انقلاب اسلامی ایران را از تهدید انشقاق نجات داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حفظ وحدت سرزمینی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ در واقع «ایران» را از تهدید انشقاق و واگرایی، نجات داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در هفتصد و نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های فجر گفت: خوشبختانه جشنواره‌های فرهنگی هنری فجر امسال با وجود شرایط متفاوت نسبت به سال‌های گذشته، با قوت و قدرت بسیار بیشتر از گذشته برگزار شد.

وی به برپایی باشکوه چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد و گفت: جشنواره تئاتر فجر امسال به لحاظ حضور چشمگیر و درخشان هنرمندان شهرستان‌ها و برپایی منطقه‌ای، اتفاقی بی نظیر در تمام ادوار جشنواره‌های تئاتر فجر محسوب می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره شعر فجر پرداخت و گفت: امسال علاوه بر بزرگداشت آقای قادر طهماسبی (فرید) به عنوان شاعر پیشکسوت انقلابی، آقای علی محمد مؤدب از شاعران متعهد به عنوان دستیار وزیر فرهنگ در حوزه شعر انتخاب شد تا شاهد توجه بیش از پیش به این حوزه باشیم.

وی درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر نیز گفت: با وجود تلاش فراوان بدخواهان ملت ایران برای به حاشیه کشاندن جشنواره فیلم فجر، این رویداد با شکوه بسیار در حال برگزاری است.

عضو شورای عالی انقلاب اسلامی با اشاره به استقبال گسترده از فیلم‌های فجر گفت: امسال موضوعاتی که در سال‌های گذشته موجب نگرانی و دوری خانواده‌ها از سینما بود، به شدت کاهش یافته و حضور پررنگ خانواده‌ها، در کنار اهالی هنر و سینما را در نمایش فیلم‌های فجر را شاهدیم.

برپایی سیزدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال موضوع دیگری بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آن گفت: از آن جا که بالاترین میزان مصرف فرهنگی کشور به بازی‌های رایانه‌ای اختصاص دارد، ارتقای سازمانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: اهمیت بازی‌های رایانه‌ای در جهان امروز از آن جا روشن می‌شود که بسترسازی فکری و اجتماعی برای عملیات‌های مهم سیاسی، نظامی و … از طریق بازی‌های رایانه‌ای صورت می‌پذیرد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستور جلسه شورای فرهنگ عمومی درباره بیانیه راهبردی «مواجهه متوازن با ادوار، رویدادها و شخصیت‌های تاریخی ایران» گفت: انقلاب اسلامی به دوگانه ایرانیت و اسلامیت پایان داد؛ چنان که در سخنان امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب به وفور شاهد تقویت هویت ملی هستیم.

وی افزود: حفظ وحدت سرزمینی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ در واقع «ایران» از تهدید انشقاق و واگرایی، را نجات داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مطالعات مستند تاریخی این نکته را نمایان می‌سازد که اگر حاکمیت رژیم پهلوی ادامه می‌یافت، ایران با خطر قطعی تجزیه روبرو می‌شد.

در هفتصد و نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی و پیش از ورود به دستور جلسه، محمدامین حاجی هاشمی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با ارائه گزارشی «شاخص‌ترین اطلاعات مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران» را تشریح کرد و اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی درباره برپایی جشن تکلیف دختران دانش‌آموز با عنوان «جشن فرشته‌ها» ارائه کرد.

کد خبر 5703697

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha