۱۳ دی ۱۴۰۱، ۱۰:۲۸

عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

حاج قاسم سلیمانی تجسم عینی شعار زن، زندگی، آزادی بود

حاج قاسم سلیمانی تجسم عینی شعار زن، زندگی، آزادی بود

عضو شورای شهر تهران گفت:دشمن در حالی با شعار زن، زندگی، آزادی به میدان مقابله با ایران عزیز آمد که سردار سلیمانی ها و شهدای این مرز و بوم تجسم عینی و عملی این شعار شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جریان برگزاری یکصد و نوزدهمین جلسه این شورا طی نطق پیش از دستور خود با اشاره به سالروز شهادت سپهبد شهید سلیمانی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی دانش‌آموخته ارشد مکتب اسلام و نمونه‌ای از تبلور ارزش‌های فرهنگی ایران و ایرانی بود که عمر خود را وقف خدا و خدمت به مردم کرد.

وی ادامه داد: این سردار رشید اسلام اسوه اخلاص و صداقت بود که با صفات بی نظیری چون شجاعت، ایمان، مسئولیت پذیری، خطرپذیری، عقلانیت، پیش قدم بودن در کارهای بر زمین مانده، حرکت بدون تردید و توقف، ساده زیستی و خدمتگزاری بی منت به مردم، بی آنکه از غیر خدا ترسی داشته باشد به اسطوره مقاومت در برابر ظلم و ظالم تبدیل شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اذعان داشت: این شخصیت تأثیرگذار با همراه کردن ایمان و عمل صالح و خلق جهادی ماندگار حتی تحسین دشمنان را برانگیخت.

وی با بیان اینکه مسیر زندگی حاج قاسم را می‌توان نقشه یک مأموریت دانست که در آن زیست مومنانه در حیات دنیا کالایی برای تجارت با خداوند برای دستیابی به سود آخرت بود، گفت: شهید سلیمانی با این رویکرد خود را مکتب دار و عزیز ملتی به وسعت ایران و جهان اسلام کرد. این شهید والامقام وحدت را رمز پیروزی در برابر کید دشمنان می‌دانست و تحقق آن را منوط به اعتقاد عملی همگان به ویژه خواص جامعه به ولایت فقیه می‌دانست.

آخوندی اظهار داشت: وی در وصیت نامه خود از سیاسیون خواست تا نصیحت‌های ولایت فقیه را بشنوند و با جان و دل به توصیه و تذکرات او به عنوان طبیب حقیقی، شرعی و علمی عمل کنند. بر اساس وصیت حاج قاسم مبنای عمل مسئولان باید اعتقاد به ارزش‌ها، پشتیبانی از ولایت فقیه، دوری از فساد و تجمل و مسئولیت پدرانه نسبت به مردم باشد نه جناح بندی‌های سیاسی که جز اختلاف و تضعیف کشور چیزی به همراه ندارد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: او بر این باور بود که با مسئولیت پذیری در قبال ملت و اسلام، به کارگیری افراد پاکدست و معتقد و خدمتگزاری به ملت، مقابله با فساد و خدمتگزار واقعی مردم بودند می‌توان بسیاری از بسترهای بالقوه موجود برای کاشت بذر کینه و نفاق از سوی دشمن را از بین برد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اذعان داشت: این فرمانده رشید اسلام بر این نکته تاکید داشت که جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند. اگر دشمن این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند. نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی.

وی با بیان اینکه یقیناً تحلیل و تاکید ایشان بر حفظ نظام و تکیه بر خیمه ولایت برگرفته از تجربه چنده ساله وی در مواجهه با جبهه کفر بود، گفت: حاج قاسم می‌دانست که عداوت دشمنان ایران اسلامی داستانی بدون پایان است و هر سال این کینه توزی با رنگ و روی جدید رونمایی خواهد شد.

این عضو شورای شهر تهران بیان کرد: او می‌دانست که خیمه ولایت تنها پناهگاه جامعه برای در امان ماندن از توطئه‌ها، هم دستی‌ها و کارشکنی‌های دشمنان این مرز و بوم است دشمنانی که جنایاتی همچون ترورهای کور تروریستی در سال‌های اول انقلاب تا وطن فروشی در دوران دفاع مقدس و نیز آشوب‌های مقطعی که در دهه‌های گذشته ثبت شده را در پرونده خود دارند.

آخوندی تاکید کرد: سردار سلیمانی به درستی این روزها را می‌دید که چگونه دشمن ستون خیمه را نشانه گرفته و خواهد گرفت و با ایجاد دوقطبی مردم و حاکمیت به دنبال تضعیف این ستون است.

وی ادامه داد: دشمنان این مرز و بوم با وجود اینکه می‌دانند این خاک قاسم پرور است این بار با شعار آزادی و در دست گرفتن پرچمی زنانه اعتراضات را به ابزاری برای خودنمایی مبدل ساخته‌اند تا پنجه بر صورت آزادی کشیده و یک بار دیگر نشان دهند که زن در گفتمان آن تنها ابزاری برای رسیدن به خواسته‌های نامشروع شأن است.

آخوندی بیان داشت: دشمن در حالی طی سه ماه گذشته صورتک بر صورت زد و ماهیت پلیدش را در پشت ظاهر زیبای آزادی نهان ساخته که طی سه قرن اخیر در سطح جهان به بهانه نبود آزادی و یا نبود مردم سالاری با راه انداختن‌ها ده‌ها جنگ و حمله به کشورهای مختلف، هزاران زن و کودک را به خاک و خون کشید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: دشمن در حالی با شعار زن، زندگی، آزادی به میدان مقابله با ایران عزیز آمد که سردار سلیمانی‌ها و شهدای این مرز و بوم تجسم عینی و عملی این شعار شدند و جان خویش را فدا کردند تا خدشه‌ای به آزادی، زندگی و کرامت زنان ایران و جهان اسلام وارد نشود.

وی ادامه داد: در این بازی روانی رسانه‌های معاند با تصویرسازی‌های دروغ از واقعیت جامعه نقش مخربی را برعهده داشتند تا هر روز بر آتش اغتشاش بدمند. متأسفانه عده‌ای در این عملیات روانی فریب خوردند و عده‌ای دیگر به دامن دشمن افتادند اما اکثریت قاطع مردم نشان دادند که هم از مسئولان و هم از رسانه‌های داخلی یک گام جلوتر بوده و مرز دروغ و واقعیت برای آنان قابل تفکیک است. در این جنگ رسانه‌ای این حقیقت نمایان شد که رسانه‌های ما باید جهاد تبیین بیاموزند و از پشت پرده‌ها رونمایی کنند.

آخوندی با بیان اینکه اگر جهاد تبیین در رسانه صورت نگیرد باید منتظر ضرباتی دیگر از سوی دشمن بود، گفت: دشمنی که با تحریکات تبلیغاتی اثرگذاری فکری ایجاد هیجان و تشویش و حتی آموزش ساخت کوکتل مولوتوف و حمله مسلحانه نقش بارزی در این آتش افروزی داشت در حالی که ما در جبهه خودی دچار نوعی سکون و سکوت شدیم و برخی از بزرگان و خواص در زمینه دشمن شناسی و جهاد تبیین، در انجام رسالت خود کوتاهی کردند، سکوت اختیار و احتیاط پیشه کردند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: حالا که تب این هجمه همه جانبه و جنگ بزرگ با هوشیاری و بصیرت ملت فهیم ایران فرو نشسته و مردم نشان دادند که در این طوفان همچنان با نشاط، متدین و پایبند به ارزش‌ها و مسائل دینی هستند مسئولان باید با کار و تلاش شبانه‌روزی و خدمت بی منت در مسیر حل مشکلات و پیشرفت کشور گام بر دارند و با حفظ وحدت و یکپارچگی و دوری از اختلاف به وظایف خویش عمل کنند.

آخوندی تاکید کرد: ایران اسلامی امروز در مسیر پیشرفت و نقش آفرینی در نظم نوین جهانی قرار دارد و همین موضوع موجب شده است تا دشمنان و بدخواهان، این حرکت رو به رشد را برنتابد و برای جلوگیری از پیشرفت در این حوزه دائماً به دنبال ایجاد اغتشاش و اخلال در آن باشند.

وی گفت: نباید فراموش کرد که تا زمانی که پرچم اسلام در این مرز و بوم برافراشته بوده و نظام اسلامی بر ساختار حاکمیت این کشور غالب است دشمنی دشمنان ادامه خواهد داشت. لذا مقاومت و ایستادگی در برابر تهاجمات امری اجتناب ناپذیر است که چگونگی مواجهه با آن بخش مهمی از مأموریت مسئولان و مدیران است تا با ارائه خدمت شایسته به مردم زمینه را برای تقویت سنگرهای انقلاب فراهم کنند. باید به این نکته عمیقاً توجه کنیم که اگر تعلقات و منافع شخصی و گروهی خود را زیر پا گذاشتیم می‌توانیم مثل حاج قاسم به مردم و نظام اسلامی خدمت کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران خاظر نشان ساخت: امروز در سومین سالروز آسمانی شدن این فرمانده رشید اسلام با حاج قاسم عزیز عهد می‌بندیم که پایدارتر و مقاوم‌تر از قبل سرباز انقلاب و ولایت باقی خواهیم ماند و تا پای جان برای حفاظت از این سرو تنومند ۴۴ ساله و خدمت به مردم شریف ایران تلاش خواهیم کرد، شاید که سرنوشت افتخارآفرینی چون حاج قاسم و سایر شهیدان انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی گفت: حاج قاسم عزیز امسال در جشن پیروزی انقلاب اسلامی نمایشی با شکوه از اقتدار همدلی و وحدت را به تصویر خواهیم کشید و با فریاد بلند و صدایی رسا عهد مقاومت، برادری و وحدت را به گوش جهانیان خواهیم رساند؛ و مردم انشاالله در یوم الله ۲۲ بهمن خواب دشمن را بار دیگر آشفته خواهند کرد.

کد خبر 5672199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha