۲۶ مهر ۱۴۰۲، ۹:۴۷

معاون دادستان اردبیل عنوان کرد؛

عدم نظارت کافی بر اخذ هزینه‌های خارج از تعرفه درمانی در اردبیل

عدم نظارت کافی بر اخذ هزینه‌های خارج از تعرفه درمانی در اردبیل

اردبیل- معاون پیگیری حقوق عامه دادستان مرکز استان اردبیل گفت: نظارت کافی نسبت به دریافت هزینه‌های خارج از تعرفه درمانی در اردبیل وجود ندارد.

اکبر مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با وقایع زیر میز برخی پزشکان اردبیلی از بررسی ویژه دریافتی‌های خارج از تعرفه قانونی برخی از پزشکان و مراکز درمانی و جراحی محدود خبر داد و اظهار کرد: با توجه به نارضایتی به حق مردم از دریافتی‌های خارج از تعرفه برخی پزشکان و مراکز مذکور، تعقیب قضائی متخلفین به صورت جدی در دستور کار دادستانی اردبیل قرار گرفته است.

معاون پیگیری حقوق عامه دادستان مرکز استان اردبیل بیان کرد: پس از کنترل نامحسوس و رصدهای میدانی صورت گرفته از مراکز جراحی اردبیل، مدارک، اوراق و اسناد مربوطه طی عملیاتی توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان کشف شد.

مرادی با بیان اینکه برای متخلفین پرونده قضائی تشکیل شد، افزود: این روند در خصوص سایر مراکز درمانی و نسبت به تمام پزشکان در سطح استان در جهت صیانت از حقوق مردم و برخورد با هرگونه سو جریان مالی و مجرمانه باقوت ادامه خواهد داشت.

وی با انتقاد از عدم نظارت کافی نسبت به دریافت هزینه‌های خارج از تعرفه درمانی در اردبیل، ادامه داد: لازم است مدیریت‌های مرتبط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان نسبت به وظایف قانونی خود در نظارت بر عملکرد پزشکان و مراکز درمانی و جراحی محدود، به صورت جدی و شایسته عمل کنند.

معاون پیگیری حقوق عامه دادستان مرکز استان اردبیل خاطرنشان کرد: برابر تأکیدات دادستان مرکز استان در صورت احراز هرگونه قصور و سهل انگاری و ترک فعل در بخش‌های اداری و اجرایی مرتبط، نسبت به تعقیب عوامل اداری دخیل در هر رده و جایگاهی اقدام خواهد شد.

مرادی تصریح کرد: توصیه می‌شود شهروندان در صورت برخورد با چنین تخلفاتی مراتب را به مسئولین ادارات ذیربط و دادستانی اردبیل، گزارش کنند.

کد خبر 5914497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha