۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۵:۳۸

گفتگو با صفار هرندی - اجمالی/

احمدی‌نژاد فعالانه در جلسات مجمع شرکت می‌کند/ توصیه صفار به رئیس‌جمهور

احمدی‌نژاد فعالانه در جلسات مجمع شرکت می‌کند/ توصیه صفار به رئیس‌جمهور

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به حضور رئیس جمهور در جلسات مجمع گفت: احمدی نژاد خیلی در جلسات مجمع فعال است اما چقدر خوب بود اقای احمدی نژاد زودتر از اینها در جلسات شرکت می کرد تا عوارض سوء سیاسی ایجادشده در جامعه را از بین ببرد.

 محمد حسین صفار هرندی در گفتگو با خبرنگار مهردر خصوص نامه اخیر رئیس جمهور به رئیس هیئت عالی حل اختلاف قوا در باره قانون نظارت بر نمایندگان مجلس  گفت: مدت ها بود بعد از رفتن اصلاح طلبان دیگر کسی انتظار شنیدن اینگونه مباحث را نداشت. حرف هایی از قبیل اینکه فردی خود را در جایگاه قانون می نشاند و اظهار نظر می کند.

وی در ادامه افزود: چارچوب های قانون را به سخره گرفتن امر ناگواری است که در سالها و روزهای اخیر شاهد آن بودیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص وظایف هیئت عالی حل اختلاف قوا اظهار داشت: این گروه اصالت ذاتی از خودش ندارد. آنها به عنوان گروه کارشناسی هستند که باید نظری را خدمت رهبری بدهند.

وی خاطر نشان کرد: پیش از این تنازع و دعوای میان دو قوه به رهبری ارجاع می شد و هماهنگی قوا در قانون اساسی نیز بر عهده رهبری است، اما یک کار مقدماتی برای این موضوع پیش بینی شده که تشکیل هیات حل اختلاف بود. یعنی اگر در این سطح اختلاف قوا حل شد  که هیچ اما اگر نشد به رهبری ارجاع داده می شود.

صفارهرندی تاکید کرد: ارجاع موضوعی به هیئت عالی اختلاف قوا زمانی اتفاق می افتد که بین دو دستگاه شبهه ای به لحاظ قانونی رخ داده و ابهامی وجود داشته باشد. اما در مواردی که قانون تصویب شده و به تایید شورای نگهبان رسیده  و شبهه ای ندارد مگر کسی می تواند بگوید که من این را قبول ندارم اگر این حرف را بزند اینجاست که می گویند "قانون تو را قبول ندارد."

وزیر سابق ارشاد گفت: به نظرم رئیس جمهورخردمندی به خرج داد که این قانون را ابلاغ کرد.

صفارهرندی در توصیه ای به رئیس جمهور و دولت گفت: دولت اگر یک سال باقی مانده را هر چه با آرامش و البته تکاپوی بیشتر در خط تلاش و خدمت کار کند خاطره بهتری در ذهن مردم ایجاد می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور احمدی نژاد در مجمع بعد از چند سال گفت: خود رئیس جمهور احساس کرد که جامعه برایش یک پرسش مطرح شده که مگر می شود یک گوشه ای از نظام بخش دیگری از آن را نفی کند به همین خاطر تصمیم گرفت تا در جلسات مجمع شرکت کند.

وی در ادامه افزود: احمدی نژاد از سر ناچاری به جلسات مجمع نمی آید بلکه از سر چاره آمده است. اتفاقا خیلی هم در جلسات مجمع فعال است. اما چقدر خوب بود اقای احمدی نژاد زودتر از اینها در جلسات مجمع شرکت می کرد تا این همه عوارض سوء سیاسی که در جامعه ایجاد شده بود را از بین می برد.

مشروح مصاحبه صفارهرندی با خبرگزاری مهر که به تحلیل رفتار رئیس جمهور در سال پایانی دولت دهم، آسیب شناسی رقابت اصولگرایان در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، انتقاد از عملکرد برخی گروه های سیاسی داخل مجلس و ... اشاره کرده است را فردا در خبرگزاری مهر بخوانید.

کد خبر 1602192

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha