۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۸:۳۷

باهنر:

تنها پنجاه نماینده درمجلس فعال هستند/ تولید ملی با مرده باد زنده باد به حرکت نمی‌افتد

تنها پنجاه نماینده درمجلس فعال هستند/ تولید ملی با مرده باد زنده باد به حرکت نمی‌افتد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در مجلس هشتم تنها 40 تا 50 نفر فعال بودند ، اظهار داشت: برخی از نامزدهای حوزه انتخابیه تهران که در لیست های مختلف حضور دارند به درد مجلس نمی خورند.

به گزارش خبرنگارمهر، محمدرضا باهنر سه شنبه شب در همایش سازوکارهای شایسته گزینی در مجلس نهم که توسط جمعیت شاهدان میهن اسلامی و کانون پایداری در سالن سیدالشهدا درتهران برگزار شد با بیان اینکه انتخابات مجلس نهم باشکوه برگزار شد و پیروز این میدان مردم و مقام معظم رهبری هستند گفت: افرادی که برای مجلس نهم انتخاب شده اند اگر قوی تر از مجلس هشتمی ها نباشند ضعیف تر نیستند.

وی افزود:  نمایندگان شهر تهران در مجلس از اهمیت بسیاری برخوردارند با وجود آنکه تنها سی نماینده دارند اما حوزه نفوذی مجلس در دست نمایندگان تهران است اینکه بگوییم ششدنگ مجلس در دست نمایندگان شهر تهران است اغراق است اما به جرئت می توان گفت حداقل سه دنگ مجلس در دست نمایندگان شهر تهران است و آنها در انتخاب روسای کمیسیونها، اعضای هیئت رئیسه نقش دارند.
 
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برداشت امام (ره) از قانون اساسی این بوده که مجلس در راس امور است،  مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند که مجلس نقشه راه کشور را تهیه است و دولت باید در این نقشه حرکت کند و سوزن‌بانی کار به عهده مجلس باشد. اگر می‌خواهیم مجلسی قوی، مقتدر، فعال و حکیم داشته باشیم باید در انتخابات شرکت کنیم.
 
باهنر خاطرنشان کرد: کسانی که در لیست جبهه متحد قرار دارند چهره های شاخص و کارامد و دلسوز هستند و به طور حتم در مجلس نهم مثمرثمر خواهند بود چرا که من در میان آنها فرد چشم ناپاک و ضد ولایت فقیه سراغ ندارم.
 
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سال تولید ملی گفت: شعار تولید ملی به دلیل این که رهنمود و فرمایش مقام معظم رهبری است از لحاظ شرعی لازم‌الاتباع است و دیگر آنکه رهبرمعظم انقلاب مسئول تعیین سیاست‌های کلی نظام هستند بنابراین همه دستگاه‌ها مکلفند که از لحاظ حقوقی آن را اجرا کنند. دلیل سوم این است که این شعار یکی از کارشناسی‌ترین و دقیق ترین شعارهای سال بود که باید اجرا شود.
 
وی ادامه داد: معتقدم تولید ملی با مرده باد زنده باد به حرکت نمی افتد بلکه نیازمند حکمت، عقل ، علم و یک وجدان عدالتخواه است که تنها به دنبال منافع شخصی نباشد و منافع کلی نظام جمهوری اسلامی را در نظر بگیرد.
 
باهنر تاکید کرد: دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قانون چشمگیری داشت اما متاسفانه در وسط راه با چالش های متعددی روبرو شد که امیدواریم این موضوع حل شود و فاز دوم  با موفقیت اجرا شود.
 
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در مجلس هشتم تنها 40 تا 50 نفر فعال بودند ، اظهار داشت: برخی از نامزدهای حوزه انتخابیه تهران که در لیست های مختلف حضور دارند به درد مجلس نمی خورند.
 
کد خبر 1591076

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha