۱۸ خرداد ۱۳۹۵، ۹:۵۴

عراقچی در دیدار با مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد:

سیاستهای کلی نظام بر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار تاکید دارد

سیاستهای کلی نظام بر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار تاکید دارد

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: سیاستهای کلی نظام و برنامه های ملی بر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار در بخشهای مختلف کشور تأکید دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جفری ساکس، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور توسعه پایدار، با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار کرد.

در این دیدار مشاور دبیرکل سازمان ملل متحد به تشریح فعالیتهای نظام ملل متحد در حوزه توسعه پایدار پرداخت و اضافه کرد: ایران نقش فعالی در فرایند مذاکراتی مربوط به اهداف توسعه پایدار و دستور کار 2030 برای توسعه پایدار داشته است و ما امیدواریم این فرایند با مشارکت فعال همه کشورهای عضو سازمان ملل در تحقق اهداف توسعه پایدار پیشرفتهای خوبی داشته باشد.

وی افزود موضوعات زیست محیطی و تغییرات آب و هوا نیز در این دستور کار و اهداف توسعه پایدار جایگاه ویژه ای دارد.

 ساکس گفت: تبعات ناگوار زیست محیطی و تغییرات آب و هوا بر منطقه غرب آسیا بسیار شدید بوده و می تواند تأثیرات گسترده ای بر زندگی و رفاه مردم این منطقه داشته باشد. از این رو ما در سازمان ملل آماده ایم در رابطه با این موضوعات با کشورهای منطقه خصوصا جمهوری اسلامی ایران همکاری کنیم و ایران به صورت بالقوه می تواند مرکز اصلی منطقه ای موضوعات زیست محیطی و توسعه پایدار باشد.

 عراقچی نیز در این ملاقات اظهار داشت: موضوعات زیست محیطی و توسعه پایدار از اهمیت ویژه ای در جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و سیاستهای کلی نظام و برنامه های ملی بر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار در بخشهای مختلف کشور تأکید دارد.

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: کشورهای توسعه یافته بایستی ابزارهای اجرائی لازم برای تحقق اهداف توسعه پایدار در زمینه های تأمین منابع مالی، انتقال فناوری و ظرفیت سازی را فراهم کنند تا پیگیری اقدامات و فعالیتهای مرتبط با تحقق اهداف توسعه پایدار تسهیل گردیده و هیچگونه محدودیتی برای تامین منابع مالی آن، ایجاد نگردد.

کد خبر 3679552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha