مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از راه اندازی فاز نخست سامانه اینوگام با هدف ترویج پیاده‌روی شهروندی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر محسنی با اشاره به راه اندازی فاز نخست سامانه «اینوگام» گفت: این اپلیکیشن طرح مشترک میان سازمان ورزش و پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس است که به صورت آزمایشی در سطح مناطق ۲۲ گانه راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اینوگام اپلیکیشن تخصصی سازمان ورزش شهرداری است، افزود: این طرح ابتدا به مدت یک ماه در گوشی‌های اندروید و در فاز دوم در گوشی‌های IOS راه اندازی خواهد شد. همچنین این طرح در فاز سوم در کلان شهرهای ایران اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با تاکید بر اینکه راه اندازی نهایی این اپلیکیشن در روز سوم خردادماه و همزمان با فتح خرمشهر در شهرتهران خواهد بود، یادآور شد: این اپلیکیشن در طرح نهایی و در صفحات مجازی در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت تا با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، شهروندان به انجام ورزش‌های انفرادی روی آورند.

محسنی در پایان خاطرنشان کرد: در این سامانه از شهروندان دعوت می‌شود با انجام فعالیت‌های ورزشی همچون راه رفتن، دویدن، دوچرخه سواری و… از امتیازهای مختلفی جهت استفاده در فروشگاه‌های ورزشی، دوره‌های آموزشی، برنامه‌های فرهنگی و هنری و… بهره مند شده تا گامی در جهت توسعه ورزش شهروندی و افزایش سلامت و شادابی جامعه برداشته شود.