با افزایش میزان مبتلایان به کرونا در تهران، پایتخت در آستانه موج سوم ویروس کرونا قرار گرفت. بر این اساس گزارش‌ها از افزایش دو برابری بیماران کرونایی در تهران ظرف یک هفته حکایت می‌کند. مطابق آنچه روز گذشته علیرضا رئیسی معاون وزارت بهداشت اعلام کرد آمار بیماران کرونایی در تهران از ۹۰۰ نفر در یک هفته به ۱۸۰۰ نفر رسید، بنابراین طی یک هفته تعداد بیماران دو برابر شده است.

ما مردمان فراموشکاری هستیم، خیلی زود فراموش می‌کنیم که چند نفر از کادر درمان در شهرهای مختلف جانشان را برای حفظ سلامتی ما از دست داده‌اند. یادمان می‌رود که چند خانواده در این روزها و ماه‌ها سیاهپوش شده‌اند، شاید خیلی از آنها فکر می‌کردند که کرونا سراغ آنها نمی‌رود، اما رفت و جان عزیزانشان را گرفت. در این شرایط تنها وظیفه‌ای که بر گردن ما است رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، اصلاً کار سختی نیست در مقابل کاری که کادر درمان انجام می‌دهد.باور کنید کادر درمان خسته است، هشت ماه است که آنها همین گونه دارند از جانشان مایه می‌گذارند و ما زحمت یک ماسک زدن یا در خانه ماندن را به خود نمی‌دهیم.کادر درمان خسته است، خیلی از آنها حتی توان سر پا ایستادن را هم ندارند، آنها هم مثل من و شما انسانند، آنها هم دلشان برای عزیزانشان تنگ می‌شود، مثل شما که بهانه سفر را دیدن مادر و پدرت می‌دانی و معتقدی نمی‌توانی دلتنگی شأن را تحمل کنی. موج سوم کرونا نزدیک تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. پس لطفاً بیرون از خانه ماسک بزنید، لطفاً اگر کار ضروری ندارید از خانه خارج نشوید، لطفاً مسافرت رفتن را تا اطلاع ثانوی تعطیل کنید و به فکر سلامت خود و افراد خانواده تان باشید، همین امروز شاید فردا برای تصمیم گرفتن دیر باشد.

عکس‌هایی که می‌بینید مربوط به تلاش‌های کادر درمانی بخش کرونایی بیمارستان شهید دکتر محمد باقر لواسانی و بیمارستان میلاد است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha