اعلام نامزدهای بخش ملی و آوینی جشنواره «سینما حقیقت»

اسامی کاندیداهای دریافت جایزه 2 بخش «شهید آوینی» و «مسابقه ملی» هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیأت داوری بخش «جایزه شهید آوینی» جشنواره «سینماحقیقت» متشکل از محمدرضا جعفری‌جلوه، محمد داوودی و امیر خوراکیان پس از بررسی 22 فیلم منتخب هیأت انتخاب، فیلم‎های ذیل را به عنوان کاندیداهای دریافت جایزه از بخش «جایزه شهید آوینی» انتخاب و اعلام کرد:

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه (جایزه شهید آوینی):              

آشنای غریب (مصطفی شبان)، مالکیه (محمدباقر شاهین)، میراث مجید (مصطفی آتشمرد)، و آزادی (لعیا عباس میرزایی)

کاندیداهای بهترین فیلم نیمه‌بلند و بلند (جایزه شهید آوینی):  

هیأت داوران با توجه به تعداد محدود فیلم‎ها در بخش مستند بلند، 2 بخش فیلم‎های نیمه‏‎بلند و بلند را به طور مشترک داوری کرده و آثار ذیل را به عنوان آثار کاندیدای دریافت جایزه این بخش معرفی کرد:

ابرها در راهند (محمدعلی فارسی)، اتاق جنگ (مصطفی حریری)، پیروزی (حمید کوهپایی)، چه کسی ما را کشت؟ (محمدحسین جعفریان)، زمان به وقت موسیو ستبون (محمود کریمی)، وقتی گنجشک‏ها جیغ می‎کشند (خلیل رشنوی)

بخش مسابقه ملی

هیأت داوری هشتمین جشنواره بین‎المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» متشکل از احمد ضابطی‌جهرمی، محمدرضا مقدسیان، حبیب احمدزاده، مصطفی رزاق‌کریمی، سعید ابوطالب، رامین حیدری‌فاروقی و محمد شیروانی پس از بررسی 118 فیلم منتخب هیأت انتخاب، فیلم‎های ذیل را به عنوان نامزدهای بخش «مسابقه ملی» جشنواره انتخاب و اعلام کردند:

کاندیداهای بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه:

آشنای غریب (مصطفی شبان)، اینجا چراغی روشن است (کاظم حسینی)، داروی کشنده (امیر تاجیک)، قاشق (جلال ویسی)، لیر (محمدرضا حافظی)، مالکیه (محمدباقر شاهین)

کاندیداهای بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه‏ بلند:

آقای بیکار (علی همراز)، روی زیرزمین (ماهان خمامی‎پور)، عروسک‏ها نمی‌‏دانند (نوا رضوانی)، فراتر از رنگ (مریم سپهری)، می‏لا دو (فاطمه طوسی)

کاندیداهای بهترین کارگردانی فیلم مستند ‏بلند:

آتلان (معین کریم‎الدینی)، ابرها در راهند (محمدعلی فارسی)، بختک (محمد کارت)، جایی برای زندگی (محسن استادعلی)، من می‎خوام شاه بشم (مهدی گنجی)

کاندیداهای بهترین پژوهش:

ابرها در راهند (مهدی فارسی)، چنارستان (هادی آفریده)، خرابات (آرش اسحاقی)، سفر به آمادای (دکتر آریا شفائی‌پور)، سیاه چاله (مهدی چلانی)، شش قرن و شش سال (مجتبی میرتهماسب)

کاندیداهای بهترین تصویربرداری:

آتلان (محمد لطفیان)، اهالی خیابان یکطرفه (رضا تیموری)، حیات در رگ‎های سرد (مهدی نورمحمدی و محمود منصوری)، سیاهان جنوب ایران (رضا تیموری)

کاندیداهای بهترین صدابرداری:

آتلان (طاهر پیشوایی)، جایی برای زندگی (شاهین پورداداشی)، چنارستان (حسن شبانکاره)، حیات در رگ‏های سرد (فرزاد جعفریان، مجید محمددوست)، سفر به آمادای (پویان باشتی‌منفرد)

کاندیدهای بهترین تدوینگر:         

آتلان (معین کریم‌الدینی)، آقای بیکار (علی همراز)، جایی برای زندگی (بابک حیدری)، چنارستان (حمید نجفی‌راد)، عروسک‎ها نمی‌‏دانند (نوا رضوانی)

کاندیداهای بهترین نویسنده گفتار متن:

آقای بیکار (علی همراز)، اتاق جنگ (مصطفی حریری)، چنارستان (هادی آفریده)، عیّار مشروطه (مسعود اعرابی)

کاندیداهای بهترین فیلم (تهیه ‏کننده):

ابرها در راهند (محمدعلی فارسی)، جایی برای زندگی (محسن استادعلی، نسرین عبدی)، چنارستان (هادی آفریده)، حیات در رگ‎های سرد (فتح‌الله امیری)، شش قرن و شش سال (مجتبی میرتهماسب)                                                          

هیات داوران بخش‌های مسابقه بین‌الملل، مستند شهر، صنایع دستی و هنرهای سنتی کاندیدایی اعلام نکردند.

ضمناً 2 جایزه ویژه دبیر جشنواره هم در بخش‌های «مسابقه ملی» و «جایزه شهید آوینی» اهدا می‌شود.

مراسم اختتامیه هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از ساعت 18 یکشنبه 16 آذرماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

کد خبر 2436381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =