۳ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۰۰

امام جمعه اردبیل:

نقش قوای سه گانه در تحقق شعار سال بی بدیل است

نقش قوای سه گانه در تحقق شعار سال بی بدیل است

اردبیل-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در سالی که مزین به «جهش تولید با مشارکت مردم» است نقش قوای سه گانه در تحقق آن بی بدیل است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نما جمعه شهر اردبیل با گرامیداشت عید نوروز با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط رهبر انقلاب و تشریح عوامل تحقق این شعار اظهار کرد: مقام معظم رهبری بیش از همه دغدغه حل مشکلات اقتصادی کشور را دارند.

وی خاطرنشان کرد: سال‌هاست که شعارهای سال ایشان ناظر به موضوعات اقتصادی است، امسال را نیز با نام گذاری "جهش تولید با مشارکت مردم" تصریح کردند که اقتصاد ایران علاوه بر فعالیت‌های بخش دولتی با عزم ملی و با حضور ملت عزیز قابل حل است این نام گذاری در واقع دعوت از تمام متمولین کشور برای ورود به سرمایه‌گذاری مولد و اجتناب از داشتن مال راکد است.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: مقام معظم رهبری تصریح کردند که "نقطه ضعف کشور اقتصاد است " و یک ملت، کشور و دولت همیشه از نقطه ضعف خود ضربه می‌خورند و گاهی یک نقطه ضعف ظرفیت عظیم برای دشمن برای فرود آوردن ضربه کاری درست می‌کند.

دولت ریل گذار توسعه اقتصادی است

عاملی افزود: این شعار قطعاً علاوه بر ملت عزیز مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده دولت درست می‌کند اصلی‌ترین زمینه حضور بخش خصوصی در عرصه اقتصاد و اصلی‌ترین ریل گذاری در این باب دست دولت است اعطای تسهیلات، تثبیت بازار، تثبیت قوانین، برچیدن بروکراسی هایی که به منزله تحریم آمریکا علیه کشور ماست، دادن دل و جرات تصمیم‌های بزرگ به مدیران، رفع موانع بین‌المللی برای اقتصاد ایران، استفاده بهینه از نیروهای متخصص، آماده‌سازی زمینه‌های ایده "تبدیل علم به ثروت" و ایجاد زمینه استفاده بهتر و بهینه از قدرت بهره‌وری که اعجاز گونه در دنیا رشد کرده است از وظایف اصلی دولت است.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: اگر همه این‌ها آماده شود اما دستگاه‌های نظارتی نفس‌های آلوده و متعفن و جریان‌های فزون‌خواه و مافیاهایی مثل مافیاهای قاچاق را مهار و کنترل نکند قطعاً تمام تلاش‌ها عقیم خواهد ماند به همین دلیل دستگاه قضایی و بخش نظارتی مجلس نقش فوق العاده در عملیاتی شدن شعار سال دارند و در یک کلمه تحقق این شعار متوقف به فعالیت آرمانی تمام بخش‌های دولتی و مردمی است و طبعاً هدایت، کنترل و جهت دهی این حرکت عظیم جمعی به مدیریت و سیاست گذاری دولت محترم وابسته است.

آمریکا به دنبال نجات خود از باتلاق اسرائیل در غزه است

عاملی ادامه داد: آمریکا از اول جنگ غزه سه بار پیش نویس ناظر بر توقف جنگ و برقراری آتش بس را وتو کرده و حالا امروز جمعه خودش پیش نویس قطعنامه پیشنهادی داده که به شکل اساسی از تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی برای آتش بس و آزادی گروگان‌های اسرائیلی حمایت می‌کند این پیش‌نویس برای تنظیم افکار عمومی در جهان و ترمیم چهره ناپاک آمریکا در جنگ غزه و یک پیش نویس انتخاباتی برای تقویت جایگاه بایدن در میان ملت آمریکا و در برابر ترامپ است آمریکا کاملاً می‌داند که اسرائیل هیچ وقت به این گونه پیش‌نویس‌ها و قطعنامه‌ها عمل نمی‌کند چون در پشت پرده مستظهر به حمایت آمریکاست و آمریکا سکاندار اصلی جنگ در غزه است.

وی در ادامه با تبیین ابعاد اختلافات اخیر رژیم صهیونیستی با آمریکا و اروپا اظهار کرد: این روزها اختلاف ظاهری بین اسرائیل از یک طرف و آمریکا و اروپا از طرف دیگر در دو موضوع پیدا شده است اول لزوم مساعدات بیشتر برای اهالی غزه است تا از گرسنگی نمیرند دوم موضوع حمله به رفح است، اسرائیل می‌گوید حتماً حمله می‌کنم و آمریکایی ها و اروپایی ها نهی می‌کنند.

بزرگترین نسل کشی تاریخ در غزه و رفح در حال رخداد است

امام جمعه اردبیل افزود: در خصوص موضوع اول باید گفت اسرائیل مانع از ورود مساعدات بیشتر به غزه است یعنی از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند هر ارتشی که از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی استفاده کند معنایش این است که آن ارتش از جهت نظامی شکست خورده و به مقاصد خود نرسیده است.

آیت الله عاملی گفت: استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی هم از جهت قوانین بین‌المللی جرم و جنایت جنگی به حساب می‌آید و کاملاً نشان شکست نظامی است و هم بیانگر این است که اسرائیل بعد از ۵ ماه به مقاصد خود نرسیده است.

وی بیان کرد: ارتش اسرائیل با آن همه پشتیبانی نظامی آمریکا و اروپا آخر سر به گرسنه نگه داشتن اهالی غزه پناه برد در حال حاضر بخشی از اهالی غزه از علفیات استفاده می‌کنند! یعنی اسرائیل هم شکست خورد و هم مفتضح شد کشتن یک ملت با گرسنگی و کشتن بچه‌ها نه ارزش نظامی دارد و نه افتخار بلکه مرتکب آن سبعیت و درندگی خود را به تماشا گذاشته است.

حماس تفکر 75 ساله است و محو نخواهد شد

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یک مقام نظامی برجسته اسرائیل می‌گوید ما هم جنگ را باختیم و هم دوستان و هم پیمانان خود را در عرصه‌ بین‌المللی از دست دادیم نه حماس را توانستیم از بین ببریم و نه توانستیم اسراء اسرائیلی را برگردانیم هر روز در خانه‌های بمب گذاری شده و در درگیری حماس افراد خود را از دست می‌دهیم.

عاملی گفت: اسرائیل می‌گوید تنها راه برای تسلیم شدن حماس یا محو حماس گرسنه نگه داشتن اهالی غزه است در حالی که حماس هیچ وقت با این امور غیر انسانی تسلیم نمی‌شود حماس یک فکر است که ۷۵ سال است از وطن اشغال شده در برابر اشغالگران دفاع می‌کند این تفکر قابل امحاء نیست آنچه باید محو شود طبق فرمایش حضرت امام(ره) اسرائیل است.

وی افزود: کانادا با ملاحظه جنایت‌های فظیح اسرائیل اصدار سلاح به اسرائیل را قطع کرد اسرائیل فوراً اعلام کرد که ما متاسفیم که کانادا حق دفاع از نفس را از ما سلب کرد این سخن واقعاً عجیب است چون کشتن اطفال دفاع از نفس نیست دفن کردن زن‌ها زیر آوار دفاع از نفس نیست گرسنه نگه داشتن یک ملت دفاع از نفس نیست.

کد خبر 6060401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha