۲۰ فروردین ۱۳۹۲، ۱۱:۰۷

مهمانپرست در پاسخ به مهر:

منتظر پاسخ اشتون هستیم/ اظهارات آمانو متناسب با واقعیات نیست

منتظر پاسخ اشتون هستیم/ اظهارات آمانو متناسب با واقعیات نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نوبت کشورهای 1+5 است که نشان دهند چه میزان اراده و صداقت برای ادامه مذاکرات دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه در اولین نشست خبری سال 1392 در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به اظهارات ضد و نقیض کشورهای 1+5 در ارزیابی از مذاکرات آلماتی 2، پیش بینی برای ادامه مذاکرات در آینده نزدیک وجود دارد یا خیر، گفت: منتظر پاسخ خانم اشتون و رایزنی های ایشان و 1+5 هستیم.

وی افزود: اکنون نوبت کشورهای 1+5 است که نشان دهند چه میزان اراده و صداقت و آمادگی برای ادامه مذاکرات دارند و می توانند برای اعتمادسازی قدم های لازم را بردارند.

مهمانپرست افزود: ما چارچوب مذاکرات را به صورت منطقی دنبال کردیم و به مذاکرات منطقی اعتقاد داریم.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه ما آمادگی خود را در بحث ها اعلام کردیم، اظهار داشت: اگر قرار باشد در مسائل دیگر اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد توسط آقای جلیلی انجام خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر درباره اظهارات اخیر آمانو مبنی بر اینکه آزانس مدارک کافی در دست ندارد اما این احتمال که ایران به دنبال سلاح هسته ای باشد وجود دارد بیان کرد: به نظر می آید اظهارات آمانو متناسب با واقعیاتی فعالیت های صلح آمیز کشور ما  نیست.

مهمانپرست افزود: بحث کار فنی در چارچوب آژانس بین المللی انرژی اتمی توسط کشور ما موضوعی است که مورد تاکید مقامات کشورمان است و با هماهنگی مقامات آژانس صورت می گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه خاطر نشان کرد: هیچ گزارش مستندی که نشان از تخطی کشور ما از فعالیت های صلح آمیز باشد ارائه نشده و اینکه اظهار شده در آینده ممکن است به سمت غیر صلح آمیز حرکت کند به لحاظ چارچوب منطقی هیچ جایگاهی ندارد و تنها در چارچوب جنگ نرم قابل تعریف است.

ادامه دارد...

کد خبر 2028858

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha