شهید مدرس الگوی تمام مبارزان است

مشهد - خبرگزاری مهر: نایب رئیس اول مجلس با اشاره به ابعاد شخصیتی مدرس این شهید بزرگوار را الگوی تمام مبارزان عنوان نمود.

به گزارش خبرنگار مهر در کاشمر، حجت ‌‌الاسلام محمد حسن ابوترابی ظهر سه شنبه در آیین بزرگداشت هفتاد و دومین سالگرد شهادت شهید مدرس در کاشمر در اجتماع مردم این شهرستان در آرامگاه این شهید بزرگوار افزود: نمایندگان مجلس مفتخرند در روز شهادت شهید مدرس که به نام مجلس نامگذاری شده به شناخت راه مدرس و برداشتن گامهایی استوار در راه حفظ منافع مردم اقدام کنند.

وی با اشاره به تاریخ مملو از نقاط سیاه و روشن کشورمان گفت: شفاف‌ترین فراز از تاریخ کشورمان مبارزه با سلطه بیگانگان است و هیچ ‌گاه تاریخ کشورمان آلوده به حضور مستقیم بیگانگان نشده است هرچند که به واسطه خیانت صاحبان زر و زور و روشنفکران خودفروخته و بیگانه از آموزه‌های دینی و ملی تلاشهایی برای مصادره هویت سیاسی و ملی کشورمان شده‌است.

ابوترابی با بیان این همواره افرادی بوده‌اند که صحنه‌هایی ماندگار در تاریخ کشورمان ثبت کرده‌اند؛ مدرس را یکی از این چهره‌ها برشمرد که نمونه بارز یک فرد شجاع، مبارز، انقلابی وزاهد است که در عرصه تاریخ سیاسی کشورمان خوب درخشید.

وی با اشاره به اینکه مدرس در دوره چهارم مجلس در مقابل قدرت رضاخانی و بیگانگان صاحب نفوذ در مجلس به خوبی نقش آفرید به طوری‌که همین ابعاد برجسته‌شخصیتی وی باعث شد امام خمینی مدرس را به عنوان الگو معرفی کنند.

ابوترابی بصیرت دینی، روح تعبد و تدین وباور او به مبانی فکری و اعتقادی و سلوک و سیره فردی و اجتماعی و حبات سیاسی مدرس را دلیل  قدرتمندی شخصیت او دانست و گفت : این شخصیت متعالی شهید مدرس است که بیگانگان را از پا می‌اندازد و امروز مدرس ها اگر نباشند حرکت های انقلابی سرکوب شده و رضاخان‌ها به قدرت می‌رسند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه امروز نیز بیگانگان با استفاده از ادبیاتی زیبا قصد دارند استقلال، هویت و شخیت مار ا به تاراج ببرند، گفت: آنان باید بدانند چنین امری تنها با حذف مدرس‌ها در ایران امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به اینکه امروز دوباره شخصیت، اندریشه، تیزبینی، هوشیاری و بی‌اعتنایی به مادیات که در مدرس بارز بود در وجود رهبر فرزانه انقلاب موج می‌زند که به برکت حضور ایشان کشورمان از سلطه بیگانگان مصون است.

ابوترابی با بیان اینکه مدرس‌ها حفظ این نظامند و در همه اقشار جامعه در حوزه ، د ر دانشگاه و . . . حضور دارند، گفت: تفکر و راه مدرس در سایه اندیشه‌های  ناب امام و رهبری وجود دارد لذا ما باید این سرمایه‌ها را پاس بداریم.

وی گفت: در سایه پاسداشت ارزشهای نظام و انقلاب و از بین بردن فضای تنش زای سیاسی ما می‌توانیم راه اقتدار و عزت کشورمان را با شتاب طی کنیم.

وی تصریح کرد: تنزل دادن ادبیات انقلاب به پرخاش و نقدهای متمایل به حذف برخی چهره‌های برجسته نظام حرکت در مسیری است که با آموزه‌های دینی ، سیره مدرس  ، اندیشه امام و منش رهبری متفاوت است از این روباید در سایه تحکیم روابط با خدای متعال ، خود را به بصیرت سیاسی مدرس و روح تعبد و وارستگی این شهید بزرگوار نزدیک کنیم.

در این مراسم نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم به میهمانان پیام ریاست مجلس شورای اسلامی را قرائت کرد.

در بخشهایی از این پیام آمده بود: مدرس الگوی وارسته‌ای است که یک تنه در برابر قدرت رضاخان و جهل حاکم بر دستگاه طاغوت ایستادگی نمود و در دفاع از آرمانهای والای اسلامی و انسانی خویش تا پای جان مقاومت کرد و سرانجام جان شریفش را در این راه مقدس نثار نمود.  

در بخش دیگری از این پیام آمده بود: اقدام ارزشمند مجلس شورای اسلامی در نامگذاری روز مجلس در دهم آذر هر سال و در سالروز شهادت آیت‌الله مدرس  گامی د رجهت احیا نام او و اهمیت جایگاه والای قوه مقننه در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

در این مراسم نمایند‌گان شهرستانهای شیروان، فردوس، تربت جام، گناباد، سبزوار، خدابنده، قوچان، دامغان و فرمانداران و ائمه جمعه شهرستانهای خلیل‌آباد، بردسکن،  مه‌ولات و بجستان در جمع مردم کاشمر حضور یافتند.

کد خبر 993314

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =