امام خامنه ای کاملا در خط امام خمینی حرکت می کنند

عضو ارشد جنبش اسلامی نیجریه ضمن تشریح آخرین وضعیت شیخ زکزاکی و همسر ایشان در زندان های حکومت این کشور، اعلام کرد که رهبر معظم انقلاب کاملا راه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را ادامه می دهند.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- محمد فاطمی زاده: آذر ماه سال ۹۴ بود که نظامیان ارتش نیجریه در اقدامی وحشیانه به منزل شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان این کشور در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» واقع در ایالت «کادونا» یورش بردند.

در حملات وحشیانه سال ۹۴ ارتش نیجریه به منزل شیخ زکزاکی، درگیری شدیدی میان نظامیان و طرفداران این روحانی شیعی درگرفت که به دنبال آن حدود دو هزار نفر شهید و هزاران نفر دیگر زخمی شدند. طبق اعلام رسمی نهادهای بین المللی، ارتش نیجریه پس از شهادت شمار زیادی از شیعیان اقدام به دفن آنها در گورهای دسته جمعی کرده است. نظامیان ارتش نیجریه در ایام ماه محرم الحرام و صفر نیز شیعیان عزادار حسینی را در منطقه «کانو» هدف حملات خود قرار دادند که منجر به شهادت دهها نفر از آنها شد.

از آذر ماه سال ۹۴ تاکنون مناطق مختلف کشور نیجریه صحنه تظاهرات مردمی در حمایت از شیخ زکزاکی و محکومیت ارتش این کشور بوده است.

اعتراضات مردمی نه تنها در مناطق مسلمان نشین بلکه در مناطق مسیحی نشین نیز ادامه می یابد؛ در اواسط آذر ماه ۹۵ سرانجام مقاومت شیعیان نیجریه جواب داد و دادگاه عالی نیجریه طی حکمی اعلام کرد شیخ ابرهیم زکزاکی به همراه همسر وی ظرف مدت ۴۵ روز آزاد شود که این زمان در روز دوشنبه ۲۷ دی به پایان رسید اما ایشان آزاد نشدند.

شیخ زکزاکی و شیعیان نیجریه از افکار امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز تاثیرات زیادی پذیرفته اند و در همین راستا و برای اطلاع از آخرین وضعیت شیخ زکزاکی و تاثیرات افکار امام خمینی بر جنبش اسلامی نیجریه با شیخ «آدم سوهو» عضو ارشد جنبش اسلامی نیجریه گفتگو کردیم که مشروح آن از نظر می گذرد:

شیخ آدم سوهو درباره آخرین وضعیت شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه تصریح کرد: در رابطه با شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه نیز باید بگوییم که از دهه های قبل تاکنون سرکوب و کشتار مردم در نیجریه توسط حکومت ادامه دارد؛ علیرغم اینکه دادگاه عالی نیجریه حکم آزادی شیخ زکزاکی را چندین ماه قبل صادر کرد ولی در حال حاضر شیخ زکزاکی به همراه همسرشان در زندان و بازداشت هستند.

وی افزود: به همین دلیل نیز ما مصیبت زده هستیم و برای وضعیت آنها بسیار نگرانیم. شیخ زکزاکی در هنگام هجوم به ایشان در سال های اخیر، چشم چپ خود را از دست داده است و چشم راست ایشان نیز وضعیت خوبی ندارد و آسیب دیده است. شیخ زکزاکی و همسر ایشان به پزشک نیاز دارند و بر همین اساس نیز از کشورهای جهان درخواست می کنیم که به حکومت نیجریه فشار وارد کنند تا شیخ زکزاکی و همسر ایشان آزاد شوند و یا دستکم، پزشک، آنها را معاینه کند.

عضو ارشد جنبش اسلامی نیجریه در خصوص شخصیت امام خمینی نیز بیان داشت: درباره شخصیت امام خمینی رحمه الله علیه باید بیان کنم که ایشان در قرن حاضر احیا کننده دین بودند و در حدود ۴ دهه قبل، انقلابی را با محوریت اسلام در کشور ایران ایجاد کردند که بر کشورهای اسلامی منطقه تاثیر زیادی گذاشت و در برابر مستکبران سراسر جهان ایستادند. همانگونه که مستحضرید، مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمین و مستکبران یکی از محورها و اهداف اصلی قیام و انقلاب امام خمینی بود و این تفکر مقاومت در برابر ظالمان را ما طی سال های اخیر و در جریان بیداری اسلامی و یا بهار عربی در برخی از کشورهای منطقه از جمله کشورهای عربی و اسلامی مشاهده می کنیم.

وی در ادامه درباره تاثیر افکار امام خمینی بر اقشار مختلف نیجریه نیز بیان داشت: این موضوع آشکاری است و انقلاب اسلامی بلاشک بر روی جنبش اسلامی در نیجریه تاثیر گذاشته است. در همین راستا نیز مردم و شیعیان نیجریه در طول مناسبت های دینی و سیاسی مانند روز جهانی قدس و همچنین هفته وحدت و دیگر مناسبت ها عکس امام خمینی و امام خامنه ای را در معرض دید همگان نصب می کنند. افکار امام خمینی بر روی علمای نیجریه اثر گذاشته است و بر همین اساس نیز علما با حضور در خیابان ها شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند.

شیخ آدم سوهو در پایان در خصوص تداوم حرکت امام خمینی توسط جانشینان ایشان یعنی رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کرد: امام خامنه ای مدظله العالی همانند امام خمینی (ره) هستند و کاملا در خط ایشان حرکت می کنند. رهبر معظم انقلاب اسلامی همانند امام خمینی از مظلومان و مستضعفان حمایت و پشتیبانی کرده و در برابر ظالمان ایستادگی می کنند.

کد خبر 3996359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =