نماینده شرکت راه آهن روسیه اعلام کرد:

راه‌آهن روسیه در ایران نمایندگی تاسیس می‌کند

شناسهٔ خبر: 3812219 -
نماینده شرکت راه‌آهن روسیه از راه‌اندازی یک دفتر نمایندگی در ایران خبر داد و گفت: تأسیس این دفتر هم‌اکنون در مرحله ثبت اداری قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، استول یارف در هشتمین اجلاس کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه با اشاره به پروژه بین‌المللی RZD راه‌آهن روسیه، اظهار داشت: ۱۱۷ شرکت تابع، عضو این هلدینگ هستند که ۲۵ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در روسیه را دربرمی‌گیرد.

 نماینده شرکت هلدینگ راه‌آهن دولتی روسیه افزود: راه‌آهن روسیه به طول ۸۵ هزار کیلومتر که ۴۰ هزار کیلومتر آن برقی است،  ۴۵ درصد از حجم گردش کالا و ۲۶ درصد از کل مسافر این کشور را در بر می‌گیرد و در ۴۰ کشور جهان دارای دفتر نمایندگی است.

وی ادامه داد: شرکت راه‌آهن روسیه توجه ویژه‌ای به بندرها و نقاط جذب جریان های باری دارد و یکی از موارد مورد توجه راه‌آهن روسیه توسعه تجارت و حضور در بازارهای جهانی با فروش و تأمین قطعات و تجهیزات بخش زیرساخت و بهره‌برداری و همچنین خدمات مشاوره‌ای است.

نماینده شرکت راه‌آهن روسیه با اشاره به اهمیت پروژه گرمسار-اینچه برون، تصریح کرد: این پروژه کلید روسیه در ایران است، در ماه ژوئن سال گذشته بر فعال شدن اپراتور لجستیکی روسیه در کریدور شمال-جنوب تأکید شد و نتیجه آن حمل موفقیت‌آمیز بار از هندوستان به روسیه از طریق راه‌آهن ایران بود.

یارف در ادامه به اهمیت راه‌آهن قزوین-رشت-آستارا اشاره کرد و گفت: بدون شک یکی از راه‌های دستیابی برای بهره‌برداری از کریدور شمال -جنوب راه‌اندازی راه‌آهن قزوین-رشت-آستارا است و اهمیت قابل‌توجهی برای روسیه دارد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 1 =