آکسیوس:

ترامپ به «بانون» مظنون است

شناسهٔ خبر: 4057608 -
یک رسانه غربی می گوید رئیس جمهوری آمریکا به یکی از نزدیکترین افراد خود از بابت درز اطلاعات کاخ سفید به رسانه ها، ظنین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تارنمای سایت خبری «آکسیوس» در گزارشی اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به این باور رسیده که «استیو بانون» مشاور ارشد و استراتژیست سابق وی پشت پرده درز اطلاعات از کاخ سفید به بیرون است.

به گفته این رسانه، ترامپ به دستیاران خود گفته از بابت منفعت طلبی بانون به تنگ آمده است.

گفته می شود دوره شکوه و نفوذ بانون که زمانی عنوان پدر معنوی ترامپ را به خود نسبت داده بود، از زمان روی کار آمدن «جان کلی» رئیس دفتر جدید کاخ سفید، به سر آمده است.

این در حالی است که بانون حدود ۵ ماه پیش، به صورت ناگهانی از پست مشاور ارشد ترامپ کنار گذاشته شد.

گرچه ترامپ مدت ها پیش به فکر خلاصی از بانون افتاده بود اما بهانه ای برای این کار نداشت. حالا با روی کار آمدن کلی و تغییراتی که قرار است ایجاد کند، فرصت برای خلاصی از بانون هم ایجاد شده است.

در حال حاضر آکسیوس مدعی است منابع نزدیک به ترامپ به این نتیجه رسیده اند که بانون منشاء درز بخشی از اطلاعات کاخ سفید با هدف آسیب رساندن به «هربرت مک مستر» مشاور ارشد امنیت ملی است.

این اطلاعات برای اولین بار از سوی «بریت بارت» که زمانی بانون مدیریت اجرایی آن را در اختیار داشت، منتشر شد و ترامپ را وادار کرد تا در مقام دفاع از مک مستر برآید.

گفتنی است ترامپ در موارد متعدد از درز اطلاعات کاخ سفید به رسانه های موافق و مخالف شکایت کرده و وعده داده که با متخلفین برخورد خواهد کرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 6 =