صدور کیفرخواست برای سارقان حرفه‌ای منازل

دادستان تهران از پایان تحقیقات و صدور کیفرخواست برای اعضای یک گروه از سارقان حرفه ای و سابقه دار از منازل در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی با اشاره به سیاست‌های رئیس قوه قضائیه مبنی بر تسریع در رسیدگی به سرقت و جرایم خشن و برخورد قاطع با افراد مخل آسایش و امنیت روانی جامعه گفت: متهمان اصلی این پرونده که از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار تهران هستند که به تنهایی یا با مشارکت یکدیگر سرقت‌های متعددی انجام داده بودند با انجام اقدامات پلیسی توسط مأموران آگاهی دستگیر شدند.

دادستان تهران گفت: حسب دستور رئیس قوه قضائیه دایر بر تشکیل شعب ویژه جهت رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها، این پرونده به صورت ویژه و در شعب تخصصی مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: متهمان این پرونده هفت نفر هستند که همگی به اتهام مشارکت در سرقت‌های متعدد حدی و سرقت از منازل تحت پیگرد قضائی قرار گرفته‌اند و با توجه به شدت جرایم ارتکابی، برخی از شکات پرونده خواهان اعمال اشد مجازات قانونی هستند.

صالحی با ذکر جزئیات پرونده گفت: این افراد به ویژه سردسته آن‌ها با اطلاع از مکان‌هایی که صاحب خانه حضور ندارد و گاهی در حضور افراد خانواده و تهدید آنها با سلاح‌های سرد و گرم وارد منازل می‌شدند و اقدام به سرقت می‌کردند.

دادستان تهران افزود: خط قرمز دستگاه قضائی امنیت شهروندان است و کسانی که به هر دلیلی بخواهند امنیت را از مردم سلب کنند با اشد مجازات روبه رو خواهند شد.

وی در پایان به مردم توصیه کرد: شهروندان با اقدام پیشگیرانه، اموال و اشیا قیمتی خود را در محل مناسب و امن نگه داری کنند.

کد خبر 5692161

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha