برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در تهران

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از برگزاری مسابقات ملی مهارت و رقابت جوانان زیر 21 سال برای شرکت در مسابقات جهانی مهارت 2013 آلمان، در تهران خبر داد.

حمیدرضا خانپور در گفتگو با مهر از برنامه ریزی برای رقابت جوانان زیر 21 سال کشور جهت شرکت در مسابقات جهانی مهارت 2013 آلمان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای تهران، با اشاره به شرکت بیش از 145نفر در 3 رشته، اظهار داشت: منتخبان استانی سیزدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در مسابقات شهرستانی و استانی به مدت سه روز از 16مهرماه سال جاری در رشته های طراحی و فناوری مد (طراحی و دوخت)، آشپزی و شیرینی پزی در مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای تهران به رقابت با یکدیگر می پردازند.

خانپور خاطر نشان کرد: برگزاری مطلوب و باشکوه مسابقات، توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی، تشویق جوانان برای رقابت سالم و فراهم آوردن زمینه اشتغال مولد و پایدار؛ از مهمترین اهداف مسابقات در استان تهران خواهد بود.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده و اعتبارات در نظر گرفته شده از سوی سازمان و مشارکت و حمایت بخش خصوصی و همچنین بکارگیری موثر و کارآمد از منابع و امکانات در جهت تجهیز کارگاه ها متناسب با الگوی مسابقات جهانی و خدمات دهی مطلوب به شرکت کنندگان در زمان باقیمانده؛ از مهمترین برنامه ها جهت برگزاری مطلوب مسابقات خواهد بود.

وی بیان داشت: برترین های این رقابت ها در قالب تیم ملی مهارت به اردوهای آماده سازی جهت حضور در چهل و دومین دوره مسابقات جهانی مهارت که در 2013 میلادی در لایزیک آلمان برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، تصریح کرد: مسابقات جهانی مهارت پیشینه ای بیش از 50 سال دارد که در ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای ایجاد فضای رقابتی بین جوانان و نیز بهبود کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای در کنار ارتقاء استانداردهای مهارتی؛ مسابقات ملی را به صورت سالیانه برگزار می کند.

کد خبر 1694523

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =