مبارزه با مفسدان اقتصادی باید با جدیت بیشتری دنبال شود

نائین_امام جمعه شهرستان نائین گفت: مقابله با فساد و مفسدان اقتصادی باید با جدیت بیشتری نسبت به گذشته توسط مسئولان دنبال شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد مطهرخو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نائین ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان شهرستان به سبب فراهم سازی مقدمات حضور و پذیرایی شایسته از میهمانان نوروزی، اظهار کرد: شهر نائین، چهارمین شهر از نظر فراوانی گردشگران و مسافران در استان اصفهان بوده است که علت اصلی آن، موقعیت جغرافیایی این شهر است.

وی ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز امسال قابل تحسین است اما سوال مشخص بنده از مسئولان این است که ما امسال در شهر میرزای نایینی، غلبه ماه مبارک رمضان و یا غلبه نوروز و عید را شاهد بودیم؟.

امام جمعه شهرستان نائین افزود: سراسر شهر از پارک‌ها، بوستان‌ها و حتی محیط آستان مقدس امامزاده سلطان سید علی (ع) ن ائین به رستورانی برای مسافران نوروزی در ماه مبارک رمضان تبدیل شده است و در جای جای شهر شاهد صرف ناهار و قلیان توسط مسافران هستیم که این مایه تأسف است.

وی با بیان اینکه دو سال پیاپی دیگر، ایام و تعطیلات نوروز با ماه مبارک رمضان مصادف است، گفت: می‌طلبد که مسئولان شهرستان برای سال‌های آینده درست و دقیق‌تر برنامه‌ریزی کنند و مصلحت اندیشی‌های اداری و سیاسی را بر مصالح خدا و دین غالب نکنند و این خواسته مردم است.

مطهرخو ضمن تقدیر از مشارکت برخی از مردم در طرح تیم‌های تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر در ایام نوروز، گفت: همه مردم کم و بیش شاهد وضعیت ناهنجار حجاب در سطح شهر و کشور هستند و مسائل مختلفی وجود دارد؛ برخی در فضای مجازی پیام‌هایی قرار می‌دهند من باب این موضوع و در انتهای آن درج می‌کنند که پیام از طرف جمعی از جوانان غیور حزب اللهی است، این جوانان کجا هستند که ما آنها را مشاهده نمی‌کنیم، فقط در فضای مجازی جوانان غیور حزب اللهی وجود دارد؟.

مردم بی تفاوت و بی‌خیال از کنار منکرات عبور نکنند

وی اضافه کرد: در قضیه حجاب که پس از اغتشاشات که به کشف حجاب و عریانی تبدیل شده است، تمام مردم، مسئولان و علما مسئولیت دارند؛ مردم نباید بی تفاوت و بی‌خیال از کنار منکرات عبور کنند چرا که تا امر به معروف و نهی از منکر فراگیر نشود، فساد نه فقط در شهر ما بلکه در کشور فراگیرتر می‌شود.

مطهرخو با بیان اینکه وظیفه اصلی و نخست امر به معروف و نهی از منکر به عهده مردم است، بیان کرد: مؤمن کسی است که ایمانش تعهد آور و مسئولیت آفرین است؛ نمی‌توانیم بگوییم ایمان داریم اما از کنار مسئولیت شرعی امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت عبور کنیم و صرفاً بگوییم وظیفه نیروی انتظامی و قوه قضائیه است چرا که وظیفه اول به عهده مردم است.

وی افزود: به آن اصطلاح روشنفکرانی که می‌گویند نباید مردم را در مقابل مردم قرار دهیم، می‌گویم که بروید اصل هشتم قانون اساسی را مطالعه کنید؛ باید به گونه‌ای عمل شود که مانند تفکر اسلام، رهبر حکیم انقلاب و شهید سلیمانی که فرمودند اینها بچه‌های ما هستند، عمل شود.

مطهرخو ادامه داد: این تفکر و جمله که بی حجاب‌ها بچه‌های ما هستند امروزه حربه‌ای در دست بی حجاب‌ها شده است و در مقابل تذکر می‌گوید که شما از رهبر بالاتر نیستید و رهبر ما را بچه خود خطاب می‌کند؛ آری شما فرزند ما هستید اما آمر به معروف و ناهی از منکر دلسوز و مشفق کسی است که کاری به عامل و فاعل ندارد و از فعل گناهکار بیزار است.

وی اضافه کرد: ما در مقابل بی حجابی و ولنگاری و فعل بد موضع می‌گیریم و نه شخص و عامل چرا که او فرزند ماست، در همین راستا باید به این نکته اشاره کنم که شعار مرگ بر بی حجاب غلط است، مرگ بر بی حجابی درست است.

مطهرخو خطاب به مسئولان خاطر نشان کرد: در برخی موقعیت‌ها، جای امر به معروف و نهی از منکر نیست و برخی افراد اصلاً حجابی ندارند که با تذکر دادن، حجاب خود را رعایت کند و در این زمان باید نیروی انتظامی ورود کند و قابل ذکر است که اگر مردم ورود نکنند، نیروی انتظامی توان کافی برای ورود و برخورد با این موضوع را ندارد.

مسئولان درباره مسئله حجاب به شکل جدی ورود کنند

وی خطاب به علما نیز بیان کرد: به علمای زحمتکش، مظلوم و دغدغه مند شهر می‌گویم که باید در مسئله حجاب و امر به معروف و نهی از منکر به صورت جدی ورود کنند چرا که عمده مشکل ما چه در مباحث اعتقادی و چه اقتصادی، ضعف در توحید است.

خطیب نماز جمعه نائین با اشاره به اینکه روز طبیعت و سیزدهم فروردین ماه در پیش است، ضمن خاطرنشان کردن حفظ حریم الهی و حرمت ماه مبارک رمضان توسط مردم متدین، اظهار کرد: به فرموده بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، صبحگاه ۱۳ فروردین که روز نخستینِ حکومت الله است از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ما است و ملت ما باید این روز را زنده نگه دارند؛ روزی که کنگره‌های قصر دو هزار و ۵۰۰ ساله طاغوتی برو ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بر بست و حکومت مستضعفین که حکومت خدا است، به جای آن نشست.

وی ضمن تبریک این عید ملی و اسلامی و بلکه جهانی و روز تاریخی برای بشریت که مردم ایران، یک نظام مردمی و الهی برای این کشور انتخاب کردند، گفت: این روز مکمل ۲۲ بهمن، عصاره و خلاصه چندین ساله مردم ایران است و انقلاب زنده است و ادامه دارد؛ امتداد انقلاب این است که روزی فرا برسد که ۱۳ فروردینِ تولد جامعه اسلامی و تولد تمدن اسلامی را به لطف خداوند جشن بگیریم.

مطهرخو با اشاره به شعار «کاهش تورم و رشد تولید» بیان کرد: رهبر معظم انقلاب شعارهای ۱۶ سال اخیر را بر اساس آن نگاه ژرف و حکیمانه و مبتنی بر مخاصمه بین‌المللی اقتصادی بر علیه کشور جمهوری اسلامی ایران، به نام‌های اقتصادی نام گذاری کرده‌اند.

اجرای عملیاتی شعار سال مدنظر مسئولان باشد

وی ادامه داد: گاهی از این سال‌ها صرفاً به نصب یک بنر توسط بعضی از ارگان‌ها و دولت‌ها و سرتیتر نامه‌های اداری بسنده شد؛ اتفاقات خوب و مثبت به منظور رشد تولید، کاهش تورم و ایجاد یک زندگی آبرومند و بدون دغدغه معیشت مردم اتفاق نیفتاده و یا کم است و علت آن تفکر برخی دولت‌ها و دولتمردان بوده است.

مطهرخو تصریح کرد: شعارهایی که هر ساله توسط مقام معظم رهبری بواسطه تدبیر ایشان انتخاب می‌شود، مانند جورچین به یکدیگر مرتبط است و باید آنها را در کنار یکدیگر قرار داد تا آن اتفاقات مثبت اقتصادی رخ دهد.

وی در ادامه گفت: این بدین معنی نیست که شعارها در هرسال با یکدیگر متفاوت باشد بلکه بدین معنی است که کاهش تورم و رشد تولید با اقتصاد مقاومتی و جهش تولید گره خورده است و اگر این شعارها مورد توجه مسئولان قرار نگیرد آن اتفاقات مثبت رقم نخواهد خورد و می‌طلبد که مسئولان با جدیت و تکیه بر سیاست‌های درون زا و برونگرای اقتصاد مقاومتی، باعث سر و سامان دادن وضعیت اقتصادی کشور شوند.

مقابله با فساد و مفسدان اقتصادی با جدیت دنبال شود

مطهرخو با بیان اینکه مقابله با فساد و مفسدان به خصوص مفسدان اقتصادی با جدیت بیشتری نسبت به گذشته باید دنبال شود، بیان کرد: صنعت گران و کارآفرینان نیز باید برای افزایش نرخ تولید و کاهش نرخ تورم کمک کنند و این مهم با مدیریت جهادی و بسیجی و کار مخلصانه و شبانه روزی مانند دوران دفاع مقدس و این بار توسط مسئولان و مردم امری تحقق پذیر است.

کد خبر 5743913

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha