۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹، ۱۵:۱۲

فتحی پور با مهر مطرح کرد:

هشدار کمیسیون اقتصادی مجلس به دولت برای اصلاح قوانین پولی و بانکی

هشدار کمیسیون اقتصادی مجلس به دولت برای اصلاح قوانین پولی و بانکی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: چنانچه دولت در ارائه لایحه اصلاح قوانین پولی و بانکی تاخیر کند، مجلس نسبت به ارائه طرح اصلاح قوانین پولی و بانکی اقدام خواهد کرد.

ارسلان فتحی پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نظرات اخیر برخی مراجع درباره ربا بودن سودهای بانکی و دریافت دیرکرد و جریمه در تاخیر پرداخت وام و همچنین نظر رئیس مجلس  مبنی بر بررسی سودهای بانکی ، اظهارداشت: یکی از موضوعاتی که در طرح تحول اقتصادی مورد تاکید قرار گرفته، اصلاح قوانین پولی و بانکی است.

وی افزود: همانطور که رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است، ما منتظر ارائه لایحه اصلاح قوانین پولی و بانکی از سوی دولت هستیم.

فتحی پور با تاکید بر اینکه ارائه لایحه اصلاح قوانین پولی و بانکی زمینه فراهم شدن بانکداری اسلامی و بدون ربا را بیش از پیش فراهم می کند، تصریح کرد: چنانچه دولت در ارتباط با ارائه این لایحه به مجلس تاخیر کند، مجلس وارد عمل خواهد شد.

به گفته وی عکس العمل مجلس در قبال عدم ارائه لایحه قوانین پولی و بانکی کشور در موعد مقرر ارائه طرحی درباره اصلاح قوانین پولی و بانکی از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس خواهد بود .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حال حاضر ما منتظریم تا دولت نسبت به ارائه لایحه اقدام کند.

وی مهلت ارائه لایحه اصلاح قوانین پولی و بانکی از سوی دولت به مجلس را بعد از اتمام بررسی قانون برنامه پنجم توسط مجلس خواند و خاطرنشان کرد: اگر دولت تا پایان بررسی قانون برنامه پنجم توسعه از سوی مجلس این لایحه را ارائه کرد که مجلس نسبت به بررسی آن اقدام می کند. اما اگر تا آن زمان شاهد ارائه لایحه از سوی دولت نباشیم؛ بررسی "طرح " اصلاح قوانین پولی و بانکی از سوی مجلس آغاز خواهد شد.  

کد خبر 1075830

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha