۱۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۱۸

در صحن مجلس؛

اعتبارنامه «مالک شریعتی» به تایید رسید

اعتبارنامه «مالک شریعتی» به تایید رسید

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گزارش شعبه ۶ درباره اعتبارنامه منتخبان تهران از جمله مالک شریعتی قرائت و همگی تایید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کمال حسین‌پور سخنگوی شعبه ۶ مجلس در جلسه علنی امروز (پنجشنبه) مجلس شورای اسلامی و پس از قرائت گزارش شعبه مربوط به اعتبارنامه ۳۰ منتخب تهران، گفت: لازم به ذکر است علی رغم اعتراض به اعتبارنامه مالک شریعتی، موارد مورد اعتراض از شورای نگهبان استعلام شد که با توجه به اعلام نظر شورای نگهبان مبنی بر رسیدگی به موضوع مورد اعتراض و حادث نشدن بعد از موارد اعلام، اعتبارنامه تأیید شد.

مالک شریعتی از رئیس مجلس خواست که حتی اگر شورای نگهبان اعتبارنامه من را تأیید کرده است، باز هم رسیدگی کنید.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به وی، گفت: این موارد را باید رئیس شعبه اعلام کند، اگر قبلاً موضوع در شورای نگهبان رسیدگی شده، دوباره نمی‌تواند اینجا مورد رسیدگی قرار گیرد. دوستان شعبه به ما گفتند اینها را از شورای نگهبان استعلام کرده و رسیدگی شده، لذا ملاک گزارش شعبه است که رئیس شورا امضا کرده است.

وی تاکید کرد: اگر اعتراضی در شعبه شده و شورای نگهبان هم آن را قبلاً بررسی و تأیید نکرده است، باید گزارش آن را ارائه دهد. بنده نمی‌توانم به گزارش دیگری غیر از شعبه استناد کنم و ملاکم گزارش شعبه با امضای رئیس شعبه است.

در نهایت، قالیباف تصویب اعتبارنامه‌های شعبه ششم را اعلام کرد.

کد خبر 6123195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha