۴ شهریور ۱۳۹۱، ۱۵:۴۹

فتح الله زاده در گفتگو با مهر:

قلعه‌نویی نگذاشت استقلال به پرسپولیس ببازد/ شش میلیارد می‌گیریم!

قلعه‌نویی نگذاشت استقلال به پرسپولیس ببازد/ شش میلیارد می‌گیریم!

مدیرعامل باشگاه استقلال با تاکید بر اینکه تدبیر قلعه نویی در دربی مانع از به حاشیه رفتن آبی پوشان شد، گفت: سنگ پراکنی را پرسپولیسی‌ها شروع کردند اما امیدوارم با توجه به بازی بزرگی مثل دربی کمیته انضباطی در خصوص هواداران دو تیم اغماض کند.

علی فتح الله زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص هفتاد و پنجمین دربی پایتخت و مسائل مختلف مربوط به باشگاه استقلال از جمله مشکلات مالی این باشگاه با خبرنگار مهر گفتگوی تفصیلی انجام داد که در زیر از نظر می‌گذرانید:

مالکیت و حفظ توپ ما در نیمه دوم از پرسپولیس بیشتر بود
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص هفتاد و پنجمین دربی پایتخت تاکید کرد: تیم پرسپولیس در نیمه اول بهتر از استقلال بازی کرد و نیمه دوم با اینکه دو تیم بازی خوبی را به معرض نمایش نگذاشتند اما ما بهتر از تیم پرسپولیس بودیم، به این دلیل که مالکیت و حفظ توپ ما از حریف بیشتر بود اما این مالکیت در گرفتن نتیجه کارساز و موثر واقع نشد.

وی در همین خصوص افزود: نحوه بازی دو تیم و نتیجه‌ای که در پایان دربی رقم خورد از قبل قابل پیش بینی و طبیعی بود، چون با توجه به موقعیت دو تیم در جدول رده بندی اگر ما بازی را می‌بردیم به جمع چهار تیم بالای جدول صعود می‌کردیم، بنابراین ریسک نکرده و بی محابا بازی نکردیم. در مقابل تیم رقیب در پنج هفته نخست لیگ امتیازات زیادی را از دست داده بود و چیزی برای از دست دادن نداشت به همین دلیل بازیکنان پرسپولیس به آب و آتش می‌زدند تا نتیجه بگیرند.

تدبیر قلعه نویی مانع از گرفتار شدن استقلال در بحران شد
مدیرعامل باشگاه استقلال ضمن تقدیر از عملکرد قلعه نویی به دلیل تاکتیکی که در دربی اتخاذ کرد، گفت: علی رغم اینکه می‌خواستیم دربی را ببریم از قلعه نویی تشکر می‌کنم که تدبیر کرد و مانع از این شد که نتیجه را واگذار کنیم چون اگر می‌باختیم بحران گریبانگیر تیم ما می‌شد. شخصا از نتیجه راضی نیستم، چون باید بازی را می‌بردیم اما از تلاش و عملکرد بازیکنان و کادر فنی رضایت دارم.

نیمه مربیان را قلعه نویی از مانوئل برد
وی در همین خصوص تاکید کرد: ما اگر جای پرسپولیس بودیم فقط به بردن فکر می‌کردیم چون چیزی برای از دست دادن نداشتیم. به نظر من نیمه دوم که نیمه مربیان است را قلعه نویی از مانوئل برد چون قلعه نویی با وجود در اختیار نداشتن بازیکنان تاثیرگذاری مانند میلاد میداوودی، خسرو حیدری و مجتبی جباری دستش بسته بود. من به شما قول می‌دهم که تیم استقلال در این فصل با پتانسیلی که دارد جزو مدعیان اصلی قهرمانی خواهد شد.

سنگ پراکنی را برخی از هواداران پرسپولیس شروع کردند
مدیرعامل باشگاه استقلال ضمن نکوهش سنگ پراکنی هواداران دو تیم در جریان دربی 75 تصریح کرد: مدارک و شواهدی موجود است که نشان می‌دهد برخی از هواداران پرسپولیس سنگ پراکنی به سمت بازیکنان ما را پیش از آغاز دربی شروع کردند و حتی این سنگ پراکنی‌ها منجر به شکسته شدن سر بازیکن جوان ما نیز شد. من از هواداران دوتیم استقلال و پرسپولیس می‌خواهم که در دربی‌های دیگر صحنه‌های زشت سنگ پرانی را به وجود نیاورند. آنها باید به یاد داشته باشند که هواداران دو تیم بزرگ کشور هستند.

فروش گوجه فرنگی و خیار برای حل مشکلات مالی استقلال و پرسپولیس!
وی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر افزود: من تعجب می‌کنم که هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس با توجه به قیمت بالای گوجه فرنگی و خیار این مقدار گوجه و خیار را از کجا آوردند! ای کاش هواداران دو تیم به جای پرتاب آنها به درون زمین این مقدار زیاد گوجه و خیار را در اختیار من و رویانیان قرار می‌دادند تا با فروش آنها بخشی از مشکلات مالی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را حل کنیم!

قضاوت ترکی از داوران خارجی دربی‌های قبل بهتر بود
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص عملکرد تیم داوری دربی 75 و به ویژه محسن ترکی گفت: داوری بازی مشکل خاصی نداشت، به غیر از یک صحنه که مشکوک به خطای پنالتی بازیکن پرسپولیس روی آرش برهانی بود. در مجموع می‌شود گفت محسن ترکی حتی از همه داوران خارجی که تا کنون دربی را قضاوت کرده بودند بهتر سوت زد و یک سر و گردن بالاتر از آنها بود.

امضای قرارداد شش میلیاردی با اسپانسر روی پیراهن استقلال
فتح الله زاده در خصوص مشکلات مالی باشگاه و حل آن تاکید کرد: از زمانی که مسئولیت اقتصادی باشگاه را در اختیار من قرار دادند و حتی پیش از آن، برای جذب اسپانسر و تامین منابع مالی استقلال قدم برداشته‌ام. من برای پشت پیراهن بازیکنان تیم توانستم اسپانسر جذب کنم، ضمن اینکه روز دوشنبه نیز قرار داد اسپانسر روی پیراهن تیم به ارزش شش میلیارد تومان نیز به امضا خواهد رسید، بنابراین تا پایان هفته جاری بخشی از مشکلات مالی باشگاه حل می‌شود.

وزارت ورزش باید عدالت را بین استقلال و پرسپولیس رعایت کند
وی در همین خصوص تاکید کرد: قرار ما با وزارت ورزش و جوانان این بود که نصف هزینه‌های تیم را این وزارتخانه و نیمی دیگر را خودمان تامین کنیم اما این امر هنوز محقق نشده و این گلایه را از دوستان در وزارت ورزش و جوانان دارم چون در این خصوص من خیلی اذیت شده و سختی کشیدم. متاسفانه هنوز در این خصوص عدالت رعایت نشده، چون شرایط دو باشگاه استقلال و پرسپولیس یکسان نیست.

مدیرعامل باشگاه استقلال در همین زمینه افزود: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس امکاناتی دارد و از محل‌هایی پول و اعتبار تامین می‌کند که کاملا قانونی و درست بوده و برای کمک به باشگاه بزرگی مانند پرسپولیس کار خوبی هم می‌کند اما در حال حاضر چنین امکاناتی برای ما وجود ندارد. در چنین شرایطی از وزارت ورزش انتظار داریم که به تعهدات خود عمل کند.

صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته‌ام
وی با ابراز نارضایتی از وضعیت مالی باشگاه استقلال تاکید کرد: متاسفانه پیش از شروع فصل فرصت انجام کارهای اقتصادی را از من گرفتند و به افرادی دادند که در این زمینه ناموفق بودند. در واقع دوستان با این اقدام خود فرصت و زمان را از من گرفتند. من طی این مدت با وجود تلاش‌های زیادی که انجام دادم در خصوص مسائل مالی خیلی زجر کشیدم و از بازیکنان تیم به خاطر عملی نشدن وعده‌های‌مان خجالت می‌کشم. در واقع می‌توانم بگویم که صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته‌ایم.

دومیلیارد تومان از وزارت ورزش طلبکاریم
وی تصریح کرد: ما دو میلیارد تومان از فصل پیش از وزارت ورزش و جوانان طلبکاریم و منتظرم که در این خصوص با وزیر محترم ورزش و جوانان پس از بازی‌های پارالمپیک گفتگو کنم.

رسولی‌نژاد برای حل مشکلات مالی باشگاه تلاش زیادی می‌کند
مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که "رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در این راستا چه اقداماتی را انجام داده است؟"، عنوان کرد: رسولی‌نژاد برای حل مشکلات مالی باشگاه خیلی تلاش کرده و خیلی جاها رو زده است، ایشان نیز امیدوارند که بخشی از مشکلات مالی باشگاه تا پایان هفته حل شود.

جدایی بازیکنان فقط با نظر قلعه نویی صورت می‎‌گیرد
وی در خصوص صحبت‌هایی که در مورد جدایی برخی از بازیکنان استقلال از جمله نکونام و زندی از  جمع آبی پوشان و ترانسفر شدن آنها به تیم‌های عربی مطرح شده است، اعلام کرد: من به طور قاطع نمی‌توانم بگویم که بازیکنی از استقلال تا نیم فصل جدا نشده و یا ترانسفر نمی‌شود، اگر بازیکنی از تیم بخواهد جدا شود این موضوع فقط با نظر سرمربی تیم تحقق پیدا می‌کند و من در این خصوص کادر فنی را تحت فشار قرار نداده و دخالت نمی‌کنم.

باید از نیم فصل رقابت‌های لیگ برتر قدرت واقعی تیم‌ها را بررسی کرد
فتح الله زاده در خصوص نتایج و جایگاه تیم استقلال در رقابت‌های این فصل لیگ برتر و آینده این تیم تاکید کرد: متاسفانه نمی‌دانم که چگونه برخی کارشناسان و رسانه‌ها با گذشت 6 هفته از رقابت‌های لیگ برتر به تحلیل و آنالیز تیم‌ها می‌پردازند. به نظر من تحلیل و بحث تخصصی واقعی در مورد تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر باید از نیم فصل این رقابت‌ها صورت گیرد. مطمئنم که در پایان رقابت‌های این فصل لیگ برتر تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتورسازی  جزو چهار تیم مدعی و رتبه‌های اول تا چهارم جدول رده بندی لیگ خواهند بود.

کمیته انضباطی در خصوص سنگ پراکنی‌ها اغماض کند
وی در مورد احتمال محرومیت هواداران دو تیم از سوی کمیته انضباطی به دلیل سنگ پراکنی‌هایی که در دربی صورت گرفت، گفت: هواداران دو تیم در لحظاتی از بازی مرتکب اشتباهاتی شدند و کمیته محترم انضباطی بهتر است در این خصوص اغماض کند، چون دربی حساس‌ترین و بزرگترین بازی رقابت‌های لیگ برتر است و در چنین دیداری به غیر از لحظاتی که سنگ پراکنی صورت گرفت، قبل و بعد از بازی اتفاقات خاصی نیفتاد.

امیدوارم کمیته انضباطی تعهد بگیرد یا جریمه کند
مدیرعامل باشگاه استقلال در این خصوص تاکید کرد: امیدوارم کمیته انضباطی از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تعهد بگیرد که دیگر شاهد چنین صحنه‌هایی از سوی هواداران این دو تیم به ویژه در دربی‌های آینده نباشیم و یا حداکثر به جریمه کردن بسنده کنند، چون نه من دوست دارم که هواداران تیم پرسپولیس با محرومیت روبه‌رو شده و نه رویانیان دوست دارد که هواداران استقلال محروم شوند.

کد خبر 1679761

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha