«روز قدس» از تقویم ما حذف نمی ‌شود

معاون رئیس جمهورگفت: «روز قدس» از تقویم ما حذف نمی ‌شود و هر سال پُررنگ‌تر و پُرشورتر از قبل برگزار می ‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، زهرا احمدی‌پور معاون رئیس ‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری، امروز ۲ تیر ۱۳۹۶، هم‌زمان با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۱۴۳۸، با حضور در راهپیمایی روز قدس، گفت: این تفکر و تجربه بشری متعلق به قدس است و البته فقط مربوط به یک مکان مشخص نیست. این نگاه در طول تاریخ در حال بازنشر شدن است. ما از یک اصالت و میراث بشری دفاع می ‌کنیم و اعتراض ما در واقع به کسانی است که بر سر این میراث بشری به ‌دنبال انحصارطلبی هستند.

او ادامه داد: این سرزمین نمی ‌تواند در انحصار رژیم اسرائیل باشد، زیرا اصلاً اصالت حضور این رژیم در این سرزمین تعریف نشده است.

احمدی‌پور افزود: اعتراض ملت ایران به همین مسئله است و می ‌خواهد این میراث بشری را حفظ کند و آن را به دنیا یادآوری کند تا دنیا هم این میراث را از یاد نبرد.

او اظهار کرد: اصالتاً هر جا که مردم هستند، با هر عنوانی که باشند، معلوم می ‌شود که مسیرها را باید براساس مطالبات مردم تعریف کنیم. «روز قدس» از تقویم ما حذف نمی ‌شود و هر سال پُررنگ‌تر و پُرشورتر از قبل برگزار می ‌شود. پیام روز قدس برگرفته از تفکری است که یک ملت پشت آن ایستاده است. پس اگر بخواهند جلوی این تفکر بایستند یعنی قصد دارند جلوی یک ملت بایستند. این پیام یک دولت نیست، پیام یک دستگاه نیست، بلکه پیام یک ملت است که به «روز قدس» تعبیر می‌ شود و این تفکر را زنده نگه می ‌دارد.

رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اضافه کرد: همین حضور مردم  کار را برای کسانی که می ‌خواهند «روز قدس» را از تقویم ‌ها پاک کنند یا اقداماتی انجام دهند که در جهان اسلام خسارت ببینیم سخت می‌ کند.

او خاطرنشان کرد: ایران پیامش را با استفاده از تمام توانی که دارد منتقل می‌ کند. این پیام یک روز با موشک، یک روز با انتخابات و یک روز با راهپیمایی «روز قدس» به دنیا مخابره می ‌شود. این‌ ها مجموعه به‌هم‌پیوسته‌ای هستند که ملتی با استفاده از آن‌ ها پیام حق‌طلبی خود را به دنیا مخابره کند.

معاون رئیس‌ جمهوری اضافه کرد:مسئله فلسطین گسترده‌تر از آن است که بتوان به یک راه‌حل فکر کرد؛ ما سرزمینی داریم به‌اسم «قدس» که سرزمین نزول وحی بوده و متعلق به ادیان الهی است؛ درنتیجه رژیم اسرائیل نمی ‌تواند ادعای هیچ‌گونه انحصارطلبی داشته باشد. رژیم اسرائیل نمی‌ تواند مسلمانان را از حق زیستشان محروم کند؛ اما روشی که این رژیم غاصب در مقابل اسلام در پیش گرفته روش مبارزه است.

کد خبر 4012904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =