دوره جدید تولید انرژی؛ تولید گسترده سوختهای زیستی گیاهی

محققان کشورهای مختلف جهان با گسترش تولیدات کشاورزی با هدف تولید سوخت های پاک، حرکتی نوین را برای مبارزه با آلودگی محیط زیست آغاز کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز خدمات تحقیقات زراعی آمریکا، روغن گیاهانی مانند کاملینا، کانولا را در سطح گسترده و به منظور استفاده تجاری تولید کرده است.

به اعتقاد دانشمندان این محصولات قادر خواهند بود منبعی بزرگ و داخلی از مواد اولیه محصولاتی مانند صابون و سوخت زیستی اتومبیلها را ایجاد کرده و حتی می توان از روغن برخی از این گیاهان مانند گیاه "Cuphea" در تولید سوخت جت ها نیز استفاده کرد.

این گیاه از معدود منابع طبیعی است که از آن در تولید روغنهای بهداشتی آرایشی، روغن موتور و لغزاننده های صنعتی استفاده می شده و اخیرا از آن در تولید سوخت اتومبیل ها و جت ها نیز استفاده شده است. منابع دیگر تولید این روغن هسته خرما و روغن نارگیل ذکر شده است.

در عین حال تولید ذرتهای مختص تولید سوخت نیز به صورت گسترده ای آغاز شده و شرکتهای مختلف با استفاده از این محصول در سطح وسیعی به تولید اتانول سوختی که به عنوان سوختی پاک و محافظ محیط زیست شناخته شده است، پرداخته اند.

بر اساس گزارش ساینس دیلی، محققان قصد دارند با گسترش و بهبود سیستم تولید این محصولات کشاورزی، دوره ای جدید را در تولید سوخت های زیستی در جهان آغاز کرده تا بتوانند با جایگزینی این سوخت های پاک با سوخت های فسیلی قدمی بلند در مسیر پر فراز و نشیب مبارزه با آلودگی هوا بردارند.

کد خبر 769135

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =