هوا تاریک است و نزدیک به سپیده صبح. عقربه‌های ساعت هنوز به ۶ نرسیده که همراه کارگران جمع آوری پسماند از بیمارستانی به بیمارستان دیگر از درمانگاهی به درمانگاه دیگر می‌روم.

کیسه‌های حاوی زباله‌های عفونی و کرونایی را با دقت حمل می‌کنند، هوا هنوز کاملاً روشن نشده که زباله‌ها جمع شده و توسط ماشین آلات ویژه به حلقه دره منتقل می‌شوند.

حلقه دره مرکز دفن زباله کلان‌شهر کرج و شهرهای اقماری است، اینجا زباله‌های عفونی و بیمارستانی در لندفیل‌های مخصوص با آهک دفن می‌شوند.

احمد خیری رئیس سازمان مدیریت پسماند کرج به تازگی گفته است؛ با شیوع کرونا ویروس حجم زباله تولیدی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. پیش از این روزانه ۸۰۰ تن حجم زباله تولیدی کرج بوده که حالا به هزار و ۱۰۰ تن رسیده است.

خیری همچنین گفته است؛ پاکبان ها و افراد فعال در سیستم رفت و روب و یا نیروهای خدوم شهرداری در مرکز دفن زباله و یا فعال در ایستگاه‌های انتقال زباله برای مقابله با کرونا تلاش‌های بی وقفه‌ای انجام می‌دهند و در معرض خطر هستند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج تاکید کرده است؛ فعالیت کارکنان شهرداری در حوزه خدمات شهری و سازمان مدیریت پسماند این روزها چند برابر شده و از طرفی با کمترین میزان درآمد در خط مقدم مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند و برای تأمین بهداشت عمومی جامعه از هیچ تلاش فروگذار نیستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =