌ باشد کسی که با اسلام مشکل دارد با خدا وپیامبر خدا مشکل دارد همان بهتر که اعدامش کنید
  • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   3 1
   متأسفم که چهره های این داعش صفت ها را شطرنجی می کنند
  • IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   5 1
   آقای نقطه!کدامیک ازاین جنایتکاران قبلا زندان بوده اندوبه قول شمازجرکش کردن رایادگرفته اند؟جوان۱۷ساله یابه اصطلاح پزشک جانی متوارمالیاتی؟! اینان این رفتارنفرت آلودرادرصفحات نفرت پراکن وتروریست پرور آموخته اند
  • IR ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   3 1
   بنام خدا هر عاقلی می داند که خشونت و اغتشاش فقط به نفع اراذل و اوباش و دشمنان ما می باشد و با عث ضرر به کل کشور می شود. آنها که مرتکب چنین جنایاتی می شوند یا مزدور دشمنان هستند یا دیوانه بی رحم.
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   3 2
   بنام خدا این مقاله ای است جامع که خیلی خوب واقعیت و عمق و گستردگی خشونت توسط اغتشاشگران را تشریح کرده است. سپاس فراوان از سرکار خانم رجایی و دیگر فرهیختگانی که در تهیه آن نقش داشته اند.
  • IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   1 0
   افرادی که منفی میدید آخر چطور آدم های بی رحمی هستید داعش در برابر شما صد تا شرف داره یه انسان بی گناه رو دوره کردن و با تمام قصاوت قلب دارن زجر کش میکنن شما هنوز ازشون طرفداری میکنید البته بیشتر کسانی که منفی میدن البانینشینان انوری هستن
  • خخخخخخخ‌ IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   1 0
   خخخخخخخخخ‌ ............ دوستان‌ اونایی‌ که‌ منفی‌ میدن‌ اکانتهای‌‌ فیک‌ و‌ پیر‌ پاتال‌ و‌ پوشک‌ پوشهای‌ آلبانی‌ نشین‌ هستن‌ ............. بدبختها‌ شب‌ و‌ روز‌ مجبور‌ به‌ دیسلایک‌ دادن‌ به‌ نظام .......... بدبختها‌ اگه‌ پیام‌ بدن‌‌ با‌ پرچم‌ نشان ملیتشون‌ لو میرن...... 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂