۴ شهریور ۱۳۹۱، ۸:۳۵

عسکراولادی در گفتگو با مهر:

برگزاری اجلاس عدم تعهد نشانه شکست خط تحریم امریکا علیه ایران است

برگزاری اجلاس عدم تعهد نشانه شکست خط تحریم امریکا علیه ایران است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه برگزاری اجلاس سران عدم تعهد موجب ایجاد یک تحول بین المللی در ایران اسلامی خواهد شد، گفت: برگزاری این اجلاس در ایران نشانه شکست خط تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است.

حبیب الله عسکر اولادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضور سران پنجاه کشور دنیا در شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران گفت: با توجه به حضورپنجاه رئیس کشور و حضور 150 هیئت خارجی جمهوری اسلامی ایران می تواند در میزبانی و آهنگ دادن به جنبش غیر متعهد ها نقش مهمی داشته باشد.

وی افزود: معتقدم دیدار سران و هیئت های 150 کشور جهان با مقام معظم رهبری و سخنان ایشان در مراسم افتتاحیه شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد می تواند نقشه راه جدیدی در آینده این جنبش ترسیم کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به فضا سازی رسانه های غربی در خصوص برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران اشاره و افزود: برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران در شرایطی که دشمنان به دنبال منزوی کردن ایران بودند، شکست کاملی برای استکبار و طرح انزوای ایران است که قصد داشتند به ما تحمیل کنند.

وی خاطرنشان کرد: واگذاری مسئولیت برگزاری این اجلاس بزرگ در جهان به ایران نشانه امنیت و ثبات کشورمان است و اقتدار، رشد و بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان خواهد داد.

عسکر اولادی با تاکید بر اینکه برگزاری موفقیت آمیز اجلاس بین المللی جنبش عدم تعهد در تهران آمریکا و غرب را به تجدید نظر در محاسباتشان نسبت به جمهوری اسلامی ایران ناچار می کند، گفت: البته جمهوری اسلامی ایران هم در این زمینه نقش مهمی دارد و باید به گونه ای رفتار کند که تحریکات جدیدی به وجود نیاید تا غرب هم ناچار به تجدید نظر و عقب نشینی شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه به طور حتم برگزاری اجلاس سران عدم تعهد موجب ایجاد یک تحول  بین المللی در ایران اسلامی خواهد شد، گفت: برگزاری این اجلاس در ایران نشانه شکست خط تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است.

کد خبر 1679468

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha