۴ آبان ۱۳۹۰، ۱۳:۲۲

مطهری:

مصلحتی بالاتر از عمل به مسئولیت و اجرای قانون وجود ندارد

مصلحتی بالاتر از عمل به مسئولیت و اجرای قانون وجود ندارد

نماینده تهران با تاکید بر اینکه فرمایشات اخیر رهبری راه بسیاری از اقدامات اصلاحی قانونی که تا امروز بر زمین مانده بود را هموار کرد، گفت: بر اساس فرمایشات رهبری هیچ مصلحتی بالاتر از عمل به مسئولیت ها و اجرای قانون وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی علی مطهری نماینده تهران در نطقی گفت: نباید به راحتی از کنار فرمایشات مقام معظم رهبری در کرمانشاه که در جمع دانشجویان ایراد شده بود گذشت.

وی افزود: فرمایشات رهبری در خصوص محدوده اختیارات ولایت فقیه را باید با آب طلا در محل قوای سه گانه نوشت زیرا این فرمایشات معضلات اعتقادی قوای سه گانه در مورد اختیارات رهبری را رفع می کند.

مطهری با بیان اینکه ما نمایندگان نیز حرف هایی از این دست که "رهبری صلاح نمی داند در مورد برخی مسائل از قبیل مشکلات اقتصادی مسئولین صحبت شود را زیاد می شنویم"، افزود: با این ترفند برخی قصد دارند دست قوه قضائیه را در بررسی بعضی پرونده ها ببندند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در زمان قرائت گزارشی خاص و یا استیضاح برخی وزرا نیز اعلام می شود رهبری با قرائت علنی گزارش یا استیضاح فلان وزیر مخالف است، تصریح کرد: این اظهارات موجب می شود که قریب به اتفاق نمایندگان به دلیل احترامی که برای مقام معظم رهبری قائلند از اظهار نظر منصرف شوند و این یعنی نادیده گرفته شدن نمایندگان و حقوق موکلان آنها.

نماینده تهران تاکید کرد: اظهار نظر های اینچنینی مانند زنجیری است که دست مجلس را می بندد و راه را برای متملقان و چاپلوسان باز می گذارد.

مطهری با بیان اینکه مشکل بزرگ اصولگریان هم برداشت نادرست از اصل ولایت فقیه است، اظهار داشت: گویی برخی اصولگرایان نیز مانند مستند بی بی سی که قصد داشت با دهها روش ژورنالیستی القا کند که همه تصمیمات با نظر رهبری است چنین نظری را دارند.

وی تاکید کرد: اینجانب بارها در مصاحبه ها گفته ام ولایت فقیه به معنای چشم پوشی از حقوق قانونی و انجام امور به تصمیم یک نفر نیست، بلکه ولایت فقیه طبق نظر شهید مطهری ولایت ایدئولوژیک و یک مکتب است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فرمایشات اخیر رهبری در تبیین ولایت فقیه نشان می دهد وظیفه رهبری نظارت کلی در مسیر اسلام است.

وی افزود: این روشن بینی که در نظرات امام و شهید مطهری وجود داشت و امروز در نظرات مقام معظم رهبری نیز مشاهده می شود را به ایشان تبریک می گوییم.

وی با تاکید بر اینکه اصل ولایت فقیه با دموکراسی متناقض نیست، گفت: بخشی از اصولگرایان که برداشتی تنگ نظرانه از اصل ولایت فقیه دارند باید عنایت داشته باشند که فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مخالفان باید در بیان نظرات خود آزاد باشند نزد آنها مهجور نباشد.

وی گفت: شاید اگر برادران اصولگرا سخنان رهبری در اول شهریور ماه در میان دانشجویان را نادیده نمی گرفتند، نیازی به تبیین مجدد اصل ولایت فقیه توسط ایشان در دانشگاه کرمانشاه وجود نداشت.

مطهری با تاکید بر اینکه سخنان اخیر رهبری در دانشگاه کرمانشاه راه را برای بسیاری از اقدامات اصلاحی قانونی که با برخی توهمات بر زمین مانده بود هموار گردانید، اظهار داشت: نباید تعلل ورزید زیرا حجت بر همه تمام شده و بهانه ای برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت نداریم.

وی افزود: رهبری در دیدار اخیرشان در جمع دانشجویان فرمودند نمایندگان مجلس در بخش های خودشان مسئولیت های مختلفی دارند و درهمه اینها رهبری نه می تواند ونه حق دارد و نه قادر است دخالت کند.

نماینده تهران تاکید کرد: خلاصه فرمایشات رهبری بر این نکته تاکید دارد که هیچ مصلحتی بالاتر از عمل به مسئولیت و اجرای قانون نیست.

کد خبر 1444230

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha